IKEA

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Zanimivo, jaz imam cel kup zadev v stanovanju by IKEA in sem z vsem zadovoljen. Zanimivo je tudi to, da je bilo po pravilu vse ceneje v Celovcu (ok, veliko sem kupil še pred odprtjem Villesseja). Tudi kuhinjo imam iz Ikeje, ja zadeva ni vrhunska, je pa bila smešno poceni in mi jo ni škoda. Imam pa zato vrhunske aparate, ki naredijo kuhinjo uporabno. Raje zapravim par jurjev več na aparate kot pa na les - no morda sem pa čuden.
smile-1.gif


Glede financiranja je pa zadeva taka, narediš si njihov IKEA Paycard, moraš imeti s sabo osebni dokument, svoje plačilne liste itd.
Potem z njo lahko plačaš kuhinjo na obroke brez obresti, v bistvu dobiš brezobrestni kredit pri njihovi nemški banki. Edina težava je ta, da ti ne morejo direktno trgati mesečnega obroka s tvojega računa (kar očitno avstrijcem lahko) in moraš sam konec/začetek meseca plačati nakazilo v Nemčijo v višini mesečnega obroka.

Še kaj?
smile-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
In kaj si ti drugačen od tistih, čez katere tako pljuvaš?

V Dipo-tu lahko kupiš šrot, lahko pa izdelke višjega kakovostnega razreda, daleč nad kvaliteto Ikeje. Primer sem opisal zgoraj.
Večina vas sploh ne ve, da sta Dipo in Rutar ista firma in da v Dipotu lahko kupiš večino iz Rutarja.

Samo tolik, ker vas je nekaj žolčnih tukaj gor...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.575
113
ne res ne vemo, ker smo danes iz lune padli. vsa fora pa je v ceni oz. price/performance. tu je ikea zmagovalec na celi crti. lahko kupis ceneje od ikeje v dipotu, pa bos dobil srot, lahko pa kupis preeeecej drazje v rutarju, pa bos dobil ne toliko boljso kuhinjo, koliko si vec placal. Da se pol o reklamacijah in morebitnih tezavah raje ne pogovarjamo. rajsi kr direkt samomor naredim preden se moram se 1x s temi kreteni ubadat.
sem tudi 1x tam dozivel ko je nekomu dekl odprlo zaradi reklamacije. nafukavali so jih tako dolgo, vozili so se ze cetrtic po 40km v eno smer, da so bili vsakic znova nategnjeni. ko so izvedeli da bi morali se petic prit ker "zal tega in tega zdaj ne moremo resit", so sipe vibrirale od dretja. tega v ikeji ni. 5 min in je resen vsak problem.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Vsa fora pa je v ceni oz. price/performance. tu je ikea zmagovalec na celi crti. lahko kupis ceneje od ikeje v dipotu, pa bos dobil srot, lahko pa kupis preeeecej drazje v rutarju, pa bos dobil ne toliko boljso kuhinjo, koliko si vec placal.

Tukaj se ne strinjam. Moje mnenje je, da za enako kvaliteto plačam enako. Vsaj moja kalkulacija je taka, ko sem si zrisal kuhinjo iz Ikeje in potem dobil predračun iz Dipota za srednji razred kuhinje. Razlika je bila cca 200€ v prid Ikeje (celotni znesek 2.500€ za 7 tekočih metrov samo leseni del), s tem da je pri Dipotu (Na koroškem ni Rutarja, zato je v Dipotu celoten asortima) kuhinja pripeljana domov in je v bistvu že sestavljena.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
No dipo seveda je šrot, ampak ne vse...je treba pogledati in izbrati.

Moja kuhinja je tale spodaj, razstavni eksponat za 1800€ z vsemi aparati (Ignis) razen pipe. Po treh letih še vse deluje, nič se ni polomilo, na predale in omarice sem dal blažilce zapiranja, avionske omarice so mi kul....jaz sem zadovoljen.

Po mojem mnenju čisto ok kuhinja za ta denar.
1608817-kuhna_dipo.jpg
 

Priponke

  • 1608817-kuhna_dipo.jpg
    1608817-kuhna_dipo.jpg
    39,2 KB · Ogledi: 1.952

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Ne vem kaj imate nekateri toliko proti Ikei. V primerjavi z Rutarjem je to za mene drug svet vsaj glede dizajna. Izjema so mogoče top kuhinje v Rutarju, ki pa so cenovno vse mnogokratnik cene Ikejinih kuhinj. Ikea je glede na dizajn / kvaliteto / ceno še vedno top.
Tudi pri Ikeei imaš različne kvalitete produktov. Razlika je tudi kakšno Ikea kuhinjo vzameš; je več različnih razredov kuhinj v Ikei glede na kvaliteto materialov oz. različne so fronte in okovje. Dobavljivost lahko pregledaš preko spleta, sestaviš kuhinjo sam ali pa arhitekt in si shraniš pri njih. Ko prideš v trgovino greš z prodajalcem za pult, skupaj pregledata in potem greš po manjše dele sam, večje pa ti pripravijo v skladišču za prevzem.
Iz lastnih izkušenj lahko povem, da oprema iz Ikee zdrži 8 let BP. Opremil stanovanje in vikend. Obe kuhinji mi je zmontiral mizar in prilagodil po mojih zahtevah. Cene za 3 tekoče metre kuhinje brez aparatov (pult in omarice zgoraj) so varirale leta 2004 od 600€ do 1500€. Takrat sem se odločil oboje za spodnji nižji rang. Okovje je ob prodaji stanovanja delovalo (na vikendu še deluje) kot prvi dan. Razen nekaterih odrgnin ni bilo drugih poškodb kljub ne preveč nežni uporabi (oddajanje stanovanja v najem). Tudi ko je počila cev za vodo na vikendu (zmrznila) in smo to ugotovili po cca 2 mesecih ni kuhinja nič "zacvetela" tako da Ikei po tem še bolj zaupam.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Recimo katera firma? Dipo? No way
smile-1.gif

V Dipotu (Rutarju) lahko kupiš zelo kvalitetne kuhinje (danke kuchen). Imam eno doma že 7 let. Bloom vodila 60kg, tiho zapiranje, tesnila na vseh vratih itd..., katera kuhinja šer ima to?

Lahko pa kupiš tudi slabšo kvaliteto na ravni Ikeje za enako ceno. Stvar denarja in potreb.

Mah sploh ne vem, kaj takim otročajem odgovarjam
uf-1.gif

Rutar, nikoli več in pika. V Rutarju se kupi samo stvari, ki jih imajo tam in jih lahko takoj odpelješ. Drugo naj kar imajo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
782
113
ksz

Vi se v osnovi prepirate o debelini in kvaliteti zaključnega sloja iverke. Prava postavka pri kuhinji so samo vodila. Če vas ne moti, da kuhinja malo ropota, je kuhinja poceni, če pa želite vodila, ki sama zaključijo zapiranje, je pa kuhinja draga.

Dobra vodila, ki sama zaključijo zapiranje, so na tekočem metru ravno toliko kot leseni del, navadna vodila so pa tako rekoč zastonj in to je to.

Aparatov pa se ne da primerjati, ker se da dati za napo toliko, kot za vse ostale elemente skupaj.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
782
113
Največji problem pri nakupu kuhinje po elementih (IKEA, Dipo, Rutar, Lesnina, itd.) brez montaže je v tem, da se pošteno pretegneš, da kuhinja "sede" v prostor in da je vse naravnost.

Po mojem mnenju na koncu več delaš in nič ne prišparaš, če na koncu daš narediti kuhinjo po meri - privatniku. Tam ti je potem vseeno, ali so tla v enem kotu dvignjena ali je stena malo kriva, ali se tla počasi dvigajo, na koncu bo kuhinja vodoravna.

Če boste pa sami montirali, boste pa brusili cokel, dodatno vijačili omarice skupaj, skratka cel cirkus, kar nekaj plačali pa še jezilo vas bo.

Če nimate popolnoma ravnih linij v kuhinji ali za dobrega prijatelja mizarja in bi obenem imeli radi lepo kuhinjo, bo treba

ali k mizarju po custom kuhinjo
ali pa poslušati drago še nekaj let, kako je vse krivo in ropota

grin1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.636
3.516
113
Tako nekako. Par kuhinj iz ikee sem videl postavljenih. In dokončane so bile samo tiste, kjer je imel kakšen kolega ali sorodnik, ki je mizar prste vmes. Tisti, ki so sami sestavljali pa jim še po par letih kakšen vogal fali al pa še kakšna omarica čaka na montažo. Kar nima nič opraviti s kvaliteto materiala.

Na splošno pa za vse pohištvo iz ikee velja da se je kvaliteta v zadnjih 10 letih poslabšala za ene 200%. Tako kar se tiče iverke, obdelave in okovlja (vijakov). Imam dokaz doma, ko sem dokupil eno enako omaro kot drugo, ki jo imam že 10 let. Kar se tiče kvalitete je danes podoben "crap" kot rutar/dipo s to razliko da pri ikei ti je večina stvari všeč. V rutarju pa tudi, ampak samo če si star 60+ in hkrati že mal slabo vidiš.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.646
1.575
113
@valhala ne nakladaj. ce imas ti dve leve roke, ne pomeni da jih imajo vsi. In ne bos verjel, tudi monter ti lahko zmontira ikea kuhinjo. ali si mgooce mislil da ima rutar svoj inkubator, kjer od malega vzgajajo svoje monterje, ki znajo samo njihove kuhinje montirat?
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Prejšnji petek dobili kuhinjo (6,5m Nolte - 3800€) iz Rutarja - na dogovorjen termin.
Ker ste monterja, kao zaradi lažje montaže obloge, odvila žice (in ne samo potegnila ven komplet vtičnice in stikala-ker so Vimerjeva) so priznali 80 € dobropisa (bili so pripravljeni plačati tud račun od štromarja) je pa res da včeraj ni poklical šef monterjev, da se dogovorimo o sanaciji spoja med oblogo in omaro ki ni povsod zatesnjen.
Taka je moja sedanja izkušnja - vzela pa sva tudi novo spalnico ki je tudi prišla točno tako da mislim da večino dostavijo OK.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
... avionske omarice so mi kul....jaz sem zadovoljen.

kaj si mislil z avionskimi omaricami?

Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Odprejo se navzgor, tako kot v letalu.

cheer.gif


Glede montaže...montirala sta mi monterja priporočena s strani Dipota...90€ po tm....pripeljala, strajbala do fleta, sestavila, nadomestni pult sem imel pripravljen razen tega pa nisem s prstom mignil...monterjev podpis je tudi takoj uredil neko manjšo reklamacijo...enostavno se ni vredno jebat z montažo če nimaš mizarskega orodja, znanja in vsaj enega pomočnika.

Priklope sem potem uredil sam tiktak.

Z montažo v lastni režiji je pa nekako tako kot z gradnjo hiše v lastni režiji...vedno kaj ostane za drugič ali te x let nekaj živcira, kar si zafookal in se ne da zlahka poravit.

Pa ne narobe razumet, omare, tuš kabino, vse ostalo sem zmotiral sam z dvema rokama. Pri kuhinji se mi pa to ni zdelo smiselno.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
...pa še bivša je imela prste vmes in napo dala namestiti po svojih merah.
evil.gif

prov rad bi vidu to temo, ko se je o tem razpravljal
grin1.gif


ON: trenutno sem se spravil na online planner od Nobilie, mam filing, da bo kuhinja približno enako ugodna kot v Ikei, pa še lepša mi je.... edino še DanKuchen mi potem ostane, kar se tiče stila in cenovnosti