Indukcija in instalacijski odklopnik

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Imam indukcijsko ploščo Beko staro 7 let in sedaj mi ne 'zagrabi' posode. Ker sem ze nekajkrat imel tezave z njo, vcasih mi je kar zamrznila in se je ni dalo vklopit, sem vrgel ven odklopnik in je potem normalno delala naprej. Sedaj sem tudi vrgel ven odklopk, da bi jo 'resetital', ampak odklopnik brni, ko ga izklopim. Indukcija tudi ne dela. Je fuč indukcija, odklopnik ali oboje?
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
518
95
28
A ti pri vklopu odklopnik spust fazo nazaj na indukcijo? Ce ja, je odklopnik ok.
Brni pa zato ker si ga izklapljal ali vklapljal pod bremenom.
Drgac pa pocasi indukcija crkava, ce ti ne prijemlje na posodo..razen ce nimas kakno novo.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
A ti pri vklopu odklopnik spust fazo nazaj na indukcijo? Ce ja, je odklopnik ok.
Brni pa zato ker si ga izklapljal ali vklapljal pod bremenom.
Drgac pa pocasi indukcija crkava, ce ti ne prijemlje na posodo..razen ce nimas kakno novo.
To bom zmeril, ne vem. Sumljivo mi je bilo to brnenje odklopnika. Saj indukcija ne dela, potem to pomeni, da odklopnik ni pod bremenom. Lucke gorijo, nastavis jakost, pa samo klika kot da ni prava posoda, ampak je ista kot vedno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pod 19 cm fi posode ne prijemlje, oz. kot imaš srečo, včasih da včasih ne.

Nekatere imajo senzor oz. Detektirajo moč induciranega polja, tako ene posode z malo feromagnetnega materiala res ne delajo, pa ni tolk važen fi posode. Meni normalno prime en malo debelejši lonček fi 6cm, ne prime pa en tanek lonec fi 12cm.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
No ja, tole o 19 cm enostavno ne drži. Že vsaj 10 let Imajo Boscheve in Electroluxove / AEG (ter še nekatere druge) precej manjši minimum za detekcijo posode... Mogoče imajo večji minimum kakšni bolj vstopni modeli, če je pa vsaj nek srednji razred plošče bo pa zaznala tudi manjšo posodo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Splošna navodila večine indukcij - Boš je seveda v uber indukcija. ;)

PS: pa pred enim mesecem sem par 15-17 cm ponev nesel nazal v trgovino, ker ni prijelo. ;)
Tole je res neka čudna indukcija. Sicer ne spada čisto v temo, ampak Borine indukcije imajo v navodilih minimum premer dna med 7 in 12 cm (odvisno od kuhališča), v praksi pa deluje tudi na manjših.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi