Imate občutek, da nas na bencinskih nate*ujejo?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Avtocisterne so regulirane. In to krepko! Na petrolu se je pa gokjufalo ko ao so bili mehanski stevci in so crpalkarji sami tankal. Zdej to ni vec mogoce... Tehnologija je unicila sistem :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
vodo v gorivu, pri cisterni ki ti pripelje domov je možno, na črpalki pa ne.
voda se po minuti popolnoma loči od goriva in se vsede na dno. sesalni koš je na črpalkah 50cm od tal. torej ali boš tankal 70l nafte, ali pa 70l vode. ne moreš pa tankat 65l nafte in 5l vode - da bi te opeharili.
senzor za vodo na črpalki pa je na 5 cm, toliko je dovoljeno in hkrati maksimum, ko kondenz doseže 5cm, pride cisterna in posesa vodo.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Jaz ne vem, kako je zajhal števec. Ampak ga je. Na dveh črpalkah do sedaj, kar vem na lastni koži. Sem pa tudi malce tehnični tip, tako da mi nikar govorit, da to ni mogoče.

Naslednja stvar je pa voda v gorivu. Marsikaj so mi že navozili v cisterne, kje pobirajo in iz katerih blagovnih rezerv - zopet nimam vpliva. Vem pa na lastni koži, ker sem imel sranja zaradi tega. Skozi cela 90. leta :zavijazocmi: . Ste pa naivni, če mislite da ne. V dokaz bo pa kar moj primer čisto dovolj. Pa sem se samo "umaknil", naj punce zagospodarijo same :bonk: .

Če avtocisterna deluje organizirano na distribuciji, tako kot izvajajo veliki dobavitelji, bo zadeva zelo pod nadzorom in malo napak. Ko greš pa k najnovejšemu "prijatelju", ki se je pravkar začel baviti s tem poslom, lahko doživiš pa marsikaj. Lahko manipulira vsak ki pravkar mimo pride. Od lastnika, do šoferja v avtu.
Ravno zato, ker si tehnicen tip bi lahko pojasnil kako zjahas stevec iz blagajne.
Kaj ima voda v cisterni, ki so ti jo navozili z natego na BS.
Pri prevoznikih bi pa rekel, da so staresi bistveno bolj pregnani ceprav spet cist po babje tole razlagas, edino uskljena naveza zaposlenega na BS in pa soferjem, ki prevzame in dostavi na BS bi omogocala morebitno manipulacijo.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Vse kar je "elektronsko", se da shekat ... vprašanje samo, koliko keša ali BTC-jev za kakšen programček :nigladek:
za začasno zbluzenje številk ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Manjša poraba goriva. Nafta, bencin, plin, avtomobili, motorji, čolni, ladje, letala, ... Mislite imajo navodila, na katero cevko na Boeingu to pripet? :valjamse::valjamse::valjamse:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Če kdo misli it v group buy, bi jest ene 3 komade vzel. Enega za avto, drugega za motor, pa enga za kolo. Ziher prehitim Rogliča na Vuelti - poveča kadenco za 500%.
Aja, jebiga, še enga za kosilnico ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si pa niste podrobno pogledali predstavitvene slike, ne?

Ta "klupica" (ščipalka) se da na bencinski na dovodno cev in jo stisne, zato v enakem času manj nateče - evo prihranek! ;)

Torej eno imate dovolj za vsa vozila. :valjamse:
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Vi pojma nimate. Ta produkt ne stisne cevi, ampak samo informira bencin ki teče skozi cev, da se mora bolj učinkovito porabit.

Bencin s opremljen s temi informacijami se potem obnaša bolj odgovorno in poskrbi da se ga porabi kar se da malo, da manj onesnažuje in da ima avto 24,85 % večjo moč. Znanstveno dokazano, majkemi!

Enak učinek lahko dosežete tudi brez kljukice, če pri takanju v ročko šepetate: "Lepo prosim, bodi bolj učinkovit, gospod bencin".
Ampak ne smete preglasno, ker potem lahko bencin prestrašite in bo učinek ravno nasprotni.

Zdaj sem razkril Poznikovo skrivnost, upam da me ne toži.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je obupno stara finta, že v 80. letih so hodili naokoli in prodajali neodimove magnetke - da naj bi se poraba tako zmanjšala za najmanj 15%. Pa še "Sparks" za na svečke, tudi okoli 20%, pa Likvi-Moli in prišparaš nadaljnjih 10%, pa še tiste vodikove celice ( :valjamse: ) , če čisto vse zmontiraš, ti bencin nazaj v rezervoar teče :bonk:.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Enak učinek lahko dosežete tudi brez kljukice, če pri takanju v ročko šepetate: "Lepo prosim, bodi bolj učinkovit, gospod bencin".
Ampak ne smete preglasno, ker potem lahko bencin prestrašite in bo učinek ravno nasprotni.
Samo pri tem te lahko jeb* drzava ker nisi placal davka na neumnost ;-)