host problem pri fifi

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
mogoče to vprašanje spada po igre ampak bom kar tu vprašal.

imam problem če hočem hostat pri fifi. tekmovalca noče nikakor povezat. če pa on hosta se pa lahko jaz brez problemov povežem. mislim da firewall ni ovira saj je fifa na listi exception, edino če bi moral odpreti port prov za njegov ip.
če hočem dati firewall off mi pod windows security center napiše da je on, v windows firewall pa da je off....ali bi mogel računalnik resetirati da bi mi v windows security centeru napisalo da je off?

v glavnem kje je problem da ne morem hostat...ali je to mogoče zaradi antivirusnega programa (uporabljam kasperskya)?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Antivirusni nima s tem nič veze. Si mogoče za kakšnim routerjem ? Pa kateri modem imaš - nekateri imajo vgrajen router. Tudi nekateri ISPji zapirajo porte.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
modem je siolov, nek sagem pač. routerja nimam. še kakšne 3 dni nazaj sem lahko hostal, sedaj pač tekmeca ne poveže več. ne gre mi v glavo da hostat ne morem conectam se pa lahko. po moje je za tem antivirusni ali pa firewall.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če ti je še pred kratkim delalo, potem je problem v firewallu nekje na računalniku. Windows firewall imaš izklopljen ?
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
sem ugotovil problem....vsaj mislim da sem, ker še nisem sprobal. do pred kratkim sem imel kaspersky antivirus, ki sem ga ravno včeraj zamenjal za kaspersky internet security, kateri ima baje celo svoj firewall. sedaj bom dal nazaj kaspersky antivirus in mislim da ne bi smelo biti več problema. sam je pa čudn da če mam inštaliran kaspersky internet security in hočem inštalirat še kaspersky antivirus napiše kot da je že inštaliran...je pa res da je internet security tako antivirusni program kot tudi vse ostalo še (anti spam, firewall mislim da tudi pa še par stvari). bom sedaj kar samo na antivirusnem ostal, saj z njim nikoli nisem imel problemov.