Imate občutek, da nas na bencinskih nate*ujejo?

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63

Jaz mislim da se na rockah ne goljufa. Je lazje na rezervoarjih. Vcasih se je v rezervoarje vlivalo vodo in odpadna olja. Vprasanje, ce se to se da. Petrolu gotovo to ni v interesu in ima veliko sredstev, da to prepreci. Inetersnik je samo mali crpalkar na fransiznih crpalkah.
Ampak kot je rekel Cadogan, lajze vas je obrat na flasirani vodi in brusih za noze tako, da v neke razsirjene goljufije ne verjamem.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Sem jaz kaj drugega rekel. Petrol, če dela, je to res prefinjeno. Bolj je nevarnost kakšen samostojni 'kulturni' delavec.
Se še spominte razne preprodaje bencina?
A je kakšen Petrolovec tu gor? Kajti mislim, da Petrol goljufa.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Petrol kot pravna oseba delnisa druzba tega sigurno ne pocne... ne razumem stalisca, ki ga zagovarjas oz ce res tako mislis je cas da gres po pomoc
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Vi pojma nimate. Ta produkt ne stisne cevi, ampak samo informira bencin ki teče skozi cev, da se mora bolj učinkovito porabit.

Bencin s opremljen s temi informacijami se potem obnaša bolj odgovorno in poskrbi da se ga porabi kar se da malo, da manj onesnažuje in da ima avto 24,85 % večjo moč. Znanstveno dokazano, majkemi!

Enak učinek lahko dosežete tudi brez kljukice, če pri takanju v ročko šepetate: "Lepo prosim, bodi bolj učinkovit, gospod bencin".
Ampak ne smete preglasno, ker potem lahko bencin prestrašite in bo učinek ravno nasprotni.

Zdaj sem razkril Poznikovo skrivnost, upam da me ne toži.
Kako pa ta" kljukica" komunicira z menjalnikom da lahko greš v klanec z višjo prestavo? :) še posebno me zanima za ročne menjalnike brez ECUja...
 

DuCoM

Pripravnik
4. mar 2019
52
26
18
Pred leti opazil,da tankanje na petolu pomeni manj prevoženih km.
Rešitev,od takrat ne tankam več pri nji.Amen
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pred leti opazil,da tankanje na petolu pomeni manj prevoženih km.
Rešitev,od takrat ne tankam več pri nji.Amen

No, bo treba kaj več meritve. Pa ne zagovarjam Petrola, sem v 90. letih tudi imel problem z njimi.

Npr, če greš doŁ, v Zadar in nazaj, z enim kestelnom - si opazil, da imaš nazaj grede 1 liter višjo porabo? Podobno je, če greš v Nemčijo. Le da tu ne gre samo z enim rezervoarjem, torej ne moreš primerjat. Bi bilo za primerjati Shellovo pumpo in Petrolovo - po energetski vrednosti. Ampak Shell-ova pumpa pri nas je samo ena ... v Račah. Za nobeno drugo ne vem. Torej brezveze.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Mol ima gorivo iz Madžarske. Petrol in omv pa iz kopra vozita (dizel)....

Tko da lahko primerjas mol in petrol ;)

Jaz tankam vse stroje in kamione na molu (par 1000l mesecno) in kej hudo manjsa poraba kot prej na petrolu ni...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
No, bo treba kaj več meritve. Pa ne zagovarjam Petrola, sem v 90. letih tudi imel problem z njimi.

Npr, če greš doŁ, v Zadar in nazaj, z enim kestelnom - si opazil, da imaš nazaj grede 1 liter višjo porabo? Podobno je, če greš v Nemčijo. Le da tu ne gre samo z enim rezervoarjem, torej ne moreš primerjat. Bi bilo za primerjati Shellovo pumpo in Petrolovo - po energetski vrednosti. Ampak Shell-ova pumpa pri nas je samo ena ... v Račah. Za nobeno drugo ne vem. Torej brezveze.

shell ima 16 črpalk po sloveniji
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, včasih sem res nekako opažal kao razliko med našo in Shellovo nafto, ko sem bil več po Nemčiji in Holandiji. Toda zadeva je bila preveč subjektivna, da bi bil kar prepričan.

Namreč, ponavadi sem napolnil do vrha na Petrolu na Jesenicah in gledal kilometre, kasneje z nemško nafto se mi je pa zdelo, da jih delam več in da mi avto bolj leti ... ko sem se vračal nazaj proti Slo, sem imel občutek da delam z enim rezervoarjem kakih 100 km več kot pa tja gor s petrolovo nafto.

Ampak to je samo občutek. Za kaj več bi bilo treba narediti meritev energije (kako se je že reklo tisti bombi, ki je bila pozlačena :sprasujemse: )
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pri čemer si na poti v Nemčijo premagoval 200m razlike v nadmorski višini, na poti nazaj pa se spuščal. Tudi to ni zanemarljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Nemci in Avstrijci imajo bolj ravne ceste in se energija ne izgublja pri nihanju avta čez luknje na cesti in tudi kolesa se lažje vrtijo po gladki površini kakor po grobem propadlem asfaltu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Zaradi 200m ne moreš 100km več naredit z rezervoarjem.
Komot..... Resetiraj BC v Ljubljani in pejt na Bled...

Naredi isto v kontra smeri! Poraba via Ljubljana bo cca 1+L manjša ker se spuščaš....

Al pa isti odsek ceste ko je suha ali pa ko dežuje (ko rinejo kolesa vodni klin pred sabo)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, to je zato ker je zemlja okrogla, sever je pa na vrhu :fredi:.

No, dejstvo je, da po nemških avtocestah voziš najlepše s 120 /h , pri nas pa divjaš. Nemške avtoceste v bistvu nimajo zgornje omejitve hitrosti, najlepša vožnja je pa 120 km/h, zaradi količine prometa, pa tudi nekako sicer.
Če greš pa v Dalmacijo, se pa dejansko pozna višinska razlika. To sem pa opazoval, z enim tankom dol in nazaj, torej isto gorivo. Dol je žrlo npr. 6,5 litra, nazaj pa 7,5.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Komot..... Resetiraj BC v Ljubljani in pejt na Bled...

Naredi isto v kontra smeri! Poraba via Ljubljana bo cca 1+L manjša ker se spuščaš....

Al pa isti odsek ceste ko je suha ali pa ko dežuje (ko rinejo kolesa vodni klin pred sabo)
Višinska razlika Lj bled je toliko kot Nemčija Slovenija (nekdo zgoraj napisal 200m)
In če 1 liter pridelave razlike do Bleda jo iz Nemčije ravno tako samo en liter, saj je tudi samo 200m višinske razlike. Z enim litrom pa ne narediš 100km ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Komot..... Resetiraj BC v Ljubljani in pejt na Bled...

Naredi isto v kontra smeri! Poraba via Ljubljana bo cca 1+L manjša ker se spuščaš....

Al pa isti odsek ceste ko je suha ali pa ko dežuje (ko rinejo kolesa vodni klin pred sabo)
Od Lj do Bleda je kolko? 40 km. Do v Nemčijo vsaj 10x več, teh 200m nadmorske ni toliko izrazitih na taki razdalji.