IKEA

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Če se prav spomnim, Ikea prodaja tudi "nadomestne" dele. V navodilih imaš zraven vsakega elementa napisano številko, potem pa na supportu naročiš dodaten kos.

Sicer pa. Mislim, da mi je en točno ta ročaj ostal. Če rabiš, povej, pobrskam in če ga najdem, ga lahko dobiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Tako je, po kodi artikla, ki si ga kupil, najdeš vse nadomestne dele, tako tudi jaz rabim za eleemnt, ki sem ga kupil pred 3 leti, na srečo pa sem si vse kode shranil
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ima mogoče kdo doma enojno posteljo SLAKT, ki ima kot možnost dodatni izvlečni postelji predal? Kolikor sem gledal navodila za montažo, se mi zdi sami okvir nekam "švoh" narejen... Ali je na splošno postelja vredu - se kaj "maje", kake druge slabosti?
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ima mogoče kdo doma enojno posteljo SLAKT, ki ima kot možnost dodatni izvlečni postelji predal? Kolikor sem gledal navodila za montažo, se mi zdi sami okvir nekam "švoh" narejen... Ali je na splošno postelja vredu - se kaj "maje", kake druge slabosti?
Nasa tamala zdaj 6 letnica jo ima, res da samo okvir, brez predalov ali dodatne izvlecne postelje. Spi na njej ze 4 leta bp, dostikrat tudi jaz ali zena z njo. Razen da je “lahka” ( pac ni masiva itak itak) ne skriplje in je z te suske in za teh nekaj let bp ( itak se sobo hitro menja prilagaja ko rastejo)
Ima pa starejsa Flekke z predaloma in dodatnim leziscem, pa je vse skupaj kar tezko premikat. Pa tud nic ni “labava” - spet ni pa to masiva ( in tako kot zgoraj, nekaj let potem pa se potrebe spremenijo pa se stima dalje)
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.941
-1.485
63
Midva z ženo sva za hčeri kupila Flexa in sva (sta) super zadovoljni. Ko sta bili še stari 3 ali 4 leta, sta imeli pograd, ki se je lahko kombiniral v vse smeri. Zdaj ko sta najstnici, pa sta to dve ločeni postelji. Izdelava odlična, masiven les (nek skandinavski bor ali nekaj podobnega).
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Saj moram rečt, da imam tudi sam dobre izkušnje z Ikea izdelki.. Imajo precej dobrih rešitev in ko montiraš, vse lepo paše skupaj.. In sem sestavil že kar dosti pohištva iz raznih trgovin (lesnina, rutar, Harvey norman, ikea) in moram rečt, da je Ikeino pohištvo najlepše montirat.. ;) In čeprav imajo zadnje čase vedno več nekih "plug & play" rešitev (brez vijakov in šraufanja), zadeve delujejo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi in ales85

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Tudi meni je sestavljanje njihovih zadev ok. Zahebe se samo folk, ki dela nekaj po svoje, po načrtu gre vedno vse lepo skupaj. Pa mamo več kot pol bajte od tam. Lesnina, Harvey@Co. pa kvaliteta in cena bogpomagaj, načrti pa za rit obrisati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ima mogoče kdo doma enojno posteljo SLAKT, ki ima kot možnost dodatni izvlečni postelji predal? Kolikor sem gledal navodila za montažo, se mi zdi sami okvir nekam "švoh" narejen... Ali je na splošno postelja vredu - se kaj "maje", kake druge slabosti?
Mi imamo tudi tole posteljo. Zgoraj mi škripa, ker so navzkrižne šipke železne (drži togost ohišja). Verjetno jih moram dodatno zategnit enkrat. Spodaj pa smo dali malenkost predebel jogi pa se malo pomatraš preden ven dobiš. Če pa daš tisti ta najbolj tanki jogi, pa se mi zdi da ni ravno prijetno spat na njem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tudi meni je sestavljanje njihovih zadev ok. Zahebe se samo folk, ki dela nekaj po svoje, po načrtu gre vedno vse lepo skupaj. Pa mamo več kot pol bajte od tam. Lesnina, Harvey@Co. pa kvaliteta in cena bogpomagaj, načrti pa za rit obrisati.

Na splošno je vedno največji problem prebrati navodila...ne glede na to kaj se prime v roko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
je pa ikea ratala sam karton, kar včasih ni bil... za iste izdelke, ki so v ponudbi že ne vem 20 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ponavadi drži, ampak jaz se z njim strinjam. Ikea vedno brez težav in gre lepo skupaj. Pri drugih moraš pa vedno nekaj ugibati, kateri kos je kateri, tiščati, da gre skupaj, itd.


Mišljeno je v smeri, da če človek prime v roke navodila in jih dejansko prebere, se posledično Slovencu razjasnijo obzorja.

Pri pohištvu brez navodil..čisti NO GO.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Je mogoče kdo ze kupil jogi v Ikei in ga uporablja že par let?
V oči mi je padel jogi Valevag in mi pri testiranju v poslovalnici ustreza pa še v 90 dneh ga lahko zamenjaš, če ti ne ustreza. Bo zdržal enih 5 let?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Sem, več njih, za otroške postelje (140x200). Eden se je po nekaj letih (ne spomnim se več ali je bilo ena ali tri leta, garancija je kakor vem 10 let) posedel in so ga zamenjali.