HTC Touch Diamond2 & HTC Touch Pro2

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
No, kakorkoli že, zdaj je zadevca naročena, čakam potrdilo o poslani pošiljki.
smile-1.gif


Ko prispe (verjetno drug teden) lahko naredim kak alteReview
smile-1.gif
Če ga ne bo že kdo prej dobil...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
"Vaše narocilo številka xxxx-xxxx-xxxx je bilo odposlano."

Madonca, so pa rabil, da so odposlali...
smile-1.gif


No glavno, da je. Upam, da do praznikov (petka) pride...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Hja, nič čakat do petka... Fantje iz TNT so pripeljali že danes!

Najprej nekaj fotk unpacking experience-a:


Nekaj fotk samega aparata:


Takole zgleda razstavljen:


In takole prižgan:


Zgornjemu reviewu nimam praktično ničesar za dodati. V vseh točkah se strinjam.

Dodajam še tri fotke narejene s fotoaparatom, video pa bom prilepil jutri.
 
Nazadnje urejeno:

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Lepo lepo, vidim da se slušalke priklopijo na usb, ali imajo tam na sredini kontrole za upravljat glasbo ali samo za sprejet klic?
Namreč touch hd nima in niti ne omogoča priklopa dodatnih slušalk s to funkcijo, ker nima sound through usb in ga moreš zmeraj vlečt iz žepa da prestavljaš med komadi, bedarija.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ne, na teh priloženih slušalkah se da samo sprejeti klic, in pa med klicem dati na "on hold" recimo...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
No, še obljubljeni filmček, posnet z Diamond2. Meni se zdi kar v redu. Pri resoluciji 640x480 lahko snemaš le v MPEG4 (oziroma obratno, le pri MPEG4 lahko izbereš najvišjo resolucijo, ostala dva formata sta H.263 in H.264). Omejitev snemanja ni, le prostor na kartici oziroma kapaciteta baterije. Meni je začel jamrat pri koncu drugega filmčka, ko sem posnel že za približno pol ure videa, kar je naneslo 181MB. Vendar pa je baterija bila že prej precej izpraznjena. Kljub temu ni kar crknil, pač pa je le samodejno prekinil snemanje. Potem sem brez težav posnel še nekaj fotografij. Maratonsko snemanje bom poskusil kdaj drugič, ko si omislim micro SD kartico - zdaj je na telefonu na voljo le nekaj manj kot 300MB internega spomina.
Zvok je tudi kar dober, glede na to, da je stalno pihal veter. Je pa bila vklopljena funkcija za avtomatsko prilagajanje jakosti zvoka, ki pa me ni prepričala - sredi filmčka nenadoma precej pade jakost, potem pa se spet nenadoma vrne nazaj... (lahko pa, da sem jaz s prstom čez mikrofonček prtisnu...
rolleyes-1.gif
). Aja, se pa opravičujem za tresočo sliko, ki sem pa tja mal zaide v oblake, nisem gledal kaj snemam.



Kamera omogoča nastavitev zuma - vendar ne med samim snemanjem. Prvi filmček je nazumiran do konca, drugi pa ne. Na obeh recitira Polde Bibič (Zdravljica in Hlapec Jernej, pri prvi sem malo zamudil, pri drugem pa je zmanjkalo baterije
redface-1.gif


Pa še ena fotka:


No pa za bonus še govor predsednika države, dr. Danila Turka:
 

Joco

Pripravnik
20. jul 2007
32
3
8
Pa bi lahko, ko boš utegnil, še malo napisal kako se kaj obnese kot telefon, se pravi klicanje in podobno, ter kako se obnese virtualna tipkovnica (se da nekako spodobno pisat smse/emaile)?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Torej, zvok je pri pogovorih soliden. Nekje med ajfonom in touch HD. Visoki toni so še kar v redu, medtem ko so nizki malo pridušeni. Predvajanje glasbe je tudi čisto v redu.

Virtualna tipkovnica je presenetljivo dobra. Takole na uč, če poskušam tipkati karseda hitro, je natančnost zadetka okoli 90%, oziroma vsako 10 črko falim. Le malo se je treba navaditi na psihološki hendikep, ker je prst debel za vsaj tri črke a vseeno prime ta pravo (srednjo), čeprav pritisneš na vse tri. To velja za tipkanje s prsti. Če uporabiš stylus, pa itak ni nobenega problema.


Sporočila se da tipkati tudi takole, vendar je meni ljubše klasično:


Po nekaj dneh uporabe sem se sprijaznil z največjo pomanjkljivostjo tega telefona. Prstni odtisi... Kjerkoli se ga dotakneš ostane sled. Na ekranu, na pokrovčku baterije, celo na kovinskih robovih... vsakih 5 minut rabe ga je treba "razmastiti"...
crazy1.gif
Nonstop ga drajsam ob majco...

Ko že omenjam pokrovček baterije - telefon je tak, kot bi bil sestavljen iz dveh različnih kar se kvalitete tiče. Spredaj je zelo kvalitetno grajen, medtem ko je tista plastika zadaj precej bolj cheap. Ekranček na močnem soncu ni ravno najbolj viden.
Za predvajanje videov je tu žal standardni WMP...

Update glede snemanja filmčkov. Snema lahko pri največ 15fps, kar je kriminalno. No, sej ne da sem kupil telefon zato, da bi celovečerce z njim snemal, ampak 15fps je iz časov Charliea Chaplina...

Nič še nisem pisal o Touch Flo 3D. Ok, zadeva je večinoma že znana od prej, vendar so naredili nekaj sprememb. Predvsem v smeri skrivanja kok obupno grd in neuporaben je WM... Kot prvo, klasičnega start menija ni več. Ob kliku zgoraj levo oziroma pritisku na win gumbek spodaj se prikažejo ikonce:


To so pač bližnjice do najbolj uporabljanih programov, popolnoma nastavljivo. Le to me moti, da že nastavljenim ne moreš spreminjati vrstnega reda. Le brišeš in dodajaš lahko. Če bi rad ikonco s prvega mesta prestavil na zadnje, bi moral vse pobrisati in na novo dodati... Ostali programi se prikažejo, če pritisneš "All Programs" spodaj levo:


Imenik je zelo, zelo všečen. Z enim klikom prideš do menija s favourite kontakti:

Takoj je prikazan tisti, ki si ga nazadnje gledal, na desni strani pa so z malimi ikonicami prikazani ostali priljubljeni. Za vsakega seveda lahko določiš njegovo sliko, če ne, pa imaš na voljo nekaj generičnih. Podobno kot pri programih, spodaj levo "All People" prikaže cel imenik:

Črke na desni strani služijo kot bližnjice do tega dela imenika. Pohvalno.

Izboljšan je tudi koledar:

Slika ni ravno najboljša, tisti beli knedl sredi ekrana je v resnici bolj diskreten in ustvari tak kovinski filing. Če klikneš na določen dan, ti jasno, prikaže opravila za tisti dan.

In pa seveda že znan, prelep modul za vreme, podprt z Accuweather.com:

Za Slovenijo je vnešena le Ljubljana, glede na to da laufa na Accuweather, ni vrag da se ne bi dalo dodati tudi drugih mest... a tega še ne znam
smile-1.gif


EDIT: mja, zdaj sem opazil, da je na gsmarena.com obsežen review: klik.
 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Accuweather ni kaj prida točen v naših krajih. Alpe očitno še niso dovolj dobro upoštevane v modelu. Malo za "kompas" je. Da bi se pa nanj zanašal se pa ne izide. Srednjeročne napovedi spremljam že lep čas a verjetnost napovedi je relativno nizka; 3-10 dan.
 

Jusk

Zelenc'
9. jan 2009
6
0
1
Je možno kje v Ljubljani prijet v roke in videti primerjavo med Diamond2 in Pro2?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Update glede D2 - danes je prestal Atest - prosti pad iz rok (cca 120cm) na asfalt. Rezultat - telefon razpadel na tri dele, sprednji del, pokrovček baterije in baterija. Z asflaltom se je srečal z levim spodnjim kotom, ki je tako na kovinskem delu pridobil 2mm odrgnino. Telefon sem sestavil nazaj, ga prižgal (baterija je padla ven, remember) in telefon na moje olajšanje deluje brez posebnosti.

Naj povem, da trenutno nimam nobene posebne zaščite zanj - ker resnih (beri: uradnih) torbic zanj še nisem našel...
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
frown-1.gif


Zato pa je fajn met silikonski etui.Vidne poškodbe so lahko le na zaslonu, pa še to samo, če pade direkt z zaslonom na neravno površino.Torbica je za en drek, ker ga je treba vedno ven jemat...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
ksz...

oh ja...

Torej. Prejle sem na tem telefonu zagledal tole:


Ekran nenadoma ne dela več, sploh. Če se ga dotaknem, se prižge le še osvetlitev. Na ostalo ne trza. Ostali fizični gumbi delujejo brez posebnosti. Gre za ta telefon, ki sem ga opisal zgoraj. Kupljen pred SKORAJ enim letom
smile-1.gif
prek Expansysa. Seveda imam nekaj vprašanj:

1. A je zaslon kaput, ane?
2. Glede na to, da se je to zgodilo iz ljubega miru - fon sem mel pač v žepu, pred tem je deloval bp, ali to krije garancija?
3. Ali lahko garancijo uveljavljam pri katerem servisu v Sloveniji?
4. Kateri servis priporočate (KR-LJ)? (takega, ki daje nadomestni telefon, to verjetno ne bodo popravili v 5ih minutah)
5. Glede na to, da mi je telefon že ene dvakrat cepnil na tla - se pozna (spodaj levo in zgoraj desno), sicer že decembra, vendar ni crknil, bi lahko zaradi tega komplicirali pri uveljavljanu garancije?
6. Jaz posebnega garancijskega listka tukaj ne vidim. Velja expansysov invoice?

Cilj mi je čimprej usposobit telefon.

oh ja...
crazy1.gif