HTC Tytn II

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Uporabljam še prastar telefon (kupljen leta 2001), ki sicer še deluje, vendar me moti, ker moram za organizacijo (in občasni GPS) uporabljati še dlančnik. Že dlje časa razmišljam o modernih telefonih, ki so kombinacija dlančnika in telefona. Ker nerad kupujem novitete (predvsem zaradi cene), sem malo gledal HTC Tytn II, ki bi mi verjetno kar zadoščal.
Kakšne izkušnje imate? Kaj so slabosti?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Predvidevam, da te debelost tytn 2 ne moti?! Pa kamera je bla bolj boga, ker še lani poleti niso bili izdani kaki uradni ali custom rom-i z 3D driverji. Ostalo je blo vse OK. Če te še kaj specifično zanima, samo povej. Sicer pa je tu kar nekaj uporabnikov tytn 2 in ti bodo še kaj več povedali o trenutnem stanju.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Debelost me sploh ne moti - meni se sploh ne zdi tako velik (celo sovražim tiste mikro mobitele
bonk.gif
).
Kamera mi tudi ni preveč pomembna. Bolj mi je važno, da je telefonski del v redu in praktičen, da je zadeva relativno zanesljiva, da je dobra sinhronizacija z Outlookom, da je zmogljiv pri komunikaciji ...
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
To kar naštevaš ima načeloma vsak wm5-6 aparat. Tytn II ima pač to prednost, da imaš qwerty zraven. Če ne rabiš fotoaparata, potem tudi ne potrebuješ custom 3d driverjev, tko da dela out-of-the-box. Meni je odlično služil dobre pol leta, dokler nisem prešaltal na e71

Jaz ga prodajam v malih oglasih, če te zanima.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Načeloma bi res verjetno ustrezal vsak WM 5-6 aparat. Pred časom sem gledal tega Tytna in mi je bil kar všeč. Drugih niti ne poznam. Če ima kdo še kak drug predlog, ga z veseljem pogledam.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Glede na to, da nisi preveč zahtevn, bi jaz gledal za temi modeli : http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=533&id2=801&id3=733

Mel sem vse tri.Tytn 2 mi je bil pretežek in predebel, sploh ob dejstvu, da nisem dnevno pošiljal mailov, dnevno kaki sms. Tak da mi tpkovnica ni bila nuja. P3600 je fajn, sicer ima rama samo 64MB, ampak se to na wm 6.1 ne pozna kaj dosti v primerjavi z touch cruisom ali tytn 2. Res delčki sekunde, ko se sprehajaš po Settings, pa mala razlika pri odpiranju aplikacij. Problem pa je najt brezhibnega touch cruisa, ker imajo nekateri probleme z omrežjem in signalom. Napaka je bila v celi seriji tega model na matični plošči, jo je treba na servisu zamenjat, da deluje po, brezhibno. Če najdeš koga, ki je že mel tel na servisu, si zmagal, ker touch cruise ima fajn gumiran materijal, lahek je, kolešček zna tudi prav prit. Od vseh teh treh, mi je touch cruise najbolše koristil.
wink-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Zanimiva primerjava. Kaj pa HTC Diamond - ravno zadnjič mi ga je nekdo hvalil. Je tudi v tem razredu. Če prav razumem, nima tipkovnice, sicer pa je precej podobna zadeva.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ima samo 4GB spomina in nima reže za spominsko kartico. To je vsaj zame glavna slabost. Naprimer, ko sem sprobaval različne rom-e, se vse pobriše s telefona, tak da bi moral jaz na diamondu vedno znova nalagat mp3je, filme, mapo s programi itd.. Drugače pa vse lepo ostane na spominski od nadgradnji
smile-1.gif
Zate to verjetno ni pomembno.
Zna pa hitro sfalit placa, če še naložiš gor IGO s kakimi kartami evrope, par 100 mp3jev in je konec lušnega. Ima pa diamond fajn zaslon, je najnovejši med naštetimi, pa verjetno še malenkost dražji.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
To, da nima predvidene razširitve s kakšno kartico, je res minus. Je pa 4 GB tudi kar nekaj. Glasbe praktično ne poslušam, moram pogledati koliko mi sedaj zasede GPS in ostali programčki na dlančniku. Je pa tudi dražji (in hkrati novejši z boljšim zaslonom).

Bomo videli. Še malo prespimo, mogoče pade še kakšna ideja.
priden.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ce ne poslusas mp3jev in gledas divxov na aparatu bo 4gb verjetno povsem dovolj. mape za igo verjetno znajo zasest kar veliko prostora, ampak kdo pravi, da rabis karte za cel svet..
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Očitno bo držalo. Sem pogledal in na dlančniku imam 1 GB, pa je pri IGO gor vse, kar je zame zanimivo. Torej je tole kar zanimiva možnost.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Na Diamondu ostane notranji 4GB spomin nedotaknjen pri nadgradnji ROM-a, tako da je strah odveč. Celo backup nastavitev lahko spraviš sem gor in po nadgradnji od tukaj narediš restore.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
saj povsod ostane. Ampak je vedno priporočeno narediti hard reset zaradi stabilnosti.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ksz

a mogoče kdo ve če obstaja kakšna novejša verzija tega telefona? glede na to da je star par let, bodo počasi že kej novega dali ven?
sprasujem se.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja samo kateri je izboljšana verzija TyTN II? ker TyTN je PDA, te so pa bolj touch, smartphone... npr neki tazga kot je bilo pri N95