indirektni udar strele

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
eno leto sem bil na telekomu brez težav, junija je skurilo del prvega routerja (fritz 7050 fon wlan) in sicer oba utp porta. router je sedaj wi fi router in modem in omogoča voip telefonijo z navadnim in isdn telefon. dos ervisa po potrdilo o udaru še nisem uspel priti, zavarovalnici tudi še nisem prijavil, le agentu
kupil sem novega wlan 7170 in..pred 14 dnevi očitno je skurilo del tega in sicer oba pstc vhoda, tako da dva telefona ne delata, isdn dela, utp dela, wi fi dela..

a je to normalno? a je to telekom kje kaj zašuštral in sedaj redno seka ali kaj? a telekom kaj krije? kok me bo mela zavarovalnica rada (aprati do 150€ kos)? a lahko kaj naredim, da preprečim? če mi preskoči na utp in gre naprej na stikalo, mamo gor tv za 2200, tv za 800, zunanji mrežni disk, 250, in laptop vedno prikopljeno. to če mi skur, me zavarovalnica da na črno listo verjetno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Imas zavarovan indirektni udar strele? Ko sem jaz to sklepal pred leti, so cisto vse zavarovalnice, ki so to ponujale, zahtevale kompletno prenapetostno zascito (tudi za tv anteno, telefon oz mrezo ....) Brez tega nobene odskodnine. In to prenapetostno s certifikatom, ne neko xy ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imam zavarovano..zascit nimam. sem pa ni tega 3 tedne govoril z modelom, k mu ej tudi v mesecu dveh vse šlo in prabvi, d aje imel vse zaščite, pa je vse pokurilo in je cenilec rekel, da je skoda denarja za te zadeve.
lahko da je imel direktni udar, sam kukr se spomnim je bil indirektni. pri direktnem nič ne pomaga.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Imas zavarovan indirektni udar strele? Ko sem jaz to sklepal pred leti, so cisto vse zavarovalnice, ki so to ponujale, zahtevale kompletno prenapetostno zascito (tudi za tv anteno, telefon oz mrezo ....) Brez tega nobene odskodnine. In to prenapetostno s certifikatom, ne neko xy ...
Te zaščite so en velik jajc.
Če strela švigne dosti blizu, bo skurilo vse, z zaščito vred.

Najboljši primer je bil cca. 10 let nazaj pri ženinih starših: strela je švignila tako blizu mimo, da je zaščito preskočilo (na njej so je javile le manjše napake na analognem modem izhodu in modem je skurilo), nov tv pa je popolnoma skurilo.
Zavarovano ni bilo, pri uvozniku za Belkin zaščito (mislim da je bila takrat ena firma iz Izole) pa smo hoteli iztržit denar nazaj za tv. Za modem so ga dali, ker je bilo cca. 4k SIT, za tv (cca. 120k SIT) ga niso hoteli dati.
Sledila je prijava tržni inšpekciji, dosegli nismo nič, čeprav so gor na zaščitah oglaševali, da povrnejo do 50k DEM škode.

Izgovor uvoznika je bil, da obstaja možnost, da je tv ravno v tistem hipu odpovedal sam od sebe.
crazy1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Imas zavarovan indirektni udar strele? Ko sem jaz to sklepal pred leti, so cisto vse zavarovalnice, ki so to ponujale, zahtevale kompletno prenapetostno zascito (tudi za tv anteno, telefon oz mrezo ....) Brez tega nobene odskodnine. In to prenapetostno s certifikatom, ne neko xy ...
Te zaščite so en velik jajc.
Če strela švigne dosti blizu, bo skurilo vse, z zaščito vred.

Najboljši primer je bil cca. 10 let nazaj pri ženinih starših: strela je švignila tako blizu mimo, da je zaščito preskočilo (na njej so je javile le manjše napake na analognem modem izhodu in modem je skurilo), nov tv pa je popolnoma skurilo.
Zavarovano ni bilo, pri uvozniku za Belkin zaščito (mislim da je bila takrat ena firma iz Izole) pa smo hoteli iztržit denar nazaj za tv. Za modem so ga dali, ker je bilo cca. 4k SIT, za tv (cca. 120k SIT) ga niso hoteli dati.
Sledila je prijava tržni inšpekciji, dosegli nismo nič, čeprav so gor na zaščitah oglaševali, da povrnejo do 50k DEM škode.

Izgovor uvoznika je bil, da obstaja možnost, da je tv ravno v tistem hipu odpovedal sam od sebe.
crazy1.gif

Ne gre za to, da bi bile zaščite nevemkaj, gre za to, da nekatere zavarovalnice zahtevajo zaščito (nekatere celo po določenem standardu). In jo je potem dobro imet, če hočeš odškodnino.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
a mogoče kdo ve iz prve roke kako je z izplačili pri Generaliju za podobne zadeve? Imam eno malenkost pa da vidim, če se mi splača prijavljat...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Imas zavarovan indirektni udar strele? Ko sem jaz to sklepal pred leti, so cisto vse zavarovalnice, ki so to ponujale, zahtevale kompletno prenapetostno zascito (tudi za tv anteno, telefon oz mrezo ....) Brez tega nobene odskodnine. In to prenapetostno s certifikatom, ne neko xy ...
Te zaščite so en velik jajc.
Če strela švigne dosti blizu, bo skurilo vse, z zaščito vred.

Najboljši primer je bil cca. 10 let nazaj pri ženinih starših: strela je švignila tako blizu mimo, da je zaščito preskočilo (na njej so je javile le manjše napake na analognem modem izhodu in modem je skurilo), nov tv pa je popolnoma skurilo.
Zavarovano ni bilo, pri uvozniku za Belkin zaščito (mislim da je bila takrat ena firma iz Izole) pa smo hoteli iztržit denar nazaj za tv. Za modem so ga dali, ker je bilo cca. 4k SIT, za tv (cca. 120k SIT) ga niso hoteli dati.
Sledila je prijava tržni inšpekciji, dosegli nismo nič, čeprav so gor na zaščitah oglaševali, da povrnejo do 50k DEM škode.

Izgovor uvoznika je bil, da obstaja možnost, da je tv ravno v tistem hipu odpovedal sam od sebe.
crazy1.gif

Problem je v tem ker ljudje mislijo da bodo zaščitili naprave samo s tem da dajo eno prenapetostno zaščito (ponavadi tista ki je tudi na vtičnicah) pred na pravo . Če je zaščita kvalitetna ponavadi zdrži pri indirektnih udarih strele ( ko se v tokokrogu inducira napetost), pri direktnih udarih pa seveda taka zaščita ponavadi nič ne pomaga ker mora biti le ta izvedena tako v prvi stopnji ( glavna priključna omarica) kot v drugi ( razdelilna omarica v hiši) in nato še pred porabnikom.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
igi: jest mam izkusnje. Lansko leto je udarla,... ni blo nekakih probolem, edini "problem" je bil s tem, da imajo svoje pooblaščene partnerje/serviserje. Tako da sem mal pregovarjal za tv, ki je bla v garanciji, da je šla na pooblaščen servis...

Pa račune moraš imeti,.....
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Govorimo za indirektni udar strele? (tudi sam imam Generali pa me zato malo zanima).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Govorimo za indirektni udar strele? (tudi sam imam Generali pa me zato malo zanima).

Ja za indirektni... v pogojih jim je (vsaj pred dvemi leti ko sem sklepal) jasno pisalo da velja tudi za to! Prav zaradi tega sem se odločil za njih, ker drugje je to doplačilo 100% na vrednost police, če se prav spomnim.

Ne vem pa kako je to z elektroniko. A gre tudi na novo vrednost ali upoštevajo amortizacijo?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik igi pravi:
a mogoče kdo ve iz prve roke kako je z izplačili pri Generaliju za podobne zadeve? Imam eno malenkost pa da vidim, če se mi splača prijavljat...

Mogoče uporabnik Matey.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Govorimo za indirektni udar strele? (tudi sam imam Generali pa me zato malo zanima).

Ja za indirektni... v pogojih jim je (vsaj pred dvemi leti ko sem sklepal) jasno pisalo da velja tudi za to! Prav zaradi tega sem se odločil za njih, ker drugje je to doplačilo 100% na vrednost police, če se prav spomnim.

Ne vem pa kako je to z elektroniko. A gre tudi na novo vrednost ali upoštevajo amortizacijo?

Jaz imam mariborsko, pa je na novo vredbost. Brez kakih doplcil strasnih.
17758-icon_confused.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Pri Generaliji je mislim da je do 5 let na novo, potem pa odbijajo,....