iGO primo 1.2 - kilometri v priljubljenih-ne štima

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Malo sem se igral z vnašanjem naslovov v priljubljene. Ko vnesem destinacijo v priljubljene, pokaže da je do tam recimo 250 kilometrov. Ko pa zaženem navigacijo do tega cilja, pa izračuna razdaljo 320 kilometrov. Ker mi je bilo to ful čudno, sem po podrobnejšem pregledu ugotovil, da mi je za vseh pet destinacij, ki sem jih vnesel, pokazal v priljubljenih napačne kilometre.

Kje bi lahko bil razlog? Ali imam kje nastavljeno kakšno "domačo lokacijo", od koder računa razdaljo v priljubljenih? Pri zagonu navigiranja pa dejansko izračuna pot s pomočjo satelitov?

Druga težava pa je, da so mi izginile vse priljubljene, ki sem jih vnesel. Se pravi vseh pet destinacij sem vnesel en večer preden sem šel na pot. Naslednji dan ni bilo v priljubljenih nobene destinacije (od teh petih) več. In sem moral veselo ponavljati vajo. No, zaenkrat so destinacije sedaj še vedno v priljubljenih.
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Si pomislil na to, da ti brez navigiranja po ovinkastih cestah kaže zračno razdaljo
sprasujem se.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri vseh iskanjih - tudi po naslovu in POI pokaže najprej pred izračunom zračno razdaljo do cilja. Ko preračuna pa pravo. Zračna razdalja je tudi omejitev do kje vam recimo pri iskanju po POI kaže le-te (mislim da je omejitev 350 km), bolj oddaljenih ne pokaže.

Kar se tiče shranjevanja priljubljenih pa mogoče nisi zaprl programa z izhodom in potem bi se lahko zgodilo, da ne shrani.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Si pomislil na to, da ti brez navigiranja po ovinkastih cestah kaže zračno razdaljo
sprasujem se.gif
Uh, ni mi kapnilo tole. Je pa res logično.
Hvala.