Hofer medion 65”

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Saj je isto, plus dostava. Za 30 evrov ne grem jaz nikamor v Avstrijo nič iskat, pa sem z Gorenjske. Mrbit, če bi bila s Podljubelja...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Hoj.

Možen kak krajši review? :)
Kako je z odzivnostjo? Android?

Tako bom reku. Kakih večjih napak ali pomanjkljivosti nisem še doživel. Sam android sicer res ni tako odziven, kot na telefonih ampak kakega hujšega "štekanja" do sedaj nisem doživel. Niti samega uporabniškega vmesnika. Je pa res, da ga niti nisem nekaj grozno uporabljal in dopuščam, da bo kak problem z daljšim časom uporabe. Drugače imam za internetne stvari zaenkrat še vedno ali telefon ali pc na prioriteti. Poleg tega imam tudi siol tv, ki ima svoj box in tako vse urejam prek njega in je tv samo kot prikazovalnik. Tako, da nimam izkušnje, če bi imel kabeljsko tv in bi vse "fural" preko tv vmesnika.
Kar sem testiral malo več je dlna povezava in mi deluje super. Da sem preko dlna zrihtal tudi podnapise sem sicer moral na pcju namestiti Serviio in sedaj dela bp.
Na televizi sem testiral preko Kodia in VLCja in oba delata ok. Testiral sem tudi mirroring iz mojega Samsunga S7 na tv in je delalo takoj brez problema. Edino ker imam trenutno še vse preko wifija mi je probleme delal sam prenos in je slika malo "štekala". Ampak to ni problem tvja.
Kar se tiče same slike pa lahko rečem samo, da je super. Dobro kar se pozna je, da je za katere SD kanale moja soba za 55" malo premajhna (cirka 3m od tvja imam kavč) ampak se bo dalo preživeti. Take drek slike kot je recimo na Športklubih nobeden tv ne more izboljšati. :)

Dejstvo je, da imam sam kar nekaj kolegov, ki sigurno ne bojo nikdar več kupili Philipsa. :) Sam zaenkrat nimam pripomb. Bomo pa videli kaj bo po daljši uporabi.

PS: Preizkušal sem tudi kako je z pisanjem z dalincem. Če normalno pišeš ni problemov. Če pa recimo zelo hitro kaj poizkušaš napisati pa se zgodi, da kaka črka zmanjka. Je pa zanimiv in kar uporaben dodatni daljinec, ki omogoča glasovne ukaze. Za mene presenetljivo dobro deluje in prepoznava slovenski govor. In tudi sama uporaba je kar ok, ko se ga navadiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dr Ekk

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa si kaj povprašal tvoje kolege, zakaj sovražijo Philips? Sam tko me zanima? :zavijazocmi: Sam imam že 9 leto LG LCD, pa vsake toliko pogledujem po novejših, da ko tale spreže, nekaj nabavim. Philipsi so mi edino super, ker imajo ambientalno osvetlitev, kar na drugih TV-jih še nisem zaznal. Koliko časa pa ima Philips patent na tole?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Predvsem nedelovanje.
Enemu se ugašuje. Gleda tv in se vmes sama od sebe ugasne.
Drugi ma problem s štekajočim vmesnikom. Tretjemu se vsake tolk zmeša tv in jo more resetirati.
Četrti jo je imel tudi že 2x na servisu. Spet petemu pa deluje brez problema.
Ni pa nobeden imel kaj povedati čez sliko.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
...Philipsi so mi edino super, ker imajo ambientalno osvetlitev, kar na drugih TV-jih še nisem zaznal. Koliko časa pa ima Philips patent na tole?

Če ti je Philips zanimiv prvenstveno zaradi osvetlitve ozadja, potem imaš opcijo https://www.dreamscreentv.com/.
Če gledaš TV preko "boxa", potem deluje tudi za TV programe, sicer pa deluje za vse, kar je na TV priklopljeno preko HDMI kabla.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Čakaj, 4K kit pa HD kit. Pa sej to ne prikazuje slike al kaj mi tukaj ni jasno? Saj to so samo LED diode na traku, ki so krmiljene preko enote?? :sprasujemse:
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ksz...

Ima kdo kak link kako najboljše nastavit sliko na Philipsih? Nič pametnega nisem našel...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Saj pri Sonyju ne bo nič kaj bolje. Ima brat Sonyja pa isto malo trokira. Kot so tukaj že napisali so tvji strojno podhranjeni. Sam se s tem sploh ne obremenjujem. Če bom rabil android pa ne bo delalo ok bom pač kupil eno škatlo še zraven za 50€ pa bo ok.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Čakaj, 4K kit pa HD kit. Pa sej to ne prikazuje slike al kaj mi tukaj ni jasno? Saj to so samo LED diode na traku, ki so krmiljene preko enote?? :sprasujemse:
Imaš demo video - deluje povsem enako kot Philipsov ambilight. Barve, ki jih vidiš na robu zaslona, se prikazujejo na steni za TV-jem.
S to razliko, da tale stvarca potrebuje zunanji video signal (blueray, dvd, xbox, ps4, siol box, eon box... karkoli): najprej gre HDMI v krmilnik od Dreamscreen, od tod pa HDMI v TV.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Kar v redu review si našel - hvala. Imam neko prejšnjo verzijo tega sistema, ker vidim, da zdaj prodajajo že v obliki LED traku. Lahko potrdim, da je samolepljiv trak slab, in sem to že nadomestil z drugim, ko res drži. Odzivnost pa je v resnici boljša, kot na tem YouTube posnetku. Foter ima ambilight in sem primerjal oboje - meni je tale dreamscreen boljši, ker je bolj natančen z barvami in ga je možno nastaviti (svetlost ipd.) Enkrat nastaviš in to je to, nobenega daljinca ne potrebujem. Je pa to homemade varianta, in če lahko skriješ kable in kontrolnik, bo ok. No, pa če sploh imaš takšen TV z ravnim hrbtom, da lahko to lepiš gor.

Zame ima samo en velik minus. TV gledam preko conax DVB-C kartice vstavljene v TV, kjer seveda ta ambilight ne naredi nič. Lahko si nastaviš neko ambiento prelivanje barv, ampak to ni to. Medtem ko media in BD player, pa konzola... to pa je lepo videt. Če je vredno tega denarja (ali če je Philips vreden tega denarja) pa se mora odločiti vsak sam.
 

Dr Ekk

Zelenc'
8. dec 2018
5
0
1
Saj pri Sonyju ne bo nič kaj bolje. Ima brat Sonyja pa isto malo trokira. Kot so tukaj že napisali so tvji strojno podhranjeni. Sam se s tem sploh ne obremenjujem. Če bom rabil android pa ne bo delalo ok bom pač kupil eno škatlo še zraven za 50€ pa bo ok.
Imaš prav. Tudi največ ljudi navija za Philipsa, no ali pa so le ti najbolj glasni :D
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Majstri katerega naj vzamem?
KD65XE8596 SONY
ali
KD65XF7596BAEP SONY


Ne spoznam se na eveje zato sprašujem. Slika bo največ gledana od kabeljskega ponudnika oz telekoma po optiki.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Si videl, da sta oba modela 65", za katera sprašujem? Če bi hotel 55" ali 80" bi najbrž za dotične spraševal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.401
9.141
113
si videl da sta oba različne serije, en 75 en 85... nima veze s colami. pravi panel z local dimming je serija 90 ali 93 in dalje.

sicer pa je vse odvisno od debeline denarnice.