Hrana za psa

milkyb

Zelenc'
16. okt 2009
1
0
1
če že kupujete briketirano hrano, ne se pustiti prodajalcem, ki trdijo da je Hill ali pa Eukanuba ter Royal Canin najboljše kar se da dobiti, tudi veterinarji to pravijo, sploh za Hills, ne vem pa če so se kdaj zamislil kaj glavna sestavina naredi psu - to pa je koruza... kar je povezano z veliko reklame, ni vredno nič, sploh če so zelo boljše hrane istega cenovnega razreda ali cenejše kakor pa zgoraj naštete.. Priporočam vam spletno stran www.aro.si kjer boste našli zelo veliko firm, tudi zgoraj naštete, vedno bolj se pa uveljavljajo vrhunske firme kot so Canidae, TAste of the wild in pa Power of nature... te hrane imajo malo ali pa nič žitaric..
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Eukanuba je meni zaj... psa
jezen.gif


Jst sm glih ta teden prešaltala na Bozito. Pa, da vidimo kako bo. Eni jo zlo hvalijo. Tiste razne super kvalitetne hrane pa so našemu psu "pomagale", da je shujšal za več kot 10 kg. Veterinar je takoj odreagiral in svetoval drugo hrano.

Sicer pa je vse odvisno od psa. Sosedovi ga hranioj s Hill's-om, pa jim ustreza, kolegica z Pro-Plan-om, en drug sosed s Pedigree -pa je pes že 12 let star..
crazy1.gif



Hja, kaj češ
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Moj pes (bernardinec) hrane pod 50€ za vrečo ni maral. Al je blo to pravilo ali slučaj, ne vem. Nekajkrat sem poskusil s cenejšimi briketi s petrola (Bonami, Pedigre) pa sem 3/4 vreče vrgel v smeti ker je bil pripravljen tudi 3 dni stradat pri polni skledi. Pač probal sem, pes je pojedel vrečo in pol na mesec, kar se mi ne zdi tako malo. Večinoma sem dajal Eukanubo, vmes enkrat prešaltal na Choice, pa se je tudi obneslo. Skratka ob teh briketih je imel prebavo najbolj urejeno, vmes je dobil tudi kake kosti, meso, testenine, pač odvisno ali se je meni ljubilo kuhat in koliko je ostalo od kosila. Dokler ni pri šestih in pol fasal okvare ledvic. 14 dni se je matral.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Naš pes (14) let je že od malega dobival brikete in prav tako hrano, ki jo ostala od kosila. Danes se ogne ko hudič križa briketov. Je vso "človeško hrano", riž, kosti, testanine, klobase, golaž.... praktično kar ostane od kosila. Tako da ne pretiravat s briketi, bo psu čist teknala navadna hrana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Naš pes (14) let je že od malega dobival brikete in prav tako hrano, ki jo ostala od kosila. Danes se ogne ko hudič križa briketov. Je vso "človeško hrano", riž, kosti, testanine, klobase, golaž.... praktično kar ostane od kosila. Tako da ne pretiravat s briketi, bo psu čist teknala navadna hrana.

Saj debelemu folku tud teknejo hamburgerji, hotdogi in ostala hitra nezdrava prehrana, ognejo pa se kot hudič križa sadja in zelenjave.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Naš pes (14) let je že od malega dobival brikete in prav tako hrano, ki jo ostala od kosila. Danes se ogne ko hudič križa briketov. Je vso "človeško hrano", riž, kosti, testanine, klobase, golaž.... praktično kar ostane od kosila. Tako da ne pretiravat s briketi, bo psu čist teknala navadna hrana.

Saj debelemu folku tud teknejo hamburgerji, hotdogi in ostala hitra nezdrava prehrana, ognejo pa se kot hudič križa sadja in zelenjave.

Hahah dobra in resnična! Pri moji mešančki moram pazit, da ne dobi preveč navadne hrane, ker se ji hitro lahko žleze zadelajo.Zato ima vsak dan brikete, skoraj vsak da pa še dobi kaki priboljšek od kosila - testenine, ostanke mesa, kosti, riž, kak košček zelenjave... Tako da 85% ima briketov za pojest, ostalo pa prava hrana.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik serapis pravi:
Je mogoče tukaj kdo, ki uporablja tole hrano http://www.nutrivet.si/ ? Zanima me kakšne so kaj izkušnje? Hvala.

Ker jo imamo v ponudbi smo jo seveda tudi poskusili na domačih dveh nemških ovčarjih. Kaj naj rečem. Psa sta hrano z veseljem jedla, nekih težav ni bilo. Ker pa ima eden težave z alergijami (srbenje kože), se je pokazalo, da mu bolj odgovarja Orijen. Zato sta sedaj spet nazaj na Orijenu.

Če želiš poskusisti, ti lahko ponudim dve zadevi s posebnim popustom:
http://www.hov-hov.si/index.ph...lypage.tpl.html

http://www.hov-hov.si/index.ph...lypage.tpl.html
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
IGI sem probal.....ker veliko kupujem, prihranim za eno 12,5kg vrečo....

pri nas ene 36€ + ptt, gor pa 48,90€ 2 vreči...vzamem še eno, torej 3 vreče in dobim na dom ptt gratis
smile-1.gif
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Naš pes (14) let je že od malega dobival brikete in prav tako hrano, ki jo ostala od kosila. Danes se ogne ko hudič križa briketov. Je vso "človeško hrano", riž, kosti, testanine, klobase, golaž.... praktično kar ostane od kosila. Tako da ne pretiravat s briketi, bo psu čist teknala navadna hrana.

Saj debelemu folku tud teknejo hamburgerji, hotdogi in ostala hitra nezdrava prehrana, ognejo pa se kot hudič križa sadja in zelenjave.


Trdiš da je raznolika človeška hrana manj zdrava od briketov? No zdj pa res vidim da mate oprane možgane do amena. Že v človeški hrani, je ogromno barvil, arom, konzervansov, pospeševalcev, sladil..... kaj šele v pasji hrani, kjer so standardi občutno slabši in inšpekcij 100x manj.
A 100 let nazaj, ko pasja hrana še sploh obstajala ni, so pa pesi prežvel s človeško hrano? Fantje bo treba mal s svojo glavo mislit, ne pa vsega slepo vrjet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
100 let nazaj so večji psi vlekli vozičke z mesom (rotty), vozičke v rudniku, čuvali / pasli ovce, lovili lisice.. jorširci so davili podgane v rudnikih in na ladjah; danes eni čuvajo dom, drugi se vozijo v vozičkih

totalno drugačni psi, drugačne potrebe.
Potrebe po "močni" hrani ni. Razen če gre za res aktivnega, delovnega psa (npr. IPO treningi, reševalci s treningi 2-4x tedensko itd).

Je pa tudi pri briketirani hrani potrebno pazit in pogledat, kaj je vir beljakovin, maščob, OHjev,...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Me prav zanima kako zdravo raznoliko hrano kuhate doma. V veliki večini slovenskih domov se ne kuha raznoliko, še manj pa zdravo.