Indukcija Miele

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Da ne odpiram nove teme.

Do sedaj sva kuhala na plin, zdaj pa zaradi selitve, gledava po indukciji.
Na kaj moram biti pozoren? Želim, da se ne ugaša ko dvignem posodo (peka palačink npr.) in tudi ne želim nekih gadgetov samim sebi namen, ampak neko delujočo zadevo.
Vsaka indukcija se "ugasne" ko dvignes posodo za "cm" od kuhalisca.
In lredvidevam da se vsaka nazaj prizge ko jih poostavis nazaj.
Seveda imas zato nek.omejen cas(mogoce koaksne pol minute pri moji, potem se izklopi, nisem nikdar stopal casa.
Moja je kuhala do 30 leta na plin in drva.
Potem je zacela hoditi k meni in je zacela spoznavat steklokeramiko in kasneje indukcijski kuhalnik.
Ko sva sla v hišo sva nabavila indukcijo.
Jaz bi sicer imel se drva, ampak je preveč svinjarije z drvmi v kuhinji in na dimnik mimo kuhinje je priklopljena pec na drva pod kuhinjo.
Za takrat ko bomo vrez elsktrike imamo plinski žar na bombo in nek taborniski kuhalnik na kartuso.
Ko bomo brez elektrike bodo kratkotrajno druge prioritete kot kuhanje (skrinje)
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in Ador

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Nekaj palacink iz indukcije.
Je pa res da za palacinke ni dobra vsaka klasicna ponev. Tiste namenske nizke nimava nobene.
Pecene brez mascobe na ponvi., na budget bosch indukciji stari desetletje.
 

Priponke

  • IMG_20230630_185509.jpg
    IMG_20230630_185509.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 38
  • Wow
  • Ljubezen
Reactions: Ador in aljoman

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Aja se to
V manjse solske kuhinje po novem naj ne bi bilo vec dovoljeno vgrajevati plinskih kuhalisc.
A lahko kdo to preveri/potrdi?
Na laksni indukciji najhitreje zavres recimo 10 l vode za caj.
Na taki kjer zdruzujes kuhalisca?
Moc priklopa recimo da ni problem
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Indukcija je top za zavreti vodo, kafetiera, testenine. Za kuhat pa ni primerjave s plinom.
Ultimativno za penzijo pa je seveda štedilnik na drva...
Če bi kdo kdaj rabil quality plin zadeve, pm za lofra.it.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Indukcija je top za zavreti vodo, kafetiera, testenine. Za kuhat pa ni primerjave s plinom.
Ultimativno za penzijo pa je seveda štedilnik na drva...
Če bi kdo kdaj rabil quality plin zadeve, pm za lofra.it.
Hmm, vsake dva tedna približno se vec ur kuha juha v cca 7 litrskem loncu.
Pa nekih hudih pritožb kuharice ni.
Zadnje orglice to sezono.
 

Priponke

  • IMG_20240422_103051.jpg
    IMG_20240422_103051.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 25

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Na elektroluxovi izpred desetletja je bilo nemogoče kuhat govejo/kurjo/kostno juho. Enostavno ni znala nekaj ur laufat na enakomerno nizkem ognju. Na novi bosch serije 8 to ni problem.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Imam Electrolux indukcijsko, stara kake 15let. BP lahko kuhaš tudi več ur na min ali na max (na 9). Če dam na booster pa res sama zniža na 9 po par 10 minutah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Juha na boschu se kuha na 2 od 9. Se nisem slišal da bi se ugasnila ali podobno.
Je pa res, da ce meso ni odtajano, da rabis kar nekaj casa pocasi zmanjsevati ko zavre, ker dokler tudi meso ne odtajas rabis dovajati vec energije kot potem ko je vse zavreto.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Hmm, vsake dva tedna približno se vec ur kuha juha v cca 7 litrskem loncu.
Pa nekih hudih pritožb kuharice ni.
Zadnje orglice to sezono.
Ko enkrat prideš na akumulacijo in pogruntas stopnjo indukcije ter koliko odkrit pokrovko je to to.
Meni gre na živce indukcija s tem pulznim delovanjem. Razen če top indukcije regulirajo drugače. S plinom imaš nešteto stopenj regulacije, ker je recimo temu analogen. Indukcija pa par stopenj in jebi se.
Kakšen ragu, bolonjsko, ko cmaris par ur in gledas, poslušaš tisto delovanje indukcije v pulzih me naredi kar živčnega. Pa so to najbolj bazicne zadeve.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Kaj kuhaš več ur na max na indukciji?
Jaz?
Nic?
No, enkrat sem neko grozdje ukuhaval crko popoldne. Tam pa je svicala plata.
Hotel sem povedat da bisch bo kuha juho dve uri na 2.
Bosch zeko malo niha v vretju. Oziroma se to opazi pri ma jsi količini. pri y litrih juhe tega skoraj ne opaziš.
Kuhalnik za 40 evrov pa dela res orecej intervalno
 
Aja se to
V manjse solske kuhinje po novem naj ne bi bilo vec dovoljeno vgrajevati plinskih kuhalisc.
A lahko kdo to preveri/potrdi?
Na laksni indukciji najhitreje zavres recimo 10 l vode za caj.
Na taki kjer zdruzujes kuhalisca?
Moc priklopa recimo da ni problem
moč priklopa ni problem je pa problem moč indukcije, kuhališča..tu pa si omejen. Jebiga tud če sešteješ 2 in 2 je še zmerm 4 ni 5

https://www.smalvic.it/piano-cottura-a-gas-3-bruciatori-con-valvola-pvc-86-2d1c-tc-next/ tale stvor skorajda pokrije 2 indukciji, no neki zmanjka, ampak pod črto ni ravno švoh

Kako bodo kuharce vrele in kuhale na štrom pa ve samo Vsemogočen...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.629
1.237
113
Aeg (90ka, rang 1500e (vcasih so bile se drazje)) nic ne pulzira. Sploh. Nikoli. Niti malo. Vem kaj pomeni pulziranje ker imam na morju neka jajca Candy. Tam pa tudi hrenovk ne skuhas brez pomirjeval. Tako da ne ocenjujte indukcije po lowcost indukcijah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Jst sm tudi s poceni - 240€, a še vedno made in Germany Electrolux EIT61443B zelo zadovoljen. Smo bili prej na plinu, ma ni šans da grem nazaj. Par ponev za palačinke je naredilo take madeže na plošči da jih ni nič spravlo dol razen tiste bele "magic" gobice, pa še to sm moral drgnit par 10 min. Seveda smo te ponve prej uporabljali na plinu, ki je pustil na dnu ponev polno nečistoč, ki so se potem zapekle na inducijsko...