Hrana za psa

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Me prav zanima kako zdravo raznoliko hrano kuhate doma. V veliki večini slovenskih domov se ne kuha raznoliko, še manj pa zdravo.

zmaga.gif
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Me prav zanima kako zdravo raznoliko hrano kuhate doma. V veliki večini slovenskih domov se ne kuha raznoliko, še manj pa zdravo.

Brez skrbi, imamo na jedilniku od rib, mesa, domačega kruha do vegeterjanskih poslastic. Jasno, ko pes 10 let žre iste brikete pride sigurno do večje raznolikosti v hrani. Pa prosim argumentiraj svoje prepričanje, ne pa z nekimi nevmesnimi komentarji spreminjat teme.

Torej v čem so briketi boljši od pripravljene človeške hrane?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Odgovorim v enem stavku, da bo najlažje razumljivo.

Pes potrebuje različno razmerje med beljakovinami, maščobami, OH, minerali, vitamini kot človek in čim bolj naravno hrano brez začimb,...

Vidiš pse na raznih kmetijah, ki dobivajo vsak dan samo npr. makarone in živijo 10+ let, ampak glej, takšnemu kmetu je vseeno, ali bo pes poginil pri 4 ali 12 letih. Prav tako bo en mešanček brez problema jedel celo življenje sranje in mu ne bo nič, hiperalergik pa po dveh obrokih znorel od ekscemov in diareje.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Odgovorim v enem stavku, da bo najlažje razumljivo.

Pes potrebuje različno razmerje med beljakovinami, maščobami, OH, minerali, vitamini kot človek in čim bolj naravno hrano brez začimb,...

Vidiš pse na raznih kmetijah, ki dobivajo vsak dan samo npr. makarone in živijo 10+ let, ampak glej, takšnemu kmetu je vseeno, ali bo pes poginil pri 4 ali 12 letih. Prav tako bo en mešanček brez problema jedel celo življenje sranje in mu ne bo nič, hiperalergik pa po dveh obrokih znorel od ekscemov in diareje.

1.) Pa nehajte že pisati neke stereotipe, vmes pa še žaliti ljudi. Pa kdo si ti, da boš govoril, da na kmetiji psi slabše živijo? Pa resno misliš, da se na kmetijah kuhajo samo makaroni? Pa žališ kmeta, da mu je vseeno za psa. Psi na kmetijah so srečnejši od vaših psov, ki jih imate zaprte v stanovanju po cel dan, vmes pa ga 2x odpeleš na sprehod. To ne opravičiš, pa če kopuješ najdražjo pasjo hrano.

2.) Dajte prebrat še kakšen forum pa članke izven lokalnega pasjega foruma, boste videli da so si enotni glede hrane. Najboljša je surova hrana, nato pripravljena človeška hrana ter na zadnjem mestu briketi.

3.) Tvoj prvi stavek pa tako zmaga. Naravna hrana brez začimb? Ja kaj pa misliš da psom tekne. Začimbe pa arome prilagojene da pašejo psu. Se pa strinjam, da morš poznati svojega psa in njegovo prehrano. Tudi človek je alergičen na kakšno hrano in jo posledično pač ne je, isto velja za psa. To pa ne pomeni, da so za njega dobri samo briketi.

Vglavnem, nočem neke kregarije povzročati ampak dajte malo poštudirat s svojo glavo pa poleg marketinških brošur tudi kaj strokovnega prebrat. Toplotno obdelane umetne sestavine pač niso najboljše kar lahko svojemu psu ponudite pa pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Odgovorim v enem stavku, da bo najlažje razumljivo.

Pes potrebuje različno razmerje med beljakovinami, maščobami, OH, minerali, vitamini kot človek in čim bolj naravno hrano brez začimb,...

Vidiš pse na raznih kmetijah, ki dobivajo vsak dan samo npr. makarone in živijo 10+ let, ampak glej, takšnemu kmetu je vseeno, ali bo pes poginil pri 4 ali 12 letih. Prav tako bo en mešanček brez problema jedel celo življenje sranje in mu ne bo nič, hiperalergik pa po dveh obrokih znorel od ekscemov in diareje.
Nimam opravka s psi, ampak ”slišal” sem za več težav z briketi kot makaroni. Ti pa praviš da so briketi boljši. Kot bi rekel da je pašteta boljša od kosa stegna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Poglej, odraščal sem na vasi in še zdaj obiščem ogromno kmetijah po celi sloveniji, veliko psov je tam zato, da opozarjajo na tujce. So pa seveda tudi svetle izjeme, stvari pač grejo vedno na boljše kar se tiče tega področja. To ni čisto nič stereotipnega, ampak dejansko stanje in res ne vem, zakaj se počutiš užaljenega. Srečnejših psov na kmetijah (v boksu ali na 3m ketni) pa sploh ne bom komentiral.

Tujih forumov in populističnih člankov ne rabim brat, ker imam na tem področju strokovno izobrazbo in poznam posledice malnutricije, ker se tudi srečujem s takšnimi pacienti.

Briketi so pač najboljša izbira kar se tiče cene, časa priprave in primerne nutritivne sestave. Če kdo sam izbira sestavine in pripravlja ustrezno hrano je pa še toliko bolje.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Odgovorim v enem stavku, da bo najlažje razumljivo.

Pes potrebuje različno razmerje med beljakovinami, maščobami, OH, minerali, vitamini kot človek in čim bolj naravno hrano brez začimb,...

Vidiš pse na raznih kmetijah, ki dobivajo vsak dan samo npr. makarone in živijo 10+ let, ampak glej, takšnemu kmetu je vseeno, ali bo pes poginil pri 4 ali 12 letih. Prav tako bo en mešanček brez problema jedel celo življenje sranje in mu ne bo nič, hiperalergik pa po dveh obrokih znorel od ekscemov in diareje.
Nimam opravka s psi, ampak ”slišal” sem za več težav z briketi kot makaroni. Ti pa praviš da so briketi boljši. Kot bi rekel da je pašteta boljša od kosa stegna.

Se pravi pes je dobival primerne brikete (ne Hofer/Lidl za 5€/15kg) in je imel zdravstvene težave. Ko je lastnik pri tem psu preklopil na makarone, so težave sčasoma izginile?

Ali je to v smislu, sosed kupuje brikete in ima pes zdravstvene težave, pri drugem sosedu pa psa hranijo z makaroni in je zdrav?
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Se pravi pes je dobival primerne brikete (ne Hofer/Lidl za 5€/15kg)

Ker vidim da poznaš temo bi te prosil za primerjavo sestavin hrane od Hoferja (2kg/3,9€) in hrano Orien - po temu kar sem gledal jaz opazne razlike med sestavo ni, si pa priznam, da se ne spoznam na to in zato prosim tebe.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Kolikor sem nazadnje gledal njihove deklaracije, imajo navedeno tako, da ne veš kakšnega izvora so beljakovine, kaj točno je dodano kot OH,... Tisti navedeni rezultati Weendske analize pa žal ne povejo (skoraj) nič o hrani, razen grobo razmerje. Pomembne so sestavine v sami kategoriji.

Za kaj več pa prilepi sliko cele deklaracije.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Da ne odpiram nove teme. Kaj menite o tej hrani.

Tole je sicer hrana iz diskonta, cena je 3 EUR na kg in sestava se mi zdi kar vredu. Denarja za nakup pregrešno dragih briketov pri veterini nimam. Psa dobivata izmenično doma pripravljeno hrano in tole omenjeno. Je hrana dovolj kvalitetna ali sem lahko v skrbeh?

http://shrani.si/f/9/Pw/3NFVWvKF/pasji-briketi.jpg
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
Dajem naši Weimeranki to hrano in jo ima kar rada. Glede na sestavo se mi zdi hrana kvalitetna in psica tudi nima nekih vidnih težav s prebavo ali energijo (oziroma je ima preveč ;) ).
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Kolikor vem je po testih med boljšimi. Sicer pa je edina "diskontna" hrana, ki jo pohvalijo.