Hrana na dopustu v različnih krajih in Bolgarija

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Gledam ponudbe za letošnji dopust in izbiram med Tunizijo, Egiptom, Grčijo in Bolgarijo.
Če ste bili na kateri od navedenih, kako se vam je zdela hrana.
Bil sem v Tuniziji in sem kar preživel, rečmo da je bilo okusno, samo mislim, da ni bilo svinjskega mesa.

Predvsem gledam ponudbo za 7 dni v bolgariji, all inclusive pride okrog 550€. je vredno tam it? Nisem preveč zahteven gost, vendar kam med pajke in ščurke nebi rad šel
smile-1.gif


Kakšna alternativa? V tunizijo me ne vleče več, ker je preveč muslimanska država. V egiptu je večini slabo.. Grčija se mi zdi da je dost draga... Ne vem, potrebno se bo pa kmalu odločit, ker če bom dolgo čakal, se bodo zadeve podražile na račun letalskega prometa, ker vulkan še kar bruha...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.949
760
113
Od naštetih sem bil v bolgariji in grčiji:
Grčija:
----------------------------
Hrana: Za moje pojme super hrana, dosti mesa in soalte. Mimo tzazikija in fete ne moreš
smile-1.gif

Ostalo: V grčijo se še definitivno vrnem, ker se nisem počuto zaprtega v neko turistično naselje, vse je bolj odprto. PS. Ja pa kar drago.

Bolgarija:
----------------------------
Hrana: Po večini pečene kure in krompir, ostalo pa nič kaj posebnega. Bolgarije si po hrani definitivno nisem zapomnil.
Ostalo: Turistični kompleks, z dokaj praznimi plažami glede na velikost.. Poceni hrana in predvsem pijača (4 leta nazaj).
Šel definitivno več nebi, ker ne hodim v turistično zaprte/ograjene prostore. Za videt ni nič kaj posebnega.
 
Nazadnje urejeno:

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Aha, ta sončna obala v bolgariji je tako kot Lloret de mar v španiji in Hammamet v tuniziji...

Sam sem pa tako nekako len turist, ki je najrajši v okolici hotela s pivom in sočnim hamburgerjem v roki
smile-1.gif

Ne da se mi it gledat vsakega kamna in drevesa.
Je pa res, da je še najboljše ležat v senci pod drevesom na naravni obali.
cool-1.gif


Kure in krompir ... kure ne jem
crazy1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
V Bolgarijo grem letos, v Grčijo tudi (še enkrat). Grčija + kulinarika
cheer.gif


Grčija in njene cene: če imaš šanso it na dopust v 2. polovici septembra, imaš garantirane pol nižje cene + vreme blizu popolnega + še vedno zelo toplo morje + hladne noči. Če greš v top sezoni bo pa drago.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Za Tunizijo (Djerbo) in Egipt (Šarmalšejk) imam od dobrih prijateljev izkušnje in same pohvale, oboje za AI paket, tako da imam na seznamu, ko se mi ne bo dalo več vozit po Evropi. Tako hrana kot cene.
 

tejca

Pripravnik
25. avg 2009
38
0
6
Notranjska
Meni je Bolgarija čisto ok, res pa da sem videla celo in ne le plaže. Plaže so bolj tako tako. Seveda pa ni kot Slovenija, Hrvaška.... je le Bolgarija
smile-1.gif
. Me je že težko presenetiti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Bil v Bolgariji ene 5-6 let nazaj, nikoli več hvala (pa čeprav sem bil v hotelu *****). Živa ciganija, druga kot kure ni od mesa, hrane ne znajo pripravljat, skratka nič posebnega. Odsvetujem.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Moje izkušnje z Bolgarijo so omejene na Sunny Beach in bližnje mesto Nessebar. Par let nazaj. Hotel naj bo 4 zvezdice, da bo znosno. zajtrk v hotelu je načeloma slab in skromen. Morda je sedaj bolje, ne vem.

Morje je dovolj toplo v glavni sezoni, manj slano kot mediteran, vidnost v vodi je manjša kot v jadranu, večjih valov v Sunny beachu ni. Plaža je ogromna (8 kilometrov peščene plaže), prostor se najde brez problema.

Hrana je dovolj raznolika. Poleg vseh zahodnih junk jedi imajo tudi dovolj vzhodnjaškega junka, kot so razni kebabi ipd. Potem se splača probati ražnjiče, prodajajo jih pod imenom skewer, z različnimi vrstami mesa. Zelenjava ima veliko bolj naraven okus kot ta pri nas. Obstajajo tudi kakšne restavracije, ki strežejo nacionalne jedi, kot so musaka ipd. Ribe so tudi, je pa za takšne stvari pametno iti na izlet v Nessebar, ki je like a Piran, le da boljši, vsaj meni.

Cene so bile pred leti abnormalno ugodne, koktelje si žrl za 50 tedanjih tolarjev. Tudi danes so verjetno nižje kot v Grčiji.

Žur: kolikor hočeš
Sex: dobiš ker je dosti horny skandinavk in angležinj.
Priporočeno trajanje dopusta: 14 dni.
Priporočen tip dopustnika: podnevi čevapčič na plaži, zvečer in search of sex and booze, obvezno s kakšnim frendom ali dvema. Moški, ne trudite se s tem, da s sabo vozite ženske. Jih je dovolj tam. Prav tako doma pustite podmladek. Nima smisla.

Na splošno je kar dober experience, turizem pa je bil tam že pred kar nekaj leti (mislim da več kot petimi, ko sem bil tam) krepko bolj razvit od današnjega na Hrvaškem, vključno s tistim, kar nudijo Zræe.