IGO Primo - out of memory!

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
V avtomobilu (double din enota) uporabljam IGO Primo že nekaj let. Do sedaj ni bilo nobenih težav. V zadnjem času pa se dogaja, da po cca. pol ure navigacije (tudi kadar nič ne navigira, torej brez cilja, samo prikaz premikanja vozila po karti), postane izrisovanje cest in pokrajine zelo počasno, prikaz hitrosti se osveži komaj vsake tri sekunde. Nekaj minut se še matra, potem pa zamrzne in napiše "out of memory".
Do sedaj sem vedno uporabljal TA mape in nisem opazil kakšnega počasnega izrisovanja na ekranu. Ta problem se mi je začel pojavljati, ko sem mape zamenjal z HERE mapami.
Ali je lahko problem v tem, da imam na SD kartici celotno kartografijo Evrope in posledično se tudi IGO zaganja ful časa na začetku?
Ali je lahko problem v čem drugem?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.316
645
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
nekaj predlogov za splošno izboljšanje delovanja pri iGO Primo navigaciji na mid in low end sistemih (sem spadajo tudi 2-din kitajci z 64 mb RAM-a :

- ne nalagaj prevelike baze radarjev
- zmanjšaj število se zemljevidov in uporabi samo tiste, karere potencialno rabiš
- ne kopiraj nepotrebnih dodatkov k zemljevidom npr - ftr, fsp, hnr (fpa, fda je vseeno dobro da imaš)
- ne uporabljaj skinov in .dem
- vsake toliko pobriši mapo SAVE, saj s tem postaviš navigacijo na privzete nastavitve in s tem tudi pobrišeš "cache" - prej si shrani priljubljene, ki se nahajajo v datoteki user.upoi v mapi \Save\profiles\001\

tako bo tvoja navigacija spet zadihala in bo delovanje bolj tekoče. No, moralo bi biti
smile-1.gif