BlackBerry Bold 9900

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Mislim da si tale strojček zasluži svojo temo.

bold-touch-2011-05-02.jpg


Preden je bil znan model aparata je tema potekala tukaj:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1107520/an/0/page/0#1107520

Danes pa je bil uradno predstavljen:
http://www.engadget.com/2011/05/02/blackberry-bold-9900-hands-on/
http://crackberry.com/blackberry-bold-9900-9930-officially-announced
http://crackberry.com/blackberry-bold-9900-9930-hands-video-and-first-impressions
http://www.bgr.com/nggallery/page-320/album-all/gallery-164/image/2190/
http://www.bgr.com/2011/05/02/blackberry-bold-9900-9930-gets-official-finally-touch-and-type/

Mnenja?
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Huda zadeva definitivno za sprobat. Trenutno imam BB-ja in sem izredno zadovoljen, po drugi strani mi pa še vedno android diši, tako da ne vem kateri bo naslednji.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Jaz tudi nisem ziher kako bo tole. Galaxy S 2 preveč dobro izgleda.. Bo zanimivo poleti / jeseni.
 

thorslo

Zelenc'
3. maj 2011
1
0
1
Uporabnik BB telefonov že dolgo časa, skoz moje roke so mal da ne šli vsi BB telefoni :). V vmesnem času probal iPhone ter Android in vedno sem se vrnil k BB. Osebno najboljši BB telefon je bil model 9000, dokler ga ni čas povozil, trenutno uporabljam Bolda 9780. Vedno sem govoril, da bi morali narediti telefon na osnovi 9000 z boljšim procesorjem, več rama,... pač posodobljenimi tehničnimi specifikacijami.

Ni kaj za reči, huda mašinca, za sprobat definitivno, motita me pa predvsem dve stvari:
1. Touch screen (imel Storma in moram reči, da je touch screen po mojem osebnem mnenju eden slabših od konkurence. Nekak se mi zdi nesmisel imeti touch screen ter qwerty tipkovico kot jo ima novi Bold 9900. Eden izmed razlogov, da sem se vedno vrnil nazaj na Bolda je qwerty tipkovnica ter, da NIMA touch screena. Vsi touch screeni so vedno, čez čas začeli "štekati" ter baterija pri touch screenih zdrži občutno manj, kar pa privede do druge stvari k me moti na novem Boldu. Plus tega naj omenim, da je 2,8 inča občutno premajhen zaslon za touch screen :)

2. Baterija - 1230mAh (včasih dobesedno ne razumem proizvajalce mobilnih telefonov kako lahko v novejši telefon dajo za skoraj 20% slabšo baterijo kljub temu, da bodo dali večji zaslon od predhodnika, ki bo poleg tega tudi zaslon na dotik, več kot enkrat močnejšemu procesorju od predhonika, ki je neprimerno bolj potraten z baterijo. Eden od glavnih razlogov zakaj sem se vedno vračal na Bolda je vzdržljivost baterije, ki je bila neprimerno boljša od konkurence.

Pa še to naj omenim, smo leta 2011 in telefon nima sprednje kamera za videoklice
confused-1.gif


Sej ne rečem, telefon je definitivno za stestirat in probat ampak sem zelo skeptičen, da bo to moj naslednik Bolda 9780.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Dobro napisano..

Moram rečt, da se z večino stvarmi kar strinjam. Touch ni tak kot na Stormu, zato sem mu pripravljen dat priliko. Mislim da nebi smelo biti problema. Če ne drugega se bo dalo do določenih stvari hitreje priti. Glede štekanja, ne vem točno kaj misliš. Aparat je dovolj močan, da tu nebi smelo biti problemov. Res pa da se ram da napolnit skoraj na vsakem telefonu. Odvisno od uporabnika..

Ja baterija je na 9000 in tudi 9700 / 9780 boljša. Slednja dva tudi zelo dobro upravljata z baterijo. Bomo videli kako bo to potekalo na 9900. Mogoče je zadeva ultra thin in ni šla "večja" notri zaradi oblike telefona? Meni tisti mm gor dol ne pomeni veliko, bi raje 1500mah+ notri imel.

Jaz mislim da je tole kljub napisanim pravi naslednik Bold 9000 (~touchscreen).
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
se popolnoma strinjam s tabo
trenutno uporabljam Bold 9780 kak teden in sem malo razočaran, upam da se ga navadim,
precelj bolj sem bil zadovoljen z Bold 9000, predvsem mi je bolj odgovarjalo da je bil večji, malo me tudi moti meni ki je precej drugačen in se mi zdi da ima vedno eno stopničko več kot prejšnji model,..
Touch ekran je premajhen za tak telefon,..
ta teden sem dobil še HTC HD2 in mi je kar groza za uporabljat...
..Če dobim nov Bold 9000 bi ga takoj vzel v zameno za trenutno 9780
Baterija pa je res vrhunska, glede na zelo veliko uporabo mi v starem modelu bateija praktično drži enako kot na novem
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Telefon sem imel ugledan, da bi ga nabavil ko pride ven, ker mi je po funkcijah res super, me je pa malo minilo, ko berem vse te vaše komentarje glede baterije in (majhnega) touch screena...

Kdo ve, kaj pride v SLO?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Ekran je za to obliko telefona zadosti velik in zelo oster! Kako se obnese v praksi bomo videli, ko bo aparat v rokah. Baterija je res da manjše kapacitete, ampak bo novejše tudi drobovje, ki naj bi bilo varnejše.

Pomoje jeseni.
 

nidan

Pripravnik
2. feb 2008
449
0
16
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
KSZ

Telefon sem imel ugledan, da bi ga nabavil ko pride ven, ker mi je po funkcijah res super, me je pa malo minilo, ko berem vse te vaše komentarje glede baterije in (majhnega) touch screena...

Kdo ve, kaj pride v SLO?

Ni panike, bo boljši procesor tako, da z baterijo ne bo nekih težav, tudi jaz ga čakam na Simobilu bo najverjetneje septembra letos.
zmaga.gif
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Tudi sam sem bil dogo zagovornik Blackberry naprav! Dokler nisem imel na testu BB Torch 9800.

Upam, da bo tale kaj boljši ker OS 6 je bil porazen. Sedaj uporabljam Iphona in mislim, da dolgo ne bom menjal za kaj drugega
cheer.gif


Androida naj pa kar imajo
cool-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Tudi sam uporabljam OS6 pa me zanima kaj te je zmotilo, sicer ne Torchu pa vendarle.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Baterija je bila vedno prazna, nedosegljivist, telefon je zmrzoval! Pa tud če sem imel malo več podatkov na telefonu je bil zelooo počasen!

Vem pa da na BB 9780 deluje neskončno bolje!
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
No, ravno to sem želel napisati, da na svojem Boldu nisem opazil napak, ki jih opisuješ.
smile-1.gif
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Procesor je ta BB9800 enostavno prešvoh! To je glavni razlog za vse probleme.

To je vsaj moje mnenje, BB 9780 ima malo manjši ekran in še tega ne na tač in deluje bolje!
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Procesorska moč je povsem enaka, pomoje je bolj problem v optimizaciji Torcha, ne vem pa kako je sedaj, ker Torcha nikoli nisem uporabljal. Ne maram slide telefonov.