Igo 8 in Primo 1.1 - Točna ura

pepinosi

Zelenc'
15. jul 2009
8
0
1
Imam Mio Moov M300. Pri programu Igo 8 se mi nastavi točna ura šele po povezavi s sateliti. Zanimivo pa je, da Igo Primo ne potrebuje povezave s satelitom, ker je ura točna že ob vklopu aparata. Enako je bilo na Garminu 205. A mogoče kdo pozna rešitev? Lp
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Preprosto: nastavitve / regionalne / nastavitev ure in časovnih pasov / kljukico proč pri samodejni posodobitvi. Predpogoj je, da bo naprava skoz imela dovolj elektrike.
 

pepinosi

Zelenc'
15. jul 2009
8
0
1
Sem že poiskusil,
tongue-1.gif
pa ne deluje, ker imam na napravi samo navigacijo brez win namizja, kjer bi ročno nastavil točen čas.
Na iGo Primo pa je Ok.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Da ne odpiram nove teme.
Na Mio C725 sem naložil iGO8. Delovalo je vse brez problema mesec dni, dokler se naprave ni resetiralo preko gumba na hrbtu naprave. Zdaj se vse normalno zažene, iGO najde GPS, vendar GPS ne najde satelitov.
Save mapa je pobrisana, vse sem še enkrat naložil, vendar satelitov ne najde.

A kdo mogoče ve v čem je problem.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.316
644
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da, v sys boš moral vpisat pravi PORT in BAUD rate, ki ga tvoja naprava uporablja za sprejem satelitov. Očitno mu je reset skoruptal sys datoteko, in pa tudi zato, ker si brisal mapo save. Ker navajaš, da imaš Mio, predvidevam, da bi tole špilalo:

[gps]
port="2"
baud="57600"


če ne bo vredu, pa probaj še druge kombinacije - malo zgooglaj kateri port in baud uporablja tvoj model.
 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
To je vpisano. Sys datoteka je ostala nedotaknjena. Sem ponovno naložil program in še enkrat naredil sys datoteko.
Problem je v tem, da program najde GPS sprejemnik, vendar sprejemnik ne zazna nobenega satelita. Tudi če ga pustiš dalj časa vklopljenega in na dosegu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu mora normalno delujoča naprava z normalno delujočim programom sama najt "luko" (port) in hitrost prenosa. Čim v sys karkoli določiš, mu povozi lastno iskanje. Recimo zadnjič cem se nekaj igral in slučajno določil luko za TMC zunanji sprejemnik tam kjer je zasidran GPS sprejemnik. Ni bilo šans da ga najde, dokler nisem ves sys spucal, pa še sys v save mapi.

Če nimaš nič v sys-u je tudi možno, da ga ne bo našel vendar greš v nastavitve, GPS, in ročno vklopiš iskanje sprejemnika in ga bo ziher našel - to ne deluje edino v kakšni skrajno čudni kombinaciji zunanjena BT GPS sprejemnika in telefona.
 

r00t

Zelenc'
24. apr 2012
4
0
1
Maribor
zelic.eu
evo meni tud ni najdlo satelitov po vnosu [gps] in [timezone] tisti, ki je drugic napisan v 10 sekundah najde 5 satelitov po 30 sek je lock na 11 satelitov... hvala lepa =)