Hujšanje

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Točno to, super napisano. Je pa res, da se pri hrani lahko določenim svinjarijam (sladkor oz. večina OH) pa lahko tako odpoveš. Ker še vedno lahko ješ, samo ne teh stvari.
No OHjem in sladkorju se ni čist odpovedat, ker to te poganja. Pol pa mišice grejo in ljudje, ki so shujšal z beljakovinskimi dietami in popolnem odpovedovanju OH zgledajo ko obešalniki, ker so brez mišic. Pol pa kolena ven letijo, pa križ boli itd. Migat je treba, ker za to smo narejeni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
No, OH niso glih za ohranjanje misicne mase.

Pa preden zaratita, se zmenita, iz katere pozicije startata. Eden ima kolesarja doma in je bolj seznanjen z dietami, mi stremijo k boljsim dosezkom v vzdrzljivostnem sportu. Najraje še pri fantu, ki raste in ne more tok not zmetat, kolikor porabi. Na drugi strani pa uhka de priletni bauskasti mozakarji, ki jim poleg kil norijo se cuker, pritisk in vse sort maščob, pa jim je dohtar rekel, da je treba shujsat in se isce alternative brez pretiranega, ce sploh, miganja, kjer se porabljajo kalorije (kvihtanje to pac ni). Pol je pa se kak drug ekstrem za tak lep triangel, pa se vse vmes...

Potreba po OHjih je bistveno drugacna...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Ne izhajam iz fanta ki raste in trenira kolesarstvo, tist so čist druge zadeve oziroma drug svet in drugi nutricistični zakoni, ker kot praviš, težko poje toliko kot porabi.
Izhajam iz sebe in mojih dveh hujšanj. Prvič sem jedel sam piščančka, meso in solatke In seveda mignil točno nič, počutil sem se pa kot drek. Seveda pridelal 15 kil nazaj ko keks in pol še dodatnih 7. Drugič sem jedel OHje po sistemu, zasluži si jih in pojej jih toliko kot jih skuriš. Šlo je dol bistveno počasneje, pridelek nazaj pa 3 do 5 kil in kle niha. Odvisno kok sem priden pri miganju. Pocutim se bolje kot pri 30tih.
In ne OHji niso za ohranjanje mišic.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
No, OH niso glih za ohranjanje misicne mase.

Pa preden zaratita, se zmenita, iz katere pozicije startata. Eden ima kolesarja doma in je bolj seznanjen z dietami, mi stremijo k boljsim dosezkom v vzdrzljivostnem sportu. Najraje še pri fantu, ki raste in ne more tok not zmetat, kolikor porabi. Na drugi strani pa uhka de priletni bauskasti mozakarji, ki jim poleg kil norijo se cuker, pritisk in vse sort maščob, pa jim je dohtar rekel, da je treba shujsat in se isce alternative brez pretiranega, ce sploh, miganja, kjer se porabljajo kalorije (kvihtanje to pac ni). Pol je pa se kak drug ekstrem za tak lep triangel, pa se vse vmes...

Potreba po OHjih je bistveno drugacna...
Upam da ne bo ta tema zasla s poti…
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
A misliš, spet? Zaradi mene res ne več... Rahlo mi že dol maha za trende, ki nihajo od-do ze 30 let, kar spremljam (pa tudi prej ze zagotovo) in ljudi, ki se religiozno pobijajo zaradi njih vedno znova.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
V bistvu je ena sama prava pot in to je vježbaj. Dieta niti ni važna oziroma je drugotnega pomena, ker smo različni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

B81

22. jul 2007
34.531
8.973
113
Mimogrede, zakaj pri hujsanju ne upostevate Mentzerjevega nasveta v smislu nekaj dni belezit vsako zauzito kalorijo in ko dobimo kolicino kalorij za ohranjanje teze, odvzamemo nekaj kalorij dnevno? Sicer gre pocasneje, je pa bolj zdravo kot kake locevalne diete...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
No OHjem in sladkorju se ni čist odpovedat, ker to te poganja. Pol pa mišice grejo in ljudje, ki so shujšal z beljakovinskimi dietami in popolnem odpovedovanju OH zgledajo ko obešalniki, ker so brez mišic. Pol pa kolena ven letijo, pa križ boli itd. Migat je treba, ker za to smo narejeni.
Ne drži. Telo zna dobiti energijo tudi iz maščob, samo navadit se mora tega, ker je razvajeno od OH.
Beljakovine (proteini) za mišično maso, maščobe za energijo.
Napaka je kvečjemu, da se odpoveš OH, pa ne povečaš primerno maščob - pa še iz beljakovin zna telo dobit energijo (preveč beljakovin/premalo maščom privede do tega, da LCHF/keto ne deluje).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Ne izhajam iz fanta ki raste in trenira kolesarstvo, tist so čist druge zadeve oziroma drug svet in drugi nutricistični zakoni, ker kot praviš, težko poje toliko kot porabi.
Izhajam iz sebe in mojih dveh hujšanj. Prvič sem jedel sam piščančka, meso in solatke In seveda mignil točno nič, počutil sem se pa kot drek. Seveda pridelal 15 kil nazaj ko keks in pol še dodatnih 7. Drugič sem jedel OHje po sistemu, zasluži si jih in pojej jih toliko kot jih skuriš. Šlo je dol bistveno počasneje, pridelek nazaj pa 3 do 5 kil in kle niha. Odvisno kok sem priden pri miganju. Pocutim se bolje kot pri 30tih.
In ne OHji niso za ohranjanje mišic.
15 kin si nazaj dobil zato, ker si se nekahl prehranjevat, kot si se med dieto, pa še tam si se ("sam piščanček pa solatke") narobe. Nobena dieta ne pomaga, če greš potem nazaj na prejšnji način. Zame LCHF ni dieta, ampak pač način prehrane. In mi laufa. 40 kil dol v dveh letih (na začetku samo na račun prehrane, ne gibanja), zdaj že par let na istem nivoju.
In ja, tudi brez OH se usedem na bicikl in zložim skupaj 70 km v dobrih treh urah. OK, ni glih olimpijska cifra, ampak dovolj, da je jasno, da gre brez OH.
Jih pa včasih pojem kaj, seveda. Kaka potica 2x na leto, kaka torta za RD, par krofov za pusta ipd ... Zakaj pa ne, če je to kontrolirano in samo par dni na leto, pa res ni škode.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
OH se pri aktivnosti uporablja samo kratek cas, potem preide na mascobe kot vir energije. Glikogena je namrec zelo malo v misicah in namenjen je samo sunkovitim potrebam mišic, zato se tudi hrani direktno v njih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
15 kin si nazaj dobil zato, ker si se nekahl prehranjevat, kot si se med dieto, pa še tam si se ("sam piščanček pa solatke") narobe. Nobena dieta ne pomaga, če greš potem nazaj na prejšnji način. Zame LCHF ni dieta, ampak pač način prehrane. In mi laufa. 40 kil dol v dveh letih (na začetku samo na račun prehrane, ne gibanja), zdaj že par let na istem nivoju.
In ja, tudi brez OH se usedem na bicikl in zložim skupaj 70 km v dobrih treh urah. OK, ni glih olimpijska cifra, ampak dovolj, da je jasno, da gre brez OH.
Jih pa včasih pojem kaj, seveda. Kaka potica 2x na leto, kaka torta za RD, par krofov za pusta ipd ... Zakaj pa ne, če je to kontrolirano in samo par dni na leto, pa res ni škode.
Dobro da ti deluje. Meni ni.