Hofer medion 65”

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
ker ni toliko važno ali se kakovost med njimi razlikuje glede na diagonalo? drugače pa 75" ali katera je zdaj tista, kjer se potem začne nesorazmerno svinjsko dražiti...
 
ker ni toliko važno ali se kakovost med njimi razlikuje glede na diagonalo? drugače pa 75" ali katera je zdaj tista, kjer se potem začne nesorazmerno svinjsko dražiti...


če ti je diagonala ful pomembna, poglej še kak hisense. Nižji rajng so kitajci kot taki, višji rajng pa je v bistvu Toshiba. Zna biti cenovno ugodno glede na broško ki je gor, kvaliteta pa zna biti tošibina
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
ker ni toliko važno ali se kakovost med njimi razlikuje glede na diagonalo? drugače pa 75" ali katera je zdaj tista, kjer se potem začne nesorazmerno svinjsko dražiti...
Lahko se zgodi. da ima enak model v razlicnih diagonalah tudi razlicne panele ali celo njih tehnologijo. V tem primeru slika seveda ne bo enaka.
Verjetno so to bolj izjeme, ampak se splaca pozanimat pred nakupom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Jabe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.425
9.169
113
ker ni toliko važno ali se kakovost med njimi razlikuje glede na diagonalo? drugače pa 75" ali katera je zdaj tista, kjer se potem začne nesorazmerno svinjsko dražiti...
mal denarja mal muzike. Edino če naletiš na nek odlično znižan auslauf model. Kaj gledaš? in budget?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
Sej to čakam. Zdaj gledamo ta star 32" LG, ki smo ga imeli tudi prej in je z nami od 2011. Kaki metro je imel kdaj kako dobro akcijo. Ali kaj tacga. Zdej res čez mejo ne morem, ampak saj se ne mudi.
Bom počakala na kaki ugoden tv, pol pa pogledala če je za mene. Gledala sem pa bolj lg in Samsung ker to poznam in če ne drugega so bili že 10 let nazaj low budget tvji odzivni.

Zahteve kopiram s prejšnje strani :
Nekako se nagibam k temu, da nabavimo nekaj od LG ali Samsunga.

zahteve so minimalne:

- Vidljivost na soncu kot pri tem medionu ali boljša. Tale tv je bil kupljen kot začasen, ker prejšnji LG je bil res porazen na soncu (budget LG iz leta 2011) in sem mislila, da bo treba bistveno višje sežt, pa očitno ni treba...
- lan
- netflix že gor
- hiter uporabniški vmesnik
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.425
9.169
113
budget? veliksot?

V družino so predkratkim menjali philipsa za 55PUS8 serijo , 8 serije očitno ni več, je zadev apresentljiva hitra po menijih itd,
no mogoče kaj takega, price/performanec
https://geizhals.at/philips-70pus7304-a2050036.html?hloc=at, glej local dimming vsaj,

verjetno pa bo vseeno potrebno odštet okol jurja za nekaj normalnega. Manj ne bi šlo, tele medione odsvetujem, po kvaliteti boš na istem kot v 2011 ... Videl pri zlahti ki so kupli decembra tudi tega mediona 65, pa je to jok panel, vmesnik je tudi tak bolj iz worda , ampka je pa pocen. Z razlogom. TV boš imela dolgo, sklepam.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
po moje si ti izpustil prejšnjo stran. medion 55" (ne 65") je imel ok oziroma sprejemljivo sliko (vem, vidim razlike pri boljšem TV, ampak mi ni tok važno, samo da ni kockasto), vmesnik pa za ubit se. bil je kupljen kot začasni tv, ker sem misila, da se na soncu ne bo nič bolje videlo kot na tem starem lgju. pa je bilo ok. prej sem mislila, da bo treba vsaj nekaj z OLED, pa smo za malo časa kupili tole, ker 32" je pa res malo s skoraj 10m gledat. Nisem videla...

kakorkoli, medion je crknil, denar je nazaj v žepu, zdaj bi pa res kupila nekaj ranga 75", srednja žalost, pa da je odzivna in da bi mi služil toliko časa kot LG. Kaka akcija pa par mesecev down the road, da se meje sprostijo, pa najbrž tudi kaj solidnega tam nad jurja pa do jurja 300 recimo...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
55 so dandanes relativno poceni, za 65 je treba že nekaj več odkartat, 75 so pa večino konkretno dražje (čeprav dosti ceneje kot včasih, vsaj LCD, pri OLED je preskok iz 65 na 75/77 še večji).
Za 1000-1300 dobiš vrhunsko 55ko (tudi že OLED recimo LG 55C9), srednji rang 65 ali pa kak v kaki dobri akciji celo vstopni model 75.

Je pa treba vedet, da večji kot je TV in bližje kot ga gledaš, bolj pride do izraza kvaliteta oziroma se bolj opazi pomanjkljivosti. Zdaj če je ti velikost (torej 75) glavni pogoj, potem kaj takšnega ni slaba opcija za ta denar (pod jurja), če res lahko dobavijo, ker tudi v tujini ni nič kaj ceneje. Na rtings ima recimo test RU7XXX serije. Sicer so testirali 55ko, ampak večina ugotovitev, bi moralo bit relavantnih. Za cca 1400 se očitno dobi tudi vstopni QLED (torej LCD s quantum dot, nima veze z OLED) model QE75Q60R. Ampak naj kdo drug pove, če ima izkušnje s to trgovino, jaz jih žal osebno nimam. Sem zasledil, da nej bi nekateri iz drugega foruma že kupovali pri njih in vidim da imajo ugodne cene. Za zgoraj omenjene modele celo ceneje kot pri avstrijskem majdiču (electronic4you), kjer sem v zadnjem času nakupil večino elektronike po dobrih cenah (vse od receiverja, wifi APjev, do OLEDa in komplet kuhinjskih aparatov, pe še cel kup malenkosti).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
pa 75" ni glavni pogoj, bi pa rada veliko televizijo. Kavč je dobre 4m stran, s kuhinje je pa tudi 10m.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Ti bi res rada šla iz 32 na 75?
A veš da je to približno 6x večja TV (po površini oziroma dimenzijah)
Jaz sem šel iz crt 29 na lcd 32(blok), potem na 42 (hiša) sedaj sem na 5o colski pani plasmi pa nekako nimam poguma nabaviti neke 65". Tudi zaradi tega ker je ne bi več spravil v luknjo med omari najbrž.
Pa zaenkrat še vse vidim na njej, kljub temu da nimam več tistih sokoljih oči iz mladosti.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Realno je vsaj kar se mene tiče 75 iz 4m idealno. Iz 10m bo pa itak vse premajhno :) 32 je vrjetno zasilna rešitev. Tudi sam sem imel nekaj časa 32 na 3,5m, ker pač nisem imel drugega, ko sva se preselila. Je bil nakup TVja nekako bolj na koncu seznama prioritet, pa vseeno nisva zdržala več kot pol leta in sva šla v nakup TVja preden sva uspela do konca zrihtat kuhinjo, ker je bilo mučno gledat.

Jaz imam 65 na 3,5 (oziroma trenutno malo več, ker smo kavč premaknili), pa bi takoj šel na 77, če ne bi bila razlika v ceni med 65 in 77 OLEDom skoraj x3. Prvi komentar boljše polovice, ko sem TV zmonitral na steno, je bil, da bi lahko bil tudi večji. 32" imam trenutno računalniški monitor (oziroma dva), ki ga gledam iz 60cm.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ti bi res rada šla iz 32 na 75?
A veš da je to približno 6x večja TV (po površini oziroma dimenzijah)
Jaz sem šel iz crt 29 na lcd 32(blok), potem na 42 (hiša) sedaj sem na 5o colski pani plasmi pa nekako nimam poguma nabaviti neke 65". Tudi zaradi tega ker je ne bi več spravil v luknjo med omari najbrž.
Pa zaenkrat še vse vidim na njej, kljub temu da nimam več tistih sokoljih oči iz mladosti.
Kje pa piše, da bi moral prehod iz manjše dimenzije na večjo biti postopen? Potem rabiš enih 15 let. Sam sem nabavil Samsunga QLED 65" za 1.100 € in sem zelo zadovoljen. V dnevni gledam iz razdalje cca 2,5m, ne bi pa bil noben problem gledati tudi iz razdalje 6 ali 7 metrov.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Jaz imam Samsung 55" 7xxx serijo - 2019 model
Nimam pripomb - glede na denar.
Vmesnik je hiter. Slika zadovoljiva oz še bolj v plus.
Zvočniki solidni.

Edina slaba stvar - da preko USB ne morem gledati filmov, ki imajo DTS zvok (ta začetna serija ne podpira DTS zvoka preko USB)

Je pa res da nisem imel možnosti gledati tiste high end serije, da bi lahko direktno primerjal (sem imel prej 40 lcd in plazmo ) pa je tukaj veliko boljša slika.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
pa 75" ni glavni pogoj, bi pa rada veliko televizijo. Kavč je dobre 4m stran, s kuhinje je pa tudi 10m.
Ma, super, kupi 75. Tudi sam razmišljam o tem formatu, je kavč tud neki tazga stran.

Za tisti pogled iz kuhinje boš pa rabila eno ful tehnološko dovršeno zadevo, zadnji krik mode: :evil:
 

Priponke

  • ..jpg
    ..jpg
    27,5 KB · Ogledi: 104
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
nope zadeva je precej naravnost. recimo kot 30-35 stopinj. se mi zdi da še kavč na skrajnem robu naredi večji kot.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Jaz imam Samsung 55" 7xxx serijo - 2019 model
Nimam pripomb - glede na denar.
Vmesnik je hiter. Slika zadovoljiva oz še bolj v plus.
Zvočniki solidni.

Edina slaba stvar - da preko USB ne morem gledati filmov, ki imajo DTS zvok (ta začetna serija ne podpira DTS zvoka preko USB)

Je pa res da nisem imel možnosti gledati tiste high end serije, da bi lahko direktno primerjal (sem imel prej 40 lcd in plazmo ) pa je tukaj veliko boljša slika.

+1

S tem, da imam jaz 49". Vem, da je entry-model, a vseeno. Glede kvalitete slike ne bom sodil, ker v tem rangu je najbrž vse tu-tu.

Točno zaradi menijev sem šel v bigbang ali harvey-norman (ali nekaj podobnega) v živo gledat TV-je, in ko sem se že skoraj odločil za hisense, sem za štos šel testirat kako hitro delajo meniji na različnih proizvajalcih/modelih (za primerjavo tudi višjih). No, potem sem vzel Samsunga 71xx. Pa še tu bi bili meniji lahko hitrejši.

Pa kot je dr. S napisal: neaterih starih kodekov več ne podpira in moram marsikateri film iz pašnika prej na PC-ju prekodirati v berljiv format.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
nope zadeva je precej naravnost. recimo kot 30-35 stopinj. se mi zdi da še kavč na skrajnem robu naredi večji kot.
Dejstvo je da VA paneli nimajo ravno super vidnih kotov, ampak ima pa IPS druge težave. Za super sliko pod praktično poljubnim kotom pa na žalost ostane samo OLED, ki pri tej velikosti nažalost košta cca. 5x toliko :)


Na zgoraj omenjenem reviewju iz rtings imaš sicer video, kjer se vidi popačenje pod različnimi koti, in lahko oceniš koliko je moteče za tvoj primer:

In pa OLED za primerjavo: