Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Še dobro da ne zastopim skoraj nič hrvaško, ampak piše elektrika je, voda vodnjak, ampak če je napeljava zraven pa tudi ne bi smel biti problem za kmetijsko zemljišče, saj pa je treba tudi vrt in njivo kdaj zalit... Se pravi isto kot pri nas, oboje lahko imaš na parceli, pa prikolico oz. mobilno hiško brez temeljev tudi. Če to nočejo imet, pa naj napišejo uredbo, ampak potem bo tudi 3/4 kampov praznih..
Kemp je registriran kemp. Ko boš svoje zemljišče registriral kot kemp, potem neboš imel problema.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113

Što se može graditi na poljoprivrednom zemljištu?​


Kako je građevinsko područje namijenjeno za gradnju tako je i poljoprivredno zemljište namijenjeno za poljoprivrednu proizvodnju. Graditi se stoga mogu isključivo objekti poljoprivredne namjene (poljske kućice. staklenici, spremišta za alat, poljoprivrednu opremu i sl.) i to uz uvjet da isti nisu zabranjeni prostornim planom i da je zadovoljena minimalna veličina čestice .

Torej... pomeben je prostorski plan. Tam kjer jim gre vse skupaj v nos, in kjer v Istri rušijo, tega v prostorskem planu ni.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in Valhalla

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Pravila za “montažne” kuće jednaka su kao i za sve ostale načine gradnje. Potreban je projekt i građevinska dozvola.
Važno je napomenuti da Zakon o gradnji ne prepoznaje termin “montažna kuća” iako se tu često aludira na gradnju od prefabriciranih elemenata.
Na koncu, svaka se kuća na neki način montira, bilo to drvom, ciglom ili nekim drugim materijalom. Zakon je jednak za sve oblike gradnje.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Mobilne kućice, kamp kućice i sl. ne smatraju se građevinama i one podliježu pod odredbe komunalnog reda i ingerencija su komunalnog redara. Da, na neki način bi se moglo gledati kao i ostavljanje vozila na poljoprivrednom zemljištu. Kada je to trajnog karaktera, svakako može biti problem, jer su mjesta za kampiranje uglavnom definirana.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg
27. jan 2022
4.801
1.738
113
MrDaco s temi hrvaškimi citati nisi glih pomagal svoji teoriji. ;)

Konkretno lahko povem za kolega, ki ima parcelo blizu Santa Marine pri Taru - pod Novigradom. Torej kmetijsko zemljišče z namembnostjo "sporedne delatnosti turizma". Po tolmačenju Občine lahko postavi mini golf, ali pa sposojevalnico biciklov,.... Elektrika gre ob parceli po cesti v kateri je voda in kanalizacija. Nič od tega ne more uradno priklopit, dokler ne dobi gradbenega za nekaj od prej naštetega.
K sreči ima soseda domačina, ki si je po sistemu "legalizacije vrtne ute" porihtal manjšo hišico in mu prijazno dovolil potegnit cev za vodo k sebi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Mobilne kućice, kamp kućice i sl. ne smatraju se građevinama i one podliježu pod odredbe komunalnog reda i ingerencija su komunalnog redara. Da, na neki način bi se moglo gledati kao i ostavljanje vozila na poljoprivrednom zemljištu. Kada je to trajnog karaktera, svakako može biti problem, jer su mjesta za kampiranje uglavnom definirana.
Allora nič, potrjuješ da so na hrvaškem res vukojebina in se ne držijo niti uredb in zakonov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
A uredbe da grmovje ni več grmovje če je slovenec zanj dovolj plačal in če je na njem parkiral dovolj krasno barako?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
MrDaco s temi hrvaškimi citati nisi glih pomagal svoji teoriji. ;)

Konkretno lahko povem za kolega, ki ima parcelo blizu Santa Marine pri Taru - pod Novigradom. Torej kmetijsko zemljišče z namembnostjo "sporedne delatnosti turizma". Po tolmačenju Občine lahko postavi mini golf, ali pa sposojevalnico biciklov,.... Elektrika gre ob parceli po cesti v kateri je voda in kanalizacija. Nič od tega ne more uradno priklopit, dokler ne dobi gradbenega za nekaj od prej naštetega.
K sreči ima soseda domačina, ki si je po sistemu "legalizacije vrtne ute" porihtal manjšo hišico in mu prijazno dovolil potegnit cev za vodo k sebi.
Sem pomagal svoji teoriji. Bistvo je da je postavitev nekih objektov na kmetijskem zeljišču prepovedana, oziroma dovoljena le v skadu z prostorskim planom (cone T1, T2 itd). Za rušitev oziroma ne, so pa pooblaščeni kaubojci, beri redarji, (alias HillyBillyji) na lokalnem nivoju. Skratka, če komu kaj ne paše, mu nisi všeč, pridejo in rušijo. Saj pravim, imam izkušnje, pa nebom javno kaj in kako, ker me bodo pravičniki tukaj napadli in obrali do kosti.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in damirj
22. jul 2007
12.809
1.316
113
123
Zunanje ministrstvo pa kot noj zarine glavo v pesek in čaka da narod pozabi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.356
9.765
113
kod Džej-Zija
Pa menda ja od Tanje Fajon ne pričakuješ, da bo na tole sposobna odreagirat. Tole zahteva majčkeno več kot poziranje pred kamerami in visenje po letalih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zunanje ministrstvo pa kot noj zarine glavo v pesek in čaka da narod pozabi.
Kaj bi pa lahko Slovenija napravila v zvezi s tem?

S postopkom razglasitve svojih con sta Rim in Zagreb seznanila tudi Slovenijo, ki v skladu z odločitvijo arbitražnega sodišča pravice do razglasitve lastne izključne gospodarske cone nima.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.270
113
1709633821031.png
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
"Ne, favele! Gre za urejena zemljišča z mobilnimi hiškami." Tako vračajo udarec slovenski lastniki zemljišč v Umagu, na katere se je prejšnji teden vsul plaz kritik, po tem ko jih je občina z objavo dveh videoposnetkov označila za uničevalce Istre. Da imajo na svojih parcelah lahko takšne objekte, jim je pritrdilo celo višje sodišče na Hrvaškem, a se občina požvižga na odločbe in s pomočjo redarske službe mobilne hišice in prikolice odstranjuje.
Sem vam povedu,dani zmeri tko k hrčki pravjo:bonk:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.345
3.438
113
Sicer pa mi je že moj foter rekel, na Hrvaškem ne kupi ničesar, ker nikoli ne veš kdaj si ustaš premisli in ostaneš brez vsega z prstom v riti.
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Izoliranc