HTC n00b

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
pozdrav vsem,

na preizkus sem dobil HTC Touch Cruise. Sedaj pa me zanima nekaj stvari:

- kje je kakšen how to za začetnike
- ROM in RADIO, kje je kak lep seznam kaj uporabiti
- kako se dela z ROM in RADIO; nadgradnja, sprememba, kako nazaj na default HTC

gledal sem xda-developers, ampak tam moraš vedeti kaj iščeš. nikjer pa ni kak "read first"

LP in hvala
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Če se boš držal navodil kot piše tam nimaš kaj zajeba*. Tams o ponavadi kar dobra navodila, pa rpeber si vse tudi od ostalih kake težve imajoo da se pripraviš...
Sicer pa kdor ne rezkira ne profitira.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če si ga dobil na preizskus, lastnik verjetno ne bo prav vesel, če dobi nazaj flashanega po tvoje. Če pa se že res hočeš igrat pa glej, da ga boš lahko spravil v prvotno stanje (še zlasti če si ga dobil na posodo od kake firme)...
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
Če si n00b, ti močno močno priporočam da če res hočeš posodbaljat ROM, najprej poskusi z uradnim, ki je bolj ali manj fool-proof. Pojdi na HTC download stran . Tam boš moral vpisat serijsko, nakar ti bo na voljo update. Zaženi in sledi navodilom.

Najprej tega updejtaj da sploh vidiš, kako stvar izgleda. Pomembna zadeva je tudi da če ga boš nesel kdaj v garancijo, da bo gor uraden ROM (če se bo seveda dalo posodobit). Po mojih izkušnjah ni nujno da je originalen, mora biti pa uraden (iz HTC strani).

p.s.: in ja, se strinjam s predhodnikom. Če si ga dobil na test, ga ne flešaj!
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Bolj ali majn so ti že vse napisali. Dodal bi le še dvoje.

1.Telefon lahko vrneš vedno v delujoče stanje, v kolikor gre kaj narobe.Res pa je, da moraš obvezno flešat le rome za touch cruisa. Drugače pa ga res lahko vržeš bek.

2.Touch cruise ima , vsaj ena serija, če ne več, napako na matični in v nekaterih primerih se noče povezat v 3G omrežje, ali wifi ne dela normalno, tudi za kamero sem že slišal da ne dela. Vglavnem pri tem modelu je znana napaka na matični plošči , in sem tudi sam moral poslat na servis, da so menjali notranjost telefona.
rolleyes-1.gif
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
naj najprej razjasnim nekaj, tel. je na testu pri meni, da ga obdržim če mi bo cool, oz. ga prodam naprej (lastniku se ne da ukvarjati z prodajo)

n00b sem pri htcju, flešanje naprav mi pa ni tuje. sem pa raje vpr. kaj in kako, da nebi odkrival tople vode.
sem pa že flešal uradni FW, preden sem tukaj kar koli napisal

me pa sedaj zanima ravno to, kako iz cooked roma pridem na prvotno stanje, se tako kot cooked rom, tudi official rom presname? kako se zbriše HARD-SPL?

hvala in lp
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
aha, ok. To je potem razčiščeno!

Iz cooked ROM-a na prvotni. Načeloma se da ROM "dump-at", tukaj imaš čreva , ki to opisujejo! Iz mojih izkušenj kot sem rekel je dovolj, da imaš uraden ROM na voljo, ki ga če se ga da posnameš pred servisom gor.

SPL (orginalen) je verzija bootloaderja. Modeli na xda-dev so zasnovali Hard-SPL, prepreči en način, da narediš opeko iz njega.

Najti moraš pravo (ponavadi najnovejšo) verzijo Hard-SPLa, dobiš ga v obliki RUU_Signed.nbh file-a velikost okoli 512KB. Zaženeš ROMUpdateUtility.exe, slediš navodilom, in to je to.

Nato pa v lov za ROM-i. Preglej sticky teme na xda-dev.

Update radia ti ne naredi hard reseta, update ROM-a naredi hard reset. Višja verzija radia ni nujno boljša.

p.s.: how-to za updejtanje hard-spla
 
Nazadnje urejeno:

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
hvala za tole!!!


me pa še vseeno zanima, če je potrebno dump-at originalen rom, glede na to, da je na how to-ju rubrika "Original roms"?
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
lej, slabo ne bi bilo! Če znaš uporabljat itsutils, če ti ga bo uspelo dumpat in spremenit v uporabno obliko .nbh, potem le daj! Meni se pač ni dalo. Kuharji znajo ker morajo znat, meni ni potrebno.

Za garancijo (iz moje izkušnje) ni potrebno da imaš originalen ROM, pomembno je, da je uradni! Torej meni ni lo potrebno narediti dump-a. Ko sem imel z diamondom probleme, sem samo skuhan, Duttyjev ROM nadomestil z uradnim, pa je šlo čez. Potrebno je bilo seveda tudi zamenjat Hard-SPL z stock-SPL.

še ena pomembna stvar! Preden boš inštaliral hard-spl, najprej preveri katero verzijo SPL-a imaš. Pojdi v bootloader (najdi na netu kako se gre), ter prepiši verzijo.