Imate občutek, da nas na bencinskih nate*ujejo?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, :D, hudir je to. Tile naši trgovci so ratali čisto preveč pregnani. :valjamse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Neeee, tko se pri nas reče. Pomeni da so čisto preveč namazani z žavbami itd.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pretkani pa pri nas. ;)

A jim pokojnine za pregnance tudi pripadajo? Slovenija - dežela pregnancev. :fredi:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Na črpalkah SO goljufije!
Vedno polnim do ročke, in potem pogledam, za koliko km mi kaže števec. Celo 1000 km je pokazal, giblje se od 820 do 910 cca!
Ali ni eden imel tu izkušnjo z črpalko v srbiji? A ni priznal, da je na Balkanu pa vse OK?
Tudi tisto žigosanje meroslovnega instituta daje vedeti, da nekaj ni v redu. Vsako leto, dejte no mir!
Misli, da Petrol le dela eno mahinacijo. So prevelke količine, da ne bi majhne stvari prinesle dobiček.
Nabavna cena, skladiščenje, mogoče kaj kvaliteta. Saj veste tisto. Javilo se bo 500 tistih z renoltom. Cena popravila bo $$$. In vseeno bo zaslužek $$$$$$$
Dajte no mir s takimi.
Kakšnih velikih mahinacij, ki bi jih mi uporabniki odkrili ni. Delajo na veliki ravni, ki se do nas porazgubijo. Pa tudi proizvodnja ne more biti drugačna za nas in poljsko, kot je pri Nuteli. Pa tudi te smo odkrili.
 
  • Haha
Reactions: zino

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.749
357
83
Vipavska dolina
Na črpalkah SO goljufije!
Vedno polnim do ročke, in potem pogledam, za koliko km mi kaže števec. Celo 1000 km je pokazal, giblje se od 820 do 910 cca!

Jaz zdaj natankam in mi bo poln rezervar kazal nekje 650 km. Grem na Jesenice, napravim 140 km in mi bo kazalo še 700 km. Pa nisem v ogledalu nikjer nobenega videl, da bi po avtocesti tekel vštric z mano in mi iz ročke dolival benzin.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Statistika gre vedno v plus in minus, ce gre vedno minus na eno stran je nekaj preracunanega.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Neverjetno, kaksne debate se redno na to temo. In to na podlagi svetega prepricanja v deklarirano kapaciteto rezervoarja, ali, se huje, dosega po BC.
Pa tako preprosto je preveriti katerokoli pumpo, ki jo imate na sumu. Ce koga ujamete, da goljufa, imate dve moznosti:
1. Za mastne denarje trgocu ponudite molk (postanete bogati)
2. Greste takoj v javnost in jih razkrinkate (postanete slavni)
Ce nic ne odkrijete vam se vedno ostane 3. moznost lapanja po forumih, oz. celo v Slovenskih novicah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Kamele0N

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.749
357
83
Vipavska dolina
a to resno trdis, al se zafrkavas?
Zdaj ne bom do potankosti glede kilometrov, ampak ja. Delam recimo kratke fure na šiht (tja in nazaj vsega skupaj 10km, nazaj ornk klanec in trenutna poraba precej visoka), tako da imam povprečje mogoče 9, 10 litrov na 100 km. Potem pa avtocesta, umirjena vožnja in poraba pade tam pod 7 litrov. In razlika se pozna, kot da bi mi nekdo še natankal vmes. Normalno ker računalnik preračunava glede na vožnjo. In ali preračuna koliko kilometrov narediš ob porabi 9 litrov in koliko ob porabi 7 litrov. In če veš da je razlike 2 litra na 100 km, se pravi 3 litre na 150, bi ob polnem tanku porabil cca. 15 litrov manj. S tem pa napraviš še dodatnih 200 kilometrov ob nižji porabi. In če si jih vmes napravil samo 150, ti je očitno nekdo "dolil benzin" še za tistih 50 razlike.

Malo po domače razloženo, ampak tu je point ker računalnik preračuna glede na način vožnje zadnjih x km., kjer pa je razlika, mestna oz. "hribovska" vožnja ali avtocesta.

Zato sem napisal tisto, ker če nekomu ni jasno da računalnik kaže tako in da misli da mu 100% kaže koliko km. bo še napravil, potem je skoraj škoda debate.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Sem brez namiznega PC-ja, zato delam na tablici. In tam mi ga serje testatura.
Izpadlo je namreč čisto na koncu: Sarcasem OFF.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.911
4.970
113
Postimo zdaj BC-je in porabo. BCji lažejo, poraba pa niha. Apmak vsi po enem letu vožnje z avtomobilom vemo koliko gre not bencina, ko se lučka prižge. Ni vrag da po 30tem tankanju imaš v glavi koliko gre not. Razlike v ročkah so različne, ampak vse vržejo ven pri podobnem nivoju. Potrebno je samo gledat kdaj vrže ven. Tisto "dotankanje" je bolj tak-tak in je pametno da se ga ne upošteva. Jaz skoraj vedno tankam pri OMW ki je na poti v službo. Kratka relacija do službe in ko lučka zasveti zavijem... No takrat lučka zasveti na poti pred Tuševo črpalko na Streliški cesti v MB. Pa tamkam 8 litrov več kot prej eno leto na OMW... ne me basat... pa se običajno ne zajebavam z dotankanjem in podobnimi kozlarijami.
Pa ne rečem da podjetje goljufa. Dovolj je da mulc za šalterjem z plačo 500 eur, pridela 200 litrov benza za svojo žlahto, če je dovolj brihten in pozna način točilnih mest.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kako pa naj mulc za šalterjem goljufa na ročki??? misliš da ima bajpass al kaj maš v mislih?
jaz poznam enega ki umerjuje za šell tankštele in mi trdi da so umerjene količine 99,999% in mu verjamem. torej kantice in črtice ne bodo pomagale...
govorice da zaposleni noter točijo z žlauhom 200l vode in to prodajo kot gorivo- ne pije vode.
torej me zanima, kako naj oni za šalterjem krade?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz ne vem, kako je zajhal števec. Ampak ga je. Na dveh črpalkah do sedaj, kar vem na lastni koži. Sem pa tudi malce tehnični tip, tako da mi nikar govorit, da to ni mogoče.

Naslednja stvar je pa voda v gorivu. Marsikaj so mi že navozili v cisterne, kje pobirajo in iz katerih blagovnih rezerv - zopet nimam vpliva. Vem pa na lastni koži, ker sem imel sranja zaradi tega. Skozi cela 90. leta :zavijazocmi: . Ste pa naivni, če mislite da ne. V dokaz bo pa kar moj primer čisto dovolj. Pa sem se samo "umaknil", naj punce zagospodarijo same :bonk: .

Če avtocisterna deluje organizirano na distribuciji, tako kot izvajajo veliki dobavitelji, bo zadeva zelo pod nadzorom in malo napak. Ko greš pa k najnovejšemu "prijatelju", ki se je pravkar začel baviti s tem poslom, lahko doživiš pa marsikaj. Lahko manipulira vsak ki pravkar mimo pride. Od lastnika, do šoferja v avtu.