IKEA

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
V Celovcu ali Grazu praktično ne moreš kupit omare da bi kaj pozabil, ker ti na blagajni teži da ti manjka paket.

Na splošno pa, jebale vas samopostrežne blagajne, če je človek zato tam, da ti pomaga. Najprej ignoriraš prodajalca na oddelku, ki je zato tam, da te opozori kaj vse si sam doma narobe poklikal in kaj vse moraš potem ko prideš z avtomatske blagajne (kjer boš tudi seveda spet vse sam naredil) še na selbstabholung šalterju dvignit, torej ignoriraš še drugega, ki je zato tam da ti pomaga. Ja ok, potem se pač pelji še 6x nazaj v ikeo, samo ne pozabi vsakič še na FB drame pisat, kaki kekci so.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Svašta te cene dostave so pa nore. Včeraj sem želel naročit en knjižni regal z dostavo na dom - regal pride 50€ dostava pa 36, pa ni nekih velikih dimenzij pakunga --- 120 x 50cm. Noro.

SIcer drugače itak grem raje v Graz, ampak glede na trenutne razmere sem pač poskusil "doma".
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ja te cene poštnine so nerealne, ne vem a mislijo da so v Švici?
Ne, samo so si preračunali, da se jim bolj splača postavit visoko poštnino in tako koga prisilijo v višji nakup in dobi zastonj dostavo ali pa pač ne kupi. Dela imajo isto s pripravo dveh pojštrov v škatlo kot s pakiranjem treh škatel za omaro, ki stane 300 EUR ;)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ne, samo so si preračunali, da se jim bolj splača postavit visoko poštnino in tako koga prisilijo v višji nakup in dobi zastonj dostavo ali pa pač ne kupi. Dela imajo isto s pripravo dveh pojštrov v škatlo kot s pakiranjem treh škatel za omaro, ki stane 300 EUR ;)

Dobra ideja, mogoče lahko vse spletne trgovine isto taktiko uvedejo, npr. poštnino na 30-40EUR, potem pa nabavljaj en ventilator v Mimovrste če se ti splača.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Konkretno za Ikeo - če bi jaz tam računal prevoze bi jih naredil ravno toliko drage, da se vam malenkosti ne splača naročat, ampak pridete sami po njih v trgovino in spotoma nakupite še kup nepotrebnega tingl-tangla.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja seveda so krivi neotesani študentje "za tekočim trakom". Da bi slučajno njihov nadrejeni in njegov nadrejeni malo pomozgala zakaj je temu tako, da bi porihtali internetno prodajo,... ne to pa ne!
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Eno vprašanje za Ikeo v AT ali IT: morda kdo ve, ali se lahko dogovori (seveda tudi proti plačilu), da ti izdelek premaknejo v drugo poslovalnico? Nekaj imam ogledano, pa je en del na voljo nekje na jugu Italije ali severu Avstrije, pa bi želel, da mi ga premaknejo bližje meji...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mislim, da ne bo slo ... Imam tudi sam podoben problem... Je pa izdelek na zalogi samo nekje juzeneje v Italiji... pa nasel sem se v Spaniji ... Italijani sploh na mail ne odgovorijo... klical pa nisem, ker vem, da Italijani govorijo samo italijansko :) ... in ponavadi ne znajo nic drugega :D ... V Avstriji izdelka ni... sem pa edino od njih dobil informacijo, da pricakujejo izdelek od sredine aprila naprej ... Pri nas nimajo pojma, kdaj bo na voljo... ostalo je pa predalec. Zal gre za izdelek, ki ga Italijani ne posiljajo na dom... na voljo je samo "Click & Collect"... ampak samo v tisti poslovalnici, kjer imajo uzdelek na zalogi... Drugace bi narocil v Gorico in bi se zmenil, da prevzamem na meji, ker je v Italijo problem it...

Probas pa lahko vprasat v Avstriji... tam se mi zdijo se najbolj prijazni in hitro odgovorijo ...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Iz IT Ikeje so mi odgovorili po emailu, vendar tako čudno oblikovan, da ne razumem ali je možno, ali ne... Bom še pisal...

Iz SLO firme, ki dostavlja sem dobil info, da je možno, vendar se moram dogovoriti sam.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Verjetno je že pisalo na teh 18tih straneh, ampak vseeno vprašam. Kdo jim opravlja dostavo? Meni je izračunalo stroške dostave 44 eur, kar je pa manj kot da si sposojam kombi + nafta.
Edino skrbi me da ne gre preko recimo Pošte Slovenije. Saj ne da jih šimfam, ampak pri 6tih izdelkih me je strah da bo kaj prišlo poškodovano.