iGO map preview

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Živijo, moj problem je sledeč.
Na meniju, kjer ti predlaga več variant poti (fast, green, short,.itd..) mi ne glede na različne dolžine poti oz. parametre teh poti, ob kliku na posamezne variante poti na map preview ne pokaže sprememb na trasi, da bi lahko videl, kje me pelje ena in kje druga opcija poti in se potem lažje odločil in potrdil.
Kaj bi to bilo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To naredi, kadar ni "pametne" primerljive poti. Včasih pa pri dolgi rutu samo spremeni kak "ovinek", tako da ga na pregledu sploh ne vidiš.

Če pa misliš, da ti bi vse predlagane poti naenkrat prikazal pa tega ni. Klikneš na vsako pot posebej in jo prikaže.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Pred IGO Primo sem imel IGo my way neko verzijo. Tam mi je to vedno normalno pokazalo v predogledu.
Npr. pot od LJ - IKEA Vilesse (ITA). Tu greš lahko dol na Razdrtem in potem po hitri cesti mimo Vipave, Ajdovščine,... do meje z ITA in do IKEE.
Lahko pa greš po avtocesti naprej do odcepa za Sežano in naprej proti Fernetičem (ITA) in od tam po italijanski strani do IKEE.
V PRIMU mi tega sedaj na predogledu ne pokaže, če klikam med short in fast, pa bi moralo. Prej kot sem že omenil je.
Je to kak hrošč?
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
@popotnik: imam HNR datoteke, dobil sem jih v direktoriju z mapami, imam pa TOMTOM in HERE in nikjer mi ne dela.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
iGO Primo 2.4 Israel 9.6.29.483387 - 31. januar 2015

Pa tole mi piše v sys.txt glede HNR postavk.

[hnr]
ignored_missing_country_ids=*

[route]
hnr_ignored_missing_country_ids=*
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Je turška verzija v anglešlem jeziku ali kako je s tem?
Če odinstaliram Izraelsko in poinstaliram takoj turško.apk ali izgubim vse nastavitve, ki sem jih nastavljal kar nekaj časa? Menijev je namreč precej.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vse iGO verzije imaš lahko v SLO.
Za vsako novo verzijo, ki jo nalagaš moraš popolnoma odstraniti prejšnjo.

Lahko pa narediš takole:

- Trenutno mapo iGO ( izraelsko ) daj na Pc za backup
- pobriši vse od iGO iz naprave
- odinštaliraj izraelski apk po tem posotpku ( vsiljeno zapiranje, počisti podatke, odinštaliraj )
- daš Turški paket gor in probaš, če ti bo z njim vse delalo.

Če ne bo, je za povrnitev nazaj na izraelsko verzijo in da ti ostanejo vse nastavitve postopek sledeč:

- izbrišeš mapo iGO
- odinštaliraš turški apk po tem posotpku ( vsiljeno zapiranje, počisti podatke, odinštaliraj )
- daš na napravo mapo iGO, ki si jo prej dal v backup ( izraelsko )
- inštaliraš izraelski apk in se ti bo zagnal iGO z vsemi nastavitvami, ki si jih imel nastavljene.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Hvala za podroben opis postopka. Bom poskusil in sporočil ugotovitve.

Pri drugem postopku si se verjetno zatipkal....odinstaliraš turški apk.
Napisal zaradi drugih uporabnikov, ki bodo ta post prebirali kasneje.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Jp, sem se zatipkal
redface-1.gif


Hvala za opozorilo na napako, ki sem jo že odpravil
smile-1.gif
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Živijo,

sem sprobal, vendar tudi s Turško verzijo mi stvar ne dela.
Na kalkulacijah možnih variant poti mi na preview map, kljub pritiskanjem na različne opcije, nič ne prikaže. Prikaže mi samo eno in edino pot, ki se torej ob pritiskanju na različne varinate poti ne spreminja. Čeprav bi se morala, ker so dolžine poti npr. precej različne.

Kakšen je pomen datoteke ''branding''. Jaz je namreč nisem skopiral v telefon.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Si probal ustvarit kako drugo načrtovano pot in tam primerjat, če ti ponudi različno pot?

Meni hitro in zeleno prikaže isto medtem, ko ostali dve mi prikaže drugače.

Kot je že nekdo omenil, če ne najde alternative ti ne bo prikazal drugačne poti.

Če ti veš, da je alternativna pot se moraš zavedat, da morda v karti ni vneseno pravilno in ti zato ne ponudi drugačne alternative.

Probaj nekaj različnih rut in preveri, če ti bo za tiste ponudilo različne načine vožnje.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Seveda sem poskušal z nekaj različnimi variantami, vendar žal nikjer ne dela.
Škoda, to je meni ena izmed ključnih stvari pri načrtovanju poti.
 

Kobran

Pripravnik
8. dec 2008
109
0
16
2. nadstropje
Pri meni prikaže več poti z naslednjimi nastavitvami:
Določi cilj oziroma pot, in klikni izberi. Na zemljevidu mi ponudi pot, (samo eno pot) kliknem spodaj na gumb (3 črtice-meni) in izberem Pregled. Kliknem na Pregled in spodaj na gumb Več. tu izberem Druge možnosti poti. Tu mi ponudi:
-zeleno pot
-zeleno pot 2
-hitro pot
-enostavno pot
-kratko pot
-več AC-avto ceste.
Sedaj lahko izbiram katero pot želim uporabit. Imam pa naložen iGO Primo 2.4 Israel 9.6.29.483387 - 31. januar 2015 in telefon Prestigio.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Kobran, tudi jaz pridem brez težav do različnih tipov poti, ki jih omenjaš, vendar je problem v tem, da ko klikam na katerokoli izmed teh poti, mi v map preview ne pokaže nikakršnih sprememb na izrisani trasi poti, da bi lahko takoj videl, zakaj je ena pot drugačna od druge in se nato odločil.
 

Kobran

Pripravnik
8. dec 2008
109
0
16
2. nadstropje
Ja res je, da za nekatere poti ne ponudi drugih variant. Verjetno je to povezano z zemljevidom, ki nima za vsako pot na izbiro več variant.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če imajo okoliške ceste iste atribute potem ti ne bo ponudil druge možnosti.

Tole lahko probaš kjer sem jaz zadnjič sprobaval, če ponudi različne poti.

Nastavi pot takole:

Začetna točka = Dogoše (Mb )
Cilj = Dravograd

Tukaj boš videl, da bo ponudil različne poti, ki se razlikujejo po razdalji.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Popotnik, sem poskusil s predlaganima krajema.
Eno pot mi najde cca. 84 km drugo pa cca. 69 km.
Ko kliknem na eno ikono (npr. 84 km) je spodaj na preview začrtana neka pot, potem kliknem na drugo ikono (69km) in mi na map preview ne nariše takoj nove poti, da bi torej že takoj videl kje je razlika v poti.
To se zgodi šele, ko grem na sredinski gumb spodaj, grem v nek meni tam in potem samo escape na osnovni preview in takrat je pot spremenjena, vendar je to zamudno, kar nekaj klikat, čeprav ne rabiš tistega menija tam.
 

Podobne teme