Imate občutek, da nas na bencinskih nate*ujejo?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
clanek ki ima v naslovu šok, neverjetno, dokler, ipd niso vredni pol kur.ca.

svetujem ti da se izogibas branja takih puhlic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Berem zgodbo tegale mudela, pa moram reči, da se tudi jaz vedno sprašujem, kako preveriti, če je v rezervoar res steklo toliko govoriva, kot piše na števcu. Pač vedno moraš zaupati :/ ima še kdo slabo izkušnjo s tankanjem?

Če ti ni bad tankaj v 10l kantico z mero in iztakaj v rezervar. Tako boš natančno preveril, če so pošteni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kantica ne bo OK, mora bit steklena posoda, max. 5 litrov s skalo gori. ;)

Meni gre v Citroena na vseh črpalkah 5 litrov več not kot je tank deklariran - od tega gre okoli 2 litra še not, ko prvič pištolo ven vrže. Včasih tankam "do vrha", pa še malo zazibaš avto in gre še "muhurček ali dva" ven, pa je spet pol litra več. :cool:

BTW: v 10 litrsko kantico natočim cca 12,5 litra, če "ga potlačim not". V resnici pa je razlika volumna predvidena kot ekspanzijska posoda, ki se omenja tudi v "članku".
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tam v prvotnem članku se problem začne že z "Njegov peugeot ima 70-litrski tank" ... ni trikrat za ugibat da ima zataknjen plovec ali pa je kaj tretjega odpovedalo in mu avto kaže narobe podatke.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mene so lepo ohladili nekje v Srbiji, kjer je pumpa nabijala tako, da je bilo treba pištolo držati, da je ni vrglo ven. Šel sem noter in protestiral - baba stekla zadaj v magacin in prišla ven z menzuro, 10 l. Je rekla, da tudi njo zanima. Točil sem jaz (stranka) . Pištola je nabijala tako kot prej v mojem kestelnu, toda ustavilo se je točno pri 10. litrih o_O .

Še danes ne morem verjet, toda tako je bilo.

Druga zgodba, ko je svak na pumpi v Rad... natankal 7litrov več, kot ima pa sploh dekleriran volumen kestelna :bonk: . Po ugovoru so nekaj pimplali in kompenzirali, hec je v tem, da sem tudi jaz imel podoben primer nekaj let prej.

Toda ono iz Srbije, je pa posebno doživetje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Na določeni pumpi se mi je z dvakrat zgodilo da sem naročil vsaj 5% več kot na drugih pumpah. Ali je to bilo naključje ali....pa ne vem
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Najbolj kradejo pri ceni goriva.
Folk se pa krega zaradi teorije zarote enega deci na cel rezevoar...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vedno ga napolnim dokler pištola ven ne vrže. Po spraznjenem rezervarju mi računalnik kaže da sem porabil manj kot 50 litrov, ponavadi med 48 in 50. Natankam pa ga vedno na prvi pumpi, ko se prižge lučka, ponavadi za 52-54 litrov. Kdo tu laže? Avto, ki mi kaže porabo 4,5L/100km ali pumpa?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, Peugeot Boxer, letnik 95. Vozil sem ga v glavnem jaz, moja draga in njena sestra (moja svakinja). Ko je bil star okoli 10 let, mi je crkniliz Lj proti Grosuplju, ravno v tunelih. Goriva sem imel na števcu 3/4. Nekako sem se privlekel v Grosuplje na pumpo, možakar je poklical mojstra, ta pa pravi : "Najbrž je plovec zaštekal."

o_O

Nemogoče, avto vozim jaz sam itd ... - pa pravi možakar, da je vse v tem življenju enkrat prvič in naj raje vlijem nekaj nafte notri. Ker, da je to specifična napaka Boxerjev.

Avto kresne, števec pa še kar na nuli, itd. Toliko o števcih v avtu.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Kantica ne bo OK, mora bit steklena posoda, max. 5 litrov s skalo gori. ;)

Meni gre v Citroena na vseh črpalkah 5 litrov več not kot je tank deklariran - od tega gre okoli 2 litra še not, ko prvič pištolo ven vrže. Včasih tankam "do vrha", pa še malo zazibaš avto in gre še "muhurček ali dva" ven, pa je spet pol litra več. :cool:

BTW: v 10 litrsko kantico natočim cca 12,5 litra, če "ga potlačim not". V resnici pa je razlika volumna predvidena kot ekspanzijska posoda, ki se omenja tudi v "članku".
Kako pa ga potlačiš not, če po skali natočiš 10L?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Nategi na bencinskih crpalkah se dogajajo drugje, ceprav je moznosti vedno manj...
Da bi se pa zgodil nateg na tocilnem mestu pa definitivno ni nekaj kar bi bilo namerno, moznost, da se to zgodi pa je zelo majhna. Merilni instrumenti imajo redna testiranja in redna certificiranja. Zgodbe o velikostih tanka in 5 litrov vecjih tocenjih so bolj ali manj za lase privlecene saj imajo avtomobili v katalogih ponavadi deklarirane podatke res zgolj o prostornini posode, ki je zaokrozen, potem je tukaj se cev in v situaciji, ko si res na "nuli" brez problema tocih nekaj litrov vec kot je specifikacija.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja pi... no: kantica deklarirana za 10L drži realno 12,5L, če ga natočiš do vrha in temu se pri nas reče da ga potlačiš. :(
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Razumem, razumem... samo hotel sem, da sam napišeš. Zdej pa še enkrat preberi moj prvi post.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Razumem jaz tvoj prvi post in nikjer nisem napisal, da natočim not 10L.

In dajte si že enkrat dopovedat, da so "prevare" na ročki (skoraj) nemogoče. Goljufa se povsem drugje - če se še.