Hujšanje

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
500g mascobe tedensko je OK, kar je 1800kcal tedensko manjsi vnos.

ampak tu nastaja problem vsakdanjika, tehtanje od odmerjanje hrane. To ni vzdrzno na dolg rok
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.909
113
500g mascobe tedensko je OK, kar je 1800kcal tedensko manjsi vnos.

ampak tu nastaja problem vsakdanjika, tehtanje od odmerjanje hrane. To ni vzdrzno na dolg rok
E, bingo. Kakršna koli že dieta na dolgi rok ni OK, se slej kot prej izkaže. Še posebej če nepremišljeno izločuješ določene skupine hranil. Tud naši metabolizmi so si različni, nekomu paše bolj beljakovinska hrana, drugega bo to ubilo. Tako da je na vsakemu posebej, da pogrunta kaj njemu paše. Dejstvo pa je, da je hujšanje brez gibanja nezdravo hujšanje, pa katerokoli prehransko kuro že tolčeš. Jaz pa ne bom vlekel v to kolesarstva, ti pa ne rabiš bodybildinga, ker so to čist druge zadeve. Je pa pri obeh enako, vsako telo je unikum in prehrana kolesarja je danes znanost prilagojena posamezniku, verjetno je pa podobno pri bodybildingu. In zelo podobno je pri hujšanju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.382
5.414
113
Ksz

Koliko kcal pa zauzijete povprecno ob hujsanju?

Da ti jaz zdele zase povem, ti nic ne pomaga. Kaki ženski meni primerljivi mrbit, toj pa to... Pa tudi je odvisno, koliko hitro, koliko in za kolk casa. S tem se jaz se zmeraj lahko igram, kot zelim, ceprav zadnje 5 let pa drzim vec ali manj eno in isto skozi celo leto. Meni sprejemljiv stas in kondicijo. Prej imam tezave, ce si zadanem kaki cilj v vzdrzljivostnem sportu, da pojem premalo...

Nazadnje sem pa zares hujsala po zadnjem otroku. Vmes se teh hecov nisem sla, ker niso najbolj zdravi... Zdaj sem nazaj na tezi in "sestavi" kot pred prvo nosečnostjo.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Vprasal sem zato, ker sem bral o cloveku, ki je za hujsanje in rejenje predlagal zgornji nasvet. Izracunaj, koliko rabis in odvzemi ali dodaj.

Vecina ljudi, ki jih poznam, pa tega seveda ne bodo delali in pac jamrajo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.909
113
Imaš cel kup programov za hujšanje, je bil celo en kult pri nas, kjer tip ni prodajal drugega kot redno kontrolirano prehrano in ne boš verjel, redno telesno vadbo. Če si se tistega držal, so kile same letele dol, sam si se v enem tednu kar dobro našvical, oziroma mnogo bolj od povprečnega rekreativnega športnika. Veliko ljudem je ratal, je blo pa tam par ljudi, ki so šli iz ekstremne debelosti v six pack in postali odvisni namesto od hrane, od hujšanja in telesne vadbe. Za dva vem, da sta šla v popolni ekstrem, kar spet ni OK.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vadba je pri hujšanju nujna. Ne toliko zaradi kalorij, ki jih pokuriš, ker da skuriš eno samo palačinko moraš kar nekaj časa vaditi, temveč po moji teoriji zato, ker med vadbo le malo kdo kaj je. Priporočljiva je vadba izven doma, da ni hladilnik preblizu.
:evil:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.792
113
kod Džej-Zija
Vadba je pri hujšanju nujna, ampak iz čisto drugačnih razlogov. Največji porabnik energije v telesu poleg možganov so mišice. Če jih imaš malo, je poraba metabolizma nizka. Vadba je nujna za gradnjo mišic, ki kurijo štrom tudi izven vadbe. Ker med samo vadbo večinoma pokurimo bore malo. Večino telo pokuri preko metabolizma skozi celoten dan s pomočjo mišic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in kalbo

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Eh, 200kg dec ima ogromno misic da lahko premika taksno maso…tu je samo potreben deficit. Ce bo sel na vadbo si se bo kaj naredil
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.909
113
In potem temu 200kg decu ob stradanju namesto sala pobere mišice in gre iz dreka v gnojno jamo. Telesna vadba ni sam fitnes, za začetek pri 200 kg je že hoja nekaj.