Hrana za psa

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Svinjina načeloma ni dobra za pse. Le redki jo dobro prenašajo, zato tudi nikjer ne vidiš trgovinske hrane s svinjino.
kaor ti misliš
moji nimajo nobenih težav. verjetno odvisno od pasme ( koliko je že degenerirana ) in na kaj je navajen

drugače pa ( nekaj hrane s svinjino )

 

md1

Pripravnik
3. feb 2008
52
0
6
Jebem*i, sem vedel, da bi mogu psa najprej naučit brat. Tako pa ne ve, kaj je dobrom in zavrača te "polizdelke" od Lidla in Hoferja :evil:

Zdaj se ne gre za Lidl ali Hofer, ampak pes bo raje jedel manj kvalitetno hrano, ker vsebuje več soli in je zaradi tega bolj "okusna".
Tako, da, kaj pes rad je ni ravno merilo. Na kvalitetno hrano mora biti nekako navajen.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Moj kuža se je nekaj let poleti praskal kot nor. Veterinar je krivil za to kake trave, na katere naj bi bil kuža alergičen, ga zdravil z Medrolom, ki itak prekrije simptome vseh bolezni in res je bilo dobro, dokler je jemal zdravilo. Potem se je vse skupaj ponovilo. Potem sem slišal za neke hipo alergijske brikete, ki so dragi kot hudič (18€ za 1,5kg) in poskusil z njimi. Praskanja je bilo čez noč konec.
Še dobro, da je bil cucek majhen in ni veliko pojedel, drugače bi bankrotiral.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
ON: Ja, je pri živalih enako, kot pri ljudeh: če si na neko hrano alergičen (ali pač intoleranten al kaj je že), te hrane ne smeš (moreš) jest.

OFF: Po mojem je to zato, ker so tile naši psi milenijci in so bolj razvajene sorte :evil: :evil: :evil:
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
kaor ti misliš
moji nimajo nobenih težav. verjetno odvisno od pasme ( koliko je že degenerirana ) in na kaj je navajen

drugače pa ( nekaj hrane s svinjino )

Saj se dobi tu in tam, ampak to je mogoče 1% s primerjavo vse ostale ponudbe hran. Načeloma se ne priporoča, ker lahko vodi do težav, če ne takoj na alergiji pa kasneje v starosti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

sej po dlaki vidiš pesa, če mu hrana odgovarja, ali pa ne.

Smo imeli bernardinko :D , pa ogleduje mama vse skupaj : "Kaj se pes tako sveti?"
Jaz nisem opazil nič, mama pa : "Kaj se pes tako sveti?"
Potem jo je opazovala in našla, kako je točno pazila, da je neka kura si našla gnezdo nekje v listnici in vsako jutro pobrala jajce :valjamse:.

Kaj se pes tako sveti? :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: NoteThis

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
evo kdor rabi...
 

Priponke

  • pbriketi.pdf
    362,2 KB · Ogledi: 315
  • Test popolne suhe hrane za pse.pdf
    923,1 KB · Ogledi: 3.755
I

Izbrisan uporabnik 474

Zanimivo. Jaz mojemu ang. bulldogu že skozi dajem Taste of the Wild in nobenih probelmov s kožo, alergijami, debelostjo itd. Malo me je presenetila Acana, ki je veljala za top shit hrano, predvsem pa Hills (ki je itak bolj posiljen s strani veterinarjev) in Eukanuba. In da sta Pedigree in Chappi nekoliko višje od pričakovanega...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sicer pa imam tudi jaz probleme s to hrano ... po tanovem imamo kavalirko, trenutno je stara 5 mesecev itd, naše punce bi jo pa najraje futrale samo z briketi.
Seveda, najbolj ajnfoht je z briketi ... :bonk:(babe lene!).

In noče žreti ! Sinoči mi je pa plezala po meni itd ... , tako da sem ji dal nekaj Smokijev, ponoči smo pa srali in pucali :oops1:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mislim - Sevnica je polna bab. Magacin bab. Če si potreben, greš v Sevnico. Še Trump je prišel sem.
In tu ti psa scrkljajo tako, da bo žrl samo še štiriperesne deteljice :bonk:.

Iiiiii, kako je cartih ! :norec:

Potem imaš pa probleme, ker noče žreti drugega kot štiriperesne deteljice in biftek za 34 Ejev/kilo :obesise:
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik 474

Mah, pri teh hranah je tak... Lahko imaš psa, ki ni zahteven, a ima kratko življensko dobo. Tistega lahko futraš z cheap shit briketi, ker bo ga pobralo kaj drugega, kot pa jetra in/ali ledvice (recimo srce, kolki itd.)
Imaš pse, kjer lahko tvoja sveže kuhana pljučka gredo samo mimo solnice, pa bo pes celi gobavi (recimo kakšni bulldogi, mopsi itd.). Tam ti ne pomaga "hofer je zmagal na testu", ker gre za specifiko in določenemu psu paše točno določena hrana. Tam so testi nemerodajni.
Imaš pa pse, kakšne mešančke ali kaj podobnega, ki nebo crknil 20 let, pa če mu vsak dan pesek pa žeblje daješ za žret.