Hyundai Elantra 1.6 bencinar

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Mi lahko poveste malo vaše mnenje o omenjenem avtomobilu, kaj se kaj kvari pri Hyundaih, na kaj je treba biti pozoren pri nakupu rabljenega?
Namreč, v ponedeljek grem enega pogledat, 2005 letnik, 83k km, 1.6 bencinar, 77 kW.

Hvala za pomoč!
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Razen, da je lantra za svojo velikost in starost dokaj zastarela, nimaš bit na kaj pozoren. Ravno relativna zastarelost je en plus pri zanesljivosti in vzdrževanju, Ta novejši motor je za razliko od zelo poskočnih starejših precej lene sorte. Drugače pa redni servisi in gasa. Malo starejši hyundaiji so čista zmaga, če rabiš avto za vozit ne pa za dražit sosede.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Jaz sem imel accenta preed leti in sem z njim nafilal 300 000 km in je še vedno lepo delal...edino olje moraš bolj pogosto kontrolirat.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Glede olja sem pa že zdaj navajen
wink-1.gif
Hvala.

Bom šel v ponedeljek pogledat avto, me pa zanima še nekaj. So res deli za Hyundai precej dražji od delov za recimo Renault, Peugeot, Opel, Citroen?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.033
113
za šankom
karoserijski ali mehanski.mehanskih ne boš rabil,če pa že ti pa ni mus kupiti original,drugače pa cena originalnih tudi ni pretirana.recimo original zavorne ploščice so 36€.tud pri mojem accentu se številka pomika proti 300k km in je pri bajti zgolj zato ker ima vso opremo star je 14 let in ni vreden nič dela pa kot ura.prvi avspuh,sklopka,armotizerji...edini del ki ni več originalen gor je alternator ostalo samo redni servisi
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Imam tak avto z točno toliko kilometri. Pri teh kilometrih se ne sme nikjer videti obrabe materialov (usnjen volan, ročke, pedala, sedeži...) V času garancije so mi menjali prednje luči (sumim na lastno napako) ter vžigalne kable. Poleg rednih servisov sem menjal še zavorne ploščice in 3x brisalce to je pa tudi vse. Redni servisi so bili do sedaj od 80-200€.
Težko ti povem kaj gledati pri teh kilometrih, ker mora avto delati kot nov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Foter ima Elantro l.2006 s tem motorjem, kupil je novo in ima sedaj 45.000km. Avto dela brez problema, samo redni servis, popravil ni bilo še nič (niti garancijskih). Meni se zdi fajn avto, le položaj za volanom mi je nekoliko visok in volanski obroč pretanki.

Zakaj položaj za volanom previsok? Imam namreč sam H.Coupe s tem 1.6 motorjem. Letnik 2003, prevoženih 110.000km, pa tudi ni problemov.

Foter ima z elantro porabo 7.2L/100km (po računalniku), jaz imam s Coupejem nekje 8L/100km.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
Mi lahko poveste malo vaše mnenje o omenjenem avtomobilu, kaj se kaj kvari pri Hyundaih, na kaj je treba biti pozoren pri nakupu rabljenega?
Namreč, v ponedeljek grem enega pogledat, 2005 letnik, 83k km, 1.6 bencinar, 77 kW.

Hvala za pomoč!


Pri tem avtu te mora samo skrbeti zbadanje sosedov in forumašev, ker se domov ne boš pripeljal z Golfom ali pa BMW/Audi
grin1.gif



Načeloma s temi avti ni problem, spomni se moje kie. Samo vozi, tankaj ter redni servisi
wink-1.gif
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Hvala vsem za vašo pomoč in mnenje.

Upam, da bo avto lepo ohranjen, pa da končno kupim
wink-1.gif


Kar se tiče zbadanja, me niti ne gane, se rad malo "udarim" s kakšnimi enostransko mislečimi
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Jaz sem imel accenta preed leti in sem z njim nafilal 300 000 km in je še vedno lepo delal...edino olje moraš bolj pogosto kontrolirat.

word. imel lantro, 365k km, nikoli odprt motor ter reden checking in dolivanje olja
zmaga.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
lol, zanimivo da folk gleda po rabljenih korejcih.

Zakaj pa ne bi? Nekateri imamo avtomobile izključno zato, čemur so primarno namenjeni. Vožnja od A do B.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Jaz sem se s točno takšno Elantro peljal 200 km/h po števcu. V prospektih ima zapisano končno 176 km/h. Alterjevci so me zasipali z obtožbo, da števec laže na veliko, niso pa mogli pojasniti, kako to, da se pri mojih dveh, in pri audiju in pri corsi ustavi števec točno tam, kjer naj bi po tovarniških podatkih (205 oz. 150 km/h).
wink-1.gif


Drugače je pa za moje pojme fajn avtek. Tudi s polno naloženo se je dalo lepo prehitevat. Kolega ima z njo prevoženih 240k in ni še jamral o kakšnih težavah.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
ce so kilometri realni, mogoce kak "deda" itd, je odlicna stvar. Pa se Top-K oprema.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Jaz sem se s točno takšno Elantro peljal 200 km/h po števcu. V prospektih ima zapisano končno 176 km/h. Alterjevci so me zasipali z obtožbo, da števec laže na veliko, niso pa mogli pojasniti, kako to, da se pri mojih dveh, in pri audiju in pri corsi ustavi števec točno tam, kjer naj bi po tovarniških podatkih (205 oz. 150 km/h).
wink-1.gif


Drugače je pa za moje pojme fajn avtek. Tudi s polno naloženo se je dalo lepo prehitevat. Kolega ima z njo prevoženih 240k in ni še jamral o kakšnih težavah.

klko konjev je imel avto? pa pusti tistega za volanom...... torej?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
@Guardy: v petek takoj po službi se dobimo s prodajalcem in mojim mehanikom, da še "podnevi" pregleda avto in nato gremo urejat prepis, če bo vse OK. Upam, da prodajalec do takrat ne bo prodal, zaaral namreč nisem. Je pa mehanik rekel, da mu zgleda lepo ohranjen in ne vidi, da bi bilo kaj narobe, da pa bo še enkrat podnevi pregledal (takrat je bila že tema in se je malce slabše videlo). V glavnem ja, upam da bom kupil.

@novaa: 77kW oziroma 105 KM ima 1.6 bencinar