Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.958
5.034
113
Izgleda da pa jih taka devastacija prav nič ne moti:

1709204078935.png
1709204203826.png


5 nadstropij (4+pritličje) prvi red do mora, se pravi 10m od morja. V živo izgleda še bolj nagravžno.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in jonny77

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.958
5.034
113
Sicer pa tisti pomoli na posnetku so rezultat 40 letnega razvoja Istre. Kje so bilo do danes? Sicer pa je velik del obale tako pobetoniran, ni to samo unikum Istre. V Stari Novalji je cela obala takšna (kako da ne, saj je brez tega neuporabna) vendar pred obalo stojijo včinoma stanujoči domačini, ki ti dejansko ne pustijo, da se njihovega pomola sploh dotakneš, kajšele da bi na njega položil brisačo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
Jaz se bi na njihovem mestu vprašal zakaj je ravno pri njih to sploh možno? Zakaj se to ne dogaja pri nas, italiji, avstriji...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.707
113
Pri nas je bilo do "osvojitve" hrvaške Istre že vse "osvojeno" in pozidano ob obali, kar je imelo smisel ter je s časom prešlo v legalno (ali "legalno") stanje. Sicer pa je glede na današnje pojmovanje zakonodaje, kaj se sme delati na stiku morja in kopnega tudi na naši obali marsikaj betoniranega tam, kjer se danes ne bi smelo ne pri nas in ne pri Hrvatih.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Saj zato pa so bagri, da se lahko naknadno kaj poruši.Ni to kolosej, da je spomeniško zaščiteno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
Pri nas je bilo do "osvojitve" hrvaške Istre že vse "osvojeno" in pozidano ob obali, kar je imelo smisel ter je s časom prešlo v legalno (ali "legalno") stanje. Sicer pa je glede na današnje pojmovanje zakonodaje, kaj se sme delati na stiku morja in kopnega tudi na naši obali marsikaj betoniranega tam, kjer se danes ne bi smelo ne pri nas in ne pri Hrvatih.

Bolj sem imel v mislih kolibarske favele malo bolj v notranjosti. Da prideš na kos zemlje, fookneš okoli plot, gor postaviš prikolico in baldahin in rečeš to je moje. In nikome ništa...
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
4.844
2.097
113
Bolj sem imel v mislih kolibarske favele malo bolj v notranjosti. Da prideš na kos zemlje, fookneš okoli plot, gor postaviš prikolico in baldahin in rečeš to je moje. In nikome ništa...

V bistvu če si res lastnik parcele, pogledaš samo, če je dovoljeno narediti ograjo okoli in okoli in do katere višine, ter koliko mora biti odmaknjena od roba parcele, če želiš višjo in bi to bilo to. Mobilne hiške, ki so postavljene tako, da se lahko odpeljejo in ni recimo zabetonirane plošče pod njimi ali prikolice, so vsepovsod dovoljene, tudi na hrvaškem. Se mi pa tudi meni gabijo pregnite prikolice in ostala podobna šara ki ne izgleda nikamor. Ampak se to zagotovo da kako urediti. Dvomim, pa da je, zato nek odvoz in odstranitev takih hišk ni skladno z nobeno uredbo. Koneckoncev so tudi kampi polni pregnitih prikolic.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Raba zemljišča. Večina parcel v šmovju je namenjenih temu, da se gor pase koza in riga osel. Nič drugega. Si lahko 5x lastnik in mobilna 10x ultra luxury prestige superior edition new 2025.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in sad

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
236
43
Oboje lahko imaš tudi na kmetijskem zemljišču, kot vem.

Na prodaju poljoprivredno zemljište .

Na parceli voda-bušotina,do parcele dva prikljucka za struju,septička jama.

Parcela ograđena,uređena,posađene voćke. V vseh 50 letih k hodim dol pa precej poznam razmere nikol ni čist tko k mediji predstavijo,je pa res da smo si Slovenci velik sami krivi za tole:bonk:
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.844
2.097
113
Še dobro da ne zastopim skoraj nič hrvaško, ampak piše elektrika je, voda vodnjak, ampak če je napeljava zraven pa tudi ne bi smel biti problem za kmetijsko zemljišče, saj pa je treba tudi vrt in njivo kdaj zalit... Se pravi isto kot pri nas, oboje lahko imaš na parceli, pa prikolico oz. mobilno hiško brez temeljev tudi. Če to nočejo imet, pa naj napišejo uredbo, ampak potem bo tudi 3/4 kampov praznih..