IKEA

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
ene par luštnih diagramov, prvega sem videla že davno, ostale analogije so pa tudi zabavne. Ena tudi na temo kuhinj.
KLIK
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Ja, Dan Kuchen je edini, ki ima to.
smirk-1.gif
Blum vodila in ostale dobrote ima lahko tudi kuhinja, ki jo sam spackaš v garaži.

Super selektivno branje
cheer.gif

In katera kuhinja ima na vseh vratih tesnila in kako boš ti to spacal v garaži.
bonk.gif


Pa predno nadaljuješ pametovat, napiši, kaj si ti že spacal v garaži, da dobim občutek, s kom se pregovarjam.
Sam sem naredil že kar precej pohištva sam od kompletne predsobe, previjalne mize, postelje, en kup omar, kihinjske mize itd...
Če imaš kaj za pokazat, lahko nadaljujeva, drugače pa zaključujem. Z gobcali se mi ne da ukvarjat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kolegi so jo kupili pri njih....so zadovoljni z njo (bela, visoki sijaj). Tu so poiskali monterja (mislim da je računal 300 EUR). Zdaj kako so jo spravili do sem pa ti ne znam povedat. Zdaj o kvaliteti ne morem komentirat, ker si je nisem šel pobliže ogledat.

Sicer o ceni nima smisla razpravljat ker je preveč zadev, ki vplivajo nanjo..a njiju je prišla 2.5 jurja (prevopz kot rečeno ne vem kako je potekal) + 300 monterja, manjka jima še 'okrasni del' med sponjimi in zg. kuhinjskimi elementi - kar nimam občutka koliko stane a verjetno gre od 300 EUR naprej.

Zdaj če to sešteješ prideš čez 3,2 jurja.

Midva jo bova delat pri mizarju po meri, pa imava za najin primer dobrega jurja več predračuna (spet povdarjam...kuhinje ne moreš čez palec med sabo primerjat..je pa najina daljša po dolžini)...tako da, nekih strupenih prihrankov vseeno ni.

(Zdaj če bi imela hudo željo jo videti, javi, po moje ne bo problema ti jo pokazat - Lj.).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Komu sta jo dala delati? Jaz se vse bolj nagibam k temu, da bi dala kuhinjo delati nekomu, ker še vsi, s ksterimi sem se pogovarjala, pravijo, da cenovno ne govorimo o drugačnih cifrah kot po salonih. Paše pa v nulo. Edino kar me zanima je, kako ste zmenjeni, če se recimo kaj uniči. Magari banalnost, ti mulc nekaj polomi - imaš načrte, da lahko spet naredi ali osteneš pač s poškodovanim elementom in si govoriš, saj se ne vidi toliko. Pri varianti IKEA-e mi je ravno to všeč - rezervni deli. Čeprav spet vprašanje, koliko časa...
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Recimo katera firma? Dipo? No way
smile-1.gif

V Dipotu (Rutarju) lahko kupiš zelo kvalitetne kuhinje (danke kuchen). Imam eno doma že 7 let. Bloom vodila 60kg, tiho zapiranje, tesnila na vseh vratih itd..., katera kuhinja šer ima to?

Lahko pa kupiš tudi slabšo kvaliteto na ravni Ikeje za enako ceno. Stvar denarja in potreb.

Mah sploh ne vem, kaj takim otročajem odgovarjam
uf-1.gif

Če bi ti padel z višine svojega ega na tla bi se verjetno ubil.

Konkretno v DIPOtu so delali kolegi kar nekaj časa in so sami povedali kakšen šrot je tam in tudi koliko poškodovane robe se pripelje tja. Tut sam sem pred 5leti imel kolobocije okoli manjšega usnjenega kavča ki je bil poškodovan (opazil šele doma), nato vse naložit in peljat nazaj, čakat na drug kavč, dobijo tri druge in vsi trije poškodovani...na koncu sem pogledal kateri je najmanj poškodovan in se je ne opazi in sem ga vzel kljub napaki, ker je škoda mojih živcev.
Ko pa greš v Dipota in gledaš omare dobiš včasih občutek da se bo vse skupaj sesulo (izključil sem dejstvo, da je na hitro sestavljena), potem tudi ko gledaš kuhinje v dipotu vidiš kakšno sranje je v spojih na frontah, zlepljeno kot da bi dal lepiti otroku skupaj dva kosa deske
bonk.gif


Dan Kuchen v Dipotu? tega tam še nisem videl, ampak ne vem zakaj se nebi potem kar zapeljal v Dan Kuchen če smo že pri tem?

Toliko od "otročaja".
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
ene par luštnih diagramov, prvega sem videla že davno, ostale analogije so pa tudi zabavne. Ena tudi na temo kuhinj.
KLIK

hahahhahahaha
1608419-25.10.jpg
 

Priponke

  • 1608419-25.10.jpg
    1608419-25.10.jpg
    43,8 KB · Ogledi: 568

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sploh nebikupoval kuhinje v ikei ne v dipotu, lepo počakaš kakšno akcijo in dobiš pri nas kuhinjo po naročilu s 50-60% popusta. Plus tega da se vam ni treba zajebavati in iskati delov po trgovinah,ni problema s prevozom, ni problema s sestavljanjem, več garancije, narejeno vse po naročilu.... za nakup v ikei bi se odločil le v primeru da nebi mogel čakati 2-3 mesece na novo kuhinjo. Sam sem kupil kuhinjo v vrednosti 5000eur leseni del za 2600eur, dobil dodatnih 10% skonto in za 360eur pik v merkatorju. Mislim da tega nobena ikea ne premaga. Plus 5 let garancije na les in 2 leti na tečaje.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik gufy pravi:

Za cene pa poglej še v Italijo - Vileš. Kuhinje so malo cenejše tko da se ti mogoče splača dol zapeljat. Štacune so pa itak povsod enake.

lp

Praviš, da so kuhinje v IKEA - Vileš cenejše?? A ni tako, da je povsod ista cena v Ikeinih trgovinah?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Ne. Za nekatere stvari je cenejša Italija, za nekatere Avstrija, za nekatere pa je enako.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Cena sigurno ni ista v razilčnih prodajalnah IKEA (vsaj v različnih državah). Jaz sem kupoval nekaj elementov in bi me prišlo v Avstriji 420 EUR v Italiji pa 350 EUR.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik gufy pravi:

Za cene pa poglej še v Italijo - Vileš. Kuhinje so malo cenejše tko da se ti mogoče splača dol zapeljat. Štacune so pa itak povsod enake.

lp

Praviš, da so kuhinje v IKEA - Vileš cenejše?? A ni tako, da je povsod ista cena v Ikeinih trgovinah?

Pred kratkim sem kupoval in je v Italiji ceneje, na uč bi rekel 10%. Vsaj za prevoz imaš...
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Hm, ker si pohištva ne izdelujem sam očitno nisem dovolj dober sogovornik zate. Tragedija.
uf-1.gif


Si bom dovolil napisati samo še to - preden še naprej dviguješ v višave (v stilu "katera kuhinja še ima to") svojo (sicer dobro a povsem normalno/povprečno za ta cenovni razred) kuhinjo si oglej malo še detajle pri drugih, pri nas poznanih, proizvajalcih (npr. Ewe, Alno, Nobilia, Nolte, o kakšnem Bulhaupu raje ne bi).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Ampak to moraš pogledati za vsako stvar posebej. Ni nujno, da je Vileš avtomatsko cenejši. Ko sva kupovala kavč, je bil v Italiji 25% cenejši, ko sva pa kupovala malenkosti za v kuhinjo in še nekaj drugih drobnarij, je bil pa Celovec cenejši. Najlažje je, da narediš seznam najprej na eni strani potem še na drugi (italijanski vs avstrijski), ko ti lepo vse skupaj sešteje pa primerjaš. Seveda to drži vodo samo dokler ne pridemo do nepredvidenih nakupov...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Točno tako. če bi hotel najti res optimalno ceno, bi bilo potrebno pogledat za čisto vsak item posebej. Jaz sem se vzel v Celovcu, ker mi je precej precej bližje kot Italija, pa še izkoristil sem tisti 10% popust, ki ga je imela Ikea ob neki obletnici poleti. Glede na to da je bilo že odločeno da bom kuhinjo vzel tam je bilo to tako kot da bi mi nekdo gladko šenkal tistih nekaj 100 evrov.

Slike sledijo, zdaj sem ugotovil, da nimam še niti ene slike končane kuhinje. Bom poslikal in objavil.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Jah spet en nabijalec, ki mu je kolega, teta, stric etc...

A si sposoben uvidet, kako je takšno pregovarjanje otročje?
Itak da ne
priden.gif


V ostale nesmisle, ki si jih natrosil, se pa ne bom spuščal.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Hm, ker si pohištva ne izdelujem sam očitno nisem dovolj dober sogovornik zate. Tragedija.
uf-1.gif

.

Sem vedel, še eden izmed mnogih, sva že zaključila.
stupid-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ko je kuhinja enkrat na mestu nimaš več kaj prcat z nadomestnimi deli. Kaj naj pa se polomi? Če že kaj gre gre verjetno vodilo...tega se odvijači, noter novega in gremo dalje. Ne vem no..pri kuhinji gledat na to je povsem brez predmetno. Midva sva naročila pri Mizarstvo Zupanc (včeraj smo dokončno dorekli
wink-1.gif
).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
ikeo primerjate z dipotom. pa saj ne morete bit resni. dipo je srot, low budget, to je splosno znano. ikea ni top, ne podn, ampak dalec najboljsi pri cena/kvaliteta. Plus tega doma si skonfiguriras na racunalniku in vidis na cent tocno koliko bo stalo. in v 99% je vse na zalogi. Ko je kaj narobe, resis zadevo v 5 min, zraven se ti se globoko opravicujejo in se ti klanjajo. kako to poteka pri nas, vsi vemo.
zanimivo pa je da cez ikeo serjejo res vedno, ampak cisto vedno tisti bolniki, ki od tam nimajo nic. lastniak kuhinje, ki bi kritiziral, se nisem srecal. razen ce za to ceno pricakujes premium robo, potem zna bit da si razocaran.
saj jo imam 5 let in sem zelo zadovoljen z njo. nimam ene pripombe. ko gledam pri materi neko italjansko fancy kuhinjo za duplo ceno, pa nostop jamra kaki srot je.
Kupil pa sem vse kompet z aparati, razen pulta. pult je edina stvar na katero se caka. imajo sicer neke vnaprej vrezane na lagerju, samo vprasanje ce pase.
ce se kupuje pult posebej je treba pazit na globino. ikea ima za malenkost globlje elemente od ostalih. jaz se to resil da sem pult pomaknil malo naprej, na steno pa tisto trikotno obrobo da je pokrila luft