IKEA

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Ja, ne poznam itak. Ker mi je seveda brezveze eksperimentirati, imam tudi še kje drugje za denar in čas zagonit. Raje dam malce več (pa ni tako zelo "več") lokalnemu mizarju in je zadeva za večno.

Je pa tudi res, da je dobro vsakih nekaj let zamenjat pohištvo že zaradi pajkov tam zadaj ... :zardelalter: , tako da imate morda vseeno malce prav glede Ikee. :D

Ne rečem, kar mene moti je to, da lokalnem mizarju, ve večini, manjka "design". Manjkajo oblike, inovacije itd. Več ali manj dolgčas.

Pustimo kaj je komu všeč, ampak kaj takšnega boš pri lokalnem mizarju samo sanjal.

1641200354929.png
 

md1

Pripravnik
3. feb 2008
53
0
6
Ja, k si horenc. Mi ki smo malo bližje balkanu, pa ne znamo biti tako nežni.

Edina konfekcijsko kupljena kuhinja ki je bila spodobno narejena, je bila Gorenjeva, Glin Nazarje, v 80. letih. Vse preostalo od slovenske mizarske industrije je zdržalo morda dve leti uporabe. Seveda, predali iz 12 mm debele iverice, vrata iz 16-ke, hrbet iz 5x štukanega lesonita itd :obesise:. (Pazi, hrbet je konstrukcijsko zelo obremenjen, drži kpl omaro skupaj).

Saj je držalo, do naslednjega potresa ali ko se je mulec s hojco zabil noter. Panti - najcenejši Lama Dekani itd. Brezveze.

Ko se enkrat naseliš na stalno destinacijo, je najbolje dat delat na mero. Da je vsaj nekaj let let mir.
To pa ne bi rekel, moja kuhinja Lipa se bliža 35. letom, je pa res, da sedaj kliče po menjavi...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, Lipa je bila tudi dobra :zmaga: . Takrat sem imel v igri Lipo ali Gorenje. Vzel sem Gorenje in se je izkazalo za večno. Od Lipe pa 10 let kasneje spalnico, kar je bil pa čisti poraz. Tko da - yebiga.

Davidoff , se zelo strinjam. Imam pa svojo srečo, da je Sevnica "skladišče bab in skladišče tišlarjev". Tako da tudi dizajn ni problem. Pa - ker smo domačini in se poznamo, bo posledično še malce boljše narejeno :evil: .
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Kar se mene tiče je Ikea čisto ok. Če kupiš poceni, kupiš slabšo kvaliteto. Če kupiš malo dražje pa je kvaliteta temu primerna. Nekako tako, kot pri konkurenci.

Na veliko se pa izogibam Rutarja... to je pa katastrofa od trgovine. Bil 3x tako opečen, da je joj..očitno grem rad večkrat na led :rolleyes: Potem pa še reklamacij nočejo rešit oz. jih po kregariji in grožnjami s tožbo.

V Lesnini sem kupil omaro.. poceni, za 160€ (so bile v nulo prave mere, pa sem šel iskat), pa je kvaliteta tudi katastrofalna.. Omara se giba, kot da je pijana.

Kar nekaj stvari imam iz Ikeje in zaenkrat je vse super, tako da lahko le priporočam. Nazadnje sem kupil otroško sobo za približno 1000€ in je še zdaj kot nova in noro lepa - še danes. Take sobe mizar ne bo naredil nikoli!

Lp,S
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne rečem, kar mene moti je to, da lokalnem mizarju, ve večini, manjka "design". Manjkajo oblike, inovacije itd. Več ali manj dolgčas.

Pustimo kaj je komu všeč, ampak kaj takšnega boš pri lokalnem mizarju samo sanjal.

Poglej priponko 51658
Kaj "takšnega" Kaj pa je na tem tako posebnega? Le stvar okusa je. Meni tole sploh ne sede. In mizar ti bo tole naredil brez problema, če je dober. Če pa pričakuješ takšen predlog od mizarja, je pa to nekaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.963
812
113
kar sva dala mizarju delat - sva vedno dala zraven par slikc "kako naj izgleda". Njemu je to ponavadi v pomoč pri določanju cene.

Od mizarja nekih vizuelnih predlogov nikoli nisem pričakoval, pričakujem pa da je "z glavo zraven" - torej, da poda kakšen predlog tehnične rešitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Zvezdica1234

Zelenc'
8. mar 2022
3
0
1
Eno vprašanje za Ikeo v AT ali IT: morda kdo ve, ali se lahko dogovori (seveda tudi proti plačilu), da ti izdelek premaknejo v drugo poslovalnico? Nekaj imam ogledano, pa je en del na voljo nekje na jugu Italije ali severu Avstrije, pa bi želel, da mi ga premaknejo bližje meji...
Ne premaknejo. Sem imela tocno tak problem, da je bila omarica v vseh avstrijskih ikejah. Slovenska ikea je gladko odgovorila, da ni sans, da bi omarico od tam dostavili v naso ikeo zame…
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.859
3.380
113
40
Lj
Ikea prices have soared by up to 80% amid surging raw material costs, says retail intelligence firm
The Swedish retail giant has blamed "surging raw material and transport costs" as well as the war in Ukraine and inflation for the rise in prices.

 
22. jul 2007
12.809
1.316
113
123
Rabim malo pomoči in sicer, pred nedavnim sem nabavil garderobno omaro PAX z fronto VIKEDAL s steklom in pripadajočim kromiranim ročajem kot na sliki.
V dobri veri, da ročaji od Ikeje med seboj dimenzijsko pašejo sem še nabavil ročaje BILLSBRO .
Z kančkom grenkega priokusa sem požrl, da so ti ročaji samo iz brušenega aluminija in ne kromirani, ampak vsaj po dimenzijajah enaki sem se očitno uštel.
Ročaji so pol centimetra prekratki, tako da je stvar no-go.
Ali se je že kdo ukvarjal s podobno težavo in kako jo je rešil, kakšen konkreten link dobrodošel, hvala.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Pač tudi na Vikedal zmontiraš Billsbro, če hočeš pa povsod imet kromirane, pa najdeš kje drugje
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Še vedno ne razumem, kaj je tu sploh problem, da bi ti ga mi lahko pomagali rešiti? Opcije so itak samo 3:
- se sprijazniš z neidealno dimenzijo,
- kupiš druge z idealno dimenzijo,
- poskušaš obstoječe raztegniti za 5mm.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.661
113
Pokliči na ikejo da ga nisi dobil v paketu in boš dobil novega.