Huawei IDEOS X5

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Hehe, kdo je tu butl? To si lahko samo ti, ker na vsak moj post še bolj neumo odgovoriš.

Preden napišeš kaj pa od zdaj naprej malo premisli, bo boljše, verjemi!
In ja, piše mi v telefonu, na netu je dosti napisanega, tudi zgoraj sem dal link... malo poglej, pa boš lahko "prebral" pa ne boš več takšen butl in ne boš imel glave samo za frizerko!

Se opravičujem vsem, ki morajo brat te odvečne poste, ampak mi gredo na živce osebki, ki se nejasno izražajo in potem še prepotentno kracajo po forumu.

Zdaj pa res KONEC DEBATE!
smile-1.gif
 

Jeln

Pripravnik
3. mar 2012
52
0
6
Mislim da hoče izvedet KJE V TELEFONU piše FW verzija? Če se ne motim greš pod nastavitve-->o telefonu-->in nekje med spodnjimi tremi izbirami je tudi verzija androida, basebanda in še ena zadeva katere se ne morem spomnit
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Komentiral bi samo to, da nisem nikakršen moderator, drugih komentarjev pa se na tvojo srečo vzdržim
smile-1.gif
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kakšna je razlika med CM7 in auroro ali je to ista verzija OS?

Custom MOD CM7 bazira na Gingerbread romu. Oznaka roma je 2.3.7. Imaš zelo veliko dofatnih nastavitev, še posebaj navijanje procesorja, mislim, da nekje do 1.4Gh (na lastno odgovornost
smile-1.gif
) in pa meni osebno je bilo vseč zbujanje telefona s tipkami za glasnost, kar pri Aurori ICS 4.0.4 ni mogoče. Malo je moteče tudi to, da se telefon z ICS-om včasih kar sam od sebe resetira, zato upam, da kakšen popravek reši tudi ta bug (če sploh to je bug). Drugače je pa grafika in uporabnost software-ja pri ICS romu dosti bojša in lepša.

Najboljše je probati oba in se potem odločiti. Namestitev samega roma ti vzame 3 minute
smile-1.gif
 

RdBw

Zelenc'
3. maj 2011
20
0
1

Samo popravek prejšnjih postov: uporabljam ICS v5.0, update 18 in vse deluje super, prav tako tipka za glasnost deluje kot wakeup tipka.

samo toliko. Po mojem mnenju je to najboljšii rom za IDEOS X5, ni pa brezhiben.
 
Nazadnje urejeno:

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Kje pa nastavis tipko za glasnost kot wakeup? Sem bil navajen iz CM, zdaj na ICS pa nisem opazil, da bi šlo...
 

jebote

Zelenc'
23. sep 2011
18
0
1
Rabljen x5 (ne pro)
V About phone -> status piše:

model number:
U8800

android version
4.0.4

baseband version
404020

kernel version
3.0.8-perf-g24110b19-dirty

build number
Aurora_5.0_u16 4.0.4 IMM76I eng.
martin.20120605.162907 test keys

Rad bi spravil nazaj stock FW in ga unrootal, če je (nimam pojma) .


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1736650
Citat:
To downgrade to 2.3.5 you need to download 2.3.5 rom and flash only Step2 update.app!!

dolpotegnem http://www.huaweidevice.com/wo...softid=NDQxODE= ,razpakiram , skopiram na kartico kot piše

Citat:

2)make a folder on your sdcard and sdcard only named "dload"

potem skopiram huawei UPDATE.APP v dload\ na sd kartici in nato pritisk "Long press volume up + volume down + power
button" ?

tole piše v priloženem pdf-ju za original huawei rom:
3、Upgrade operations
3.1 Guideline for Upgrade from Android 2.2.2 to Android 2.3.5
This upgrade need to accomplish 1 upgrade package’s upgrade in the one step below ,
all file name can’t be revised :
Step1: include UPDATE.APP
3.1.1 Prepare a formatted Micro SD card which at least has 512MB available space .
Make sure your handset is powered off and then insert the MICRO SD card into the
handset.
3.1.2 Make a “dload” directory on SD card root directory , Copy the “Step 1\
dload\UPDATE.APP” to SD card. Long press volume up + volume down + power
button on the handset to startup you device until device into upgrade model, the
handset will upgrade and shutdown automatically.

3.1.3 After upgrade success , Restart the handset。Accomplish all of the upgrade of
version Android 2.3.5
3.1.4 Check the Build number is U8800V100R001C00B526G001 . You can see it in
“Settings”->”About Phone” .
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik Alko_man pravi:
Kje pa nastavis tipko za glasnost kot wakeup? Sem bil navajen iz CM, zdaj na ICS pa nisem opazil, da bi šlo...

Na hitro... ni nastavitve v samem romu, ena možnost je flashat določen zip preko CWM.
 

jebote

Zelenc'
23. sep 2011
18
0
1
Uspel sem spraviti telefon na stock fw 2.3.5 http://www.huaweidevice.com/wo...softid=NDQxODE=
telefon je rootan, sedaj sem opazil 2 stvari, ki bi ju rad onemogočil:

1.) po 1 minuti, ko na telefonu ugasne osvetlitev display-a se touch zaklene, odkleneš ga samo tako, da pritisneš gumb ON (na vrhu levo), potem se prikaže nov zaslon "drag to unlock", pošlataš zaslon v eno od 4 možnih smeri (gor, dol, levo, desno), šele potem se touch odklene.
moja želja:znebiti se tega "drag to unlock" (huawei zadeva kakor se uspel dognati), na ICS prej tega ni bilo gor.

2.) ko se osvetlitev display-a po 1 minuti ugasne se touch zaklene.
moja želja: da se takrat touch NE zaklene, bi ga raje ročno zaklenil (po potrebi) z gumbom ON ali klikom na touchu na določeno ikono.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
KSZ...

z veseljem lahko poročam, da sem razočaran nad Huawei, saj je že 4. na servisu, ker je kar naprej resetiral phone aplikacijo, vklop PIN-a ni mogoč, ker potem si kar nedosegljiv, če ne opaziš, da se je zadeva spet resetirala... gre pa se za U8800 Pro....

danes pa sem zvedel, da tudi očetov Huawei Vision dela popolnoma enake probleme... no tudi ta je danes romal na servis... Huawei nikoli več!

oba telefona sta bila original, brez eksperimentov ali naložene nepotrebne krame
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Zato se ti pa uber obeša ker si na originalnem. Z posodobitvami so rešili nekaj teh "začetnih" težav.
So pač "pametni" telefoni za "pametne" ljudi. V kolikor rabiš telefon za pogovor in SMS, android NI zate...
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Zato se ti pa uber obeša ker si na originalnem. Z posodobitvami so rešili nekaj teh "začetnih" težav.
So pač "pametni" telefoni za "pametne" ljudi. V kolikor rabiš telefon za pogovor in SMS, android NI zate...

hvala da si pojasnil, da nisem pameten, prosim razloži, s katerimi posodobitvami so rešili katere težave in zakaj mi tega na uradnem servisu ne morejo porihtati, čeprav so ga že 3x meli tam.... katere posodobitve je potem treba naložit?

beseda "pameten" telefon ne pomeni, da boš moral meti računalniški faks, da boš rootal telefon, ali pa naložil custom ROM itd...
telefon je star 4 mesece, in ne dela kot bi moral... dokler je v garanciji, pač ne šarim po njem po nepotrebnem

kupil sem ga, ga pošteno plačal, in za svoj denar pričakujem, da bo delal kot je treba... pa vendar temu ni tako...

če pa ga sedaj ne zrihtajo, pa ne preostane drugega kot da dobi custom ROM, zatorej, na plan z besedo, kaj je priporočeno dat na tole čudo, da bo delal brez resetiranja? res nebi rad vsake dva dni dajal nov ROM gor...

p/s: ne uporablja se samo za telefoniranje in SMS, ampak za hitri pregled po prejetih mejlih, navigacijo, sportstracker, glasbeni predvajalnik, skeniranje dokumentov, surfanje itd...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.217
5.599
113

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Hja to je pa to, ko imajo Kitajci samo "know how" za hardware ... ko je pa treba možgane napet za dober software se pa zadeve končajo.

Tukaj je pa potem razlika v ceni za Samsunga, HTC ali pa iPhone....

Gor si daj ICS Aurora (na naveden u8800)
Za PRO pa nekaj od Kalo-ta

Vse najdeš na xda forumu