Huawei GT2 in povezava z avtom, zafrkava...

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pozdravljeni, prosim za pomoč. Stric ima Samsung Galaxy 10e, te dni pa je nabavil Hauwei GT2 watch. Težavo je v tem, da ko kliče koga IZ avtombila ven, preko menija, se avtomatsko klic poveže na to uro, ko pa ga kdo kliče V avtomobil, ko je povezan preko BT, pa se normalno lahko javi preko ekrana avta in se pogovarja na zvočnik avta. Ko preko avtmobila, menija vzpostavi klic se klic avtomatsko poveže preko uro, v tistem momentu klikneš na GSM aparatu BT ikono ter menjaš na PEUGEOT in zopet zadeva deluje normalno? Nekako ne najdem kje bi se lahko nastavile preioritet da ko je povezan telefon z avtomobilom da se klic prioritetno opravi preko avta? Hvala
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Zbriše naj povezavo: avto-telefon in vse ostale povezave in naj na novo poveže telefon. Ob ponovni povezavi je treba bit pozoren na dovoljenja, katera so omogočena. Posebej na klice in stike.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Avto telefon sem mu prvo brisal iz avta, ga ponovno dodal ter potrdil na GSM-u vse zahteve (dostop do imenika in to). Isto sranje, ko na volanu sproži izhodni klic mu začne ven klicati preko ure...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Danes opazil neko čudo, sicer ni direkt v povezavi z GT2PRO, katero imam vedno povezano s telefonom tudi, ko grem v avto.

Do nedavnega je telefon (A53) normalno povezal vse klice na avtoinštalacijo. Ura sicer zvoni, vendar tam kjer sem klic prevzel, je bil zvok (ura/avto/telefon).
Danes pa gre za izhodni klic izbran preko avtoinštalacije zvok na telefon, dohodni klic pa normalno na avto zvočnike?!

Morebit je Samsung kaj kvačkal okoli BT?!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Danes pa gre za izhodni klic izbran preko avtoinštalacije zvok na telefon, dohodni klic pa normalno na avto zvočnike?!

Saj o tem govorim. Dohodni delajo normalno, ko pa sprožiš izhodni klic pa vrže na telefon. Dvomim da je v zadnjih dveh dneh stric imel kak update na S10e. Dvomim da S10e še sploh ima kakšne update?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če ročno na telefonu med klicem daš na drugo opcijo ne ostane tako? Se pravi sprožiš klic, nastaviš vir na "vozilo" in do nadaljnega bi moralo imet vozilo prioriteto. Meni deluje tako za odhodne klice, torej opcija zadnjega se ohrani. (za dohodne klice je pa vseeno oz. "zvoni" na vseh, vprašanje potem kje prevzameš klic, tam ti potem dela zvok)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Drži, ko na telefonu med klicem kliknem BT znak mi ponudi PEUGEOT in v tistem hipu prešalta na prostoročno od avta. Samo ne moreš vedno ko delaš odhodni klic drkat po telefonu in pretikati. Fora pa je v tem da tudi če ročno pretaknem je naslednji odhodni klic zopet na telefon torej ponovi vajo. Koliko sem se prebijal po meniju te 3008-ke nisem sploh zasledil kakšnih posebnig BT opcij, kaj šele prioritet.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aja, je pa težava v URI, kakor hitro se uro ugasne pa prostoročno deluje super. Ker fora je v tem da ko delaš odhodni klic iz avta mu na GSM aparatu pod Bluetooth znamkom piše Huawei GT2... in ko pretikam je opcija samo PEUGEOT ali HUAWEI. Samsung sploh ni opcija.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
To se tudi meni dogaja pri kombinaciji GT2 in Samsung S20+.
Sem pa sedaj po updejti na android 13 2x klical iz avta in mi je vedno preklopilo na avto. Upam, da so kaj uredili s tem updejtom. Bom še malo protestiral če je kaj na tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ma ja, sranje kitajsko...


Kaj pa navodila od Huaweja? :valjamse:

When a third-party phone is connected to a watch and a car kit/headset, switch the call back to the car kit/headset using any of the following methods:

1. When a call has been set up, switch the call to the car kit/headset.

2. When there is an incoming call, wait for three to five seconds, and then answer the call using the car kit/headset.

3. Disconnect your watch from the car kit/headset. In this case, when you make a call using the car kit/headset, the sound will come from the car kit/headset.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Ne ni delovalo ocetu ze vec kot leto nazaj. Je pa res, da nisem nikoli testiral z drugim telefonom, mogoce ima tudi samsung prste vmes. Na "sreco" mu je ura crknila in so problemi izginili.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
To lahko tudi sam potrdim. Meni ni delalo tudi že več kot leto. V bistvu ne vem ali od samega začetka, ko sem kupil uro ali je začelo to delati kaj pozneje s kakšnim updejtom.
Danes sem opravil tri klice iz avtomobila in mi je vse preklopilo avtomatsko na avto tako, da upam da je res nekaj na tem, da sedaj po updejtu na android 13 deluje boljše. Aplikacija Huawei zdravje pa je verzija 13.0.0.320 .
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Klump, ne da je Trump dal sankcije, raketirati bi mogli vse te nesposobne kitajske fabrike.