Hofer 20V/40V Li-Ion baterije

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Ima morda kdo zrisan model za adapter iz teh baterij na Makita LXT ali pa link ?
Včeraj sem bil razsipnik in kupil polnilec ter obe bateriji.
Najprej sem razmišljal, da bi celice prestavil v Makitino baterijo ampak vidim, da ima kar močno ohišje in sedaj razmišljam o adapterju ;)
Jaz imam v tinkercadu narisan del ki paše na Hofer baterijo.
(Tašči je na Hoferejem e-beciklu šla baterija in ker je starejša od enega leta hočejo za novo 400€. Ker ima bicikl 40V 10Ah baterijo jo bom zamenjal z dvema Activ energy 40V vezanima vzporedno, sicer bo imela pol manj kapacitete, ampak strošek bo pa manj kot 100€)
1598851007231.png
 

Priponke

  • hofer-baterija-model.zip
    4,3 KB · Ogledi: 302
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
a kdo ta udarni vijacnik od ferrexa, ki je sedaj v reklami? Za nekajkrat letno kaksno gumo odstraufat in taksne pizdarije bi bil dober al je smiselno raje pogledat v lidl?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Oba sta isti qrac, vzemi tisto za kar imaš baterije.
Gumo odšraufa če je zategnjena z moment ključem na npr 110, 120 nm..

za kaj več se že matra.. jaz gume včasih z 500nm ne odtegnem, če je res zapečeno...
 
Nazadnje urejeno:

MAK1

Zelenc'
19. avg 2021
1
0
1
Pozdravljeni vsi skupaj ! Ali kdo ve, kje v Hoferju se da še kupiti polnilec za 20 V Ferrex vrtalnik ? Pri nas v Novem mestu mi trgovke ne znajo pomagat !
Hvala za odgovor.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A nima Hofer ene centralne telefonske za take informacije, pa potem oni preusmerijo robo k tebi.

A je to slučajno polnilec za baterije - tisti njihov univerzalen za cel Ferrex program?
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Ima
018346600
Kolikor vem pa robe ne preusmerjajo, ti pa povejo zalogo po trgovinah.
Seveda preusmerjajo, samo se moraš sam v lokalni trgovini dogovorit, da ti iz trgovine katera to ima na zalogi (posreduješ informacijo o lokaciji robe) preusmerijo v to"domačo".
Info. o zalogah pa dobiš na zgornji tel. številki,
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Najbolje da kar doma ostanejo. Jim ne bo treba nic delat ;)
Ce pa bodo hoteli nekaj prodat iz stare zaloge pa ne vidim večje težave , ce si zelis dostavo v tebi ustrezno poslovalnico. Precej tehnicne robe sploh nimajo več v poslovalnici, ampak samo se dostava na dom.
Ce ne bodo prodali (in zaslužili) v drugo poslovalnico, bodo na koncu vrgli stran ali pa vrnili dobavitelju. A to bo pa vec zasluzka prineslo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Bil, posteno povedano je najbolj obiskovana trgovina. Tudi ferrex je imel prednost pred parkside. Pa da vidim ce sem naredil napako?!
1/2" udarna gedora se nekam sumljivo iskri ob delovanju.
Je pa res da se nisem naročal dostave v mojo trgovino. Obicajno sem spotoma v kaksni "sosednji" trgovini vzel iskano robo. Trgovkam pa res nisem nikdar tezil za premik. Ker naredijo najbrž 2x toliko kot pri najboljšem sosedu ali v Tušu/Sparu. Tudi po zaslugi "logistike" in podpore zadaj.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Eletricnih stvari imajo vsi manj ker kitajs stiska. Zadnji je še na servisu koles zajamral da je kriza.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.875
8.895
113
EU
Iskal sem verižno žago na palici za višinsko obrezovanje vej in sem mimogrede videl, da Hofer ima polno baterij in polnilcev za Ferex. Verižno ima trenutno Ferex, vendar imam že
škarje za živo mejo Lidlov Parkside. Baterija 20V in še Hoferjev udarni vijačnik Workzone 18V.
Vsi trije imajo svoj sistem baterij in nobeden ne paše na drugega.
Temu bi naredil konec in kupil takšni sistem, ki bo ustrezal tudi poznejši nabavi vrtalnika (vijačnika).
Makita ima za višinsko verižno bolano ceno. Bosch je do 200 Eur kpl. še sprejemljiv, za občasna rezanja.
Kako sedaj poenotiti sistem, da ne bom imelo še četrto napravo s svojim polnilcem. No, četrto že imam majhno Štilovo ročno (enoročno) verižno, katera ima zopet cilindrično baterijo. Štil pa nima možnosti nakupa dodatne palice, da bi to žago uporabil na višini.
EU bi morala stopiti skupaj in določiti enotni standard za baterijska orodja, podobno kot je USB C. Ne da vsak čara po svoje.

 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Iskal sem verižno žago na palici za višinsko obrezovanje vej in sem mimogrede videl, da Hofer ima polno baterij in polnilcev za Ferex. Verižno ima trenutno Ferex, vendar imam že
škarje za živo mejo Lidlov Parkside. Baterija 20V in še Hoferjev udarni vijačnik Workzone 18V.
Vsi trije imajo svoj sistem baterij in nobeden ne paše na drugega.
Temu bi naredil konec in kupil takšni sistem, ki bo ustrezal tudi poznejši nabavi vrtalnika (vijačnika).
Makita ima za višinsko verižno bolano ceno. Bosch je do 200 Eur kpl. še sprejemljiv, za občasna rezanja.
Kako sedaj poenotiti sistem, da ne bom imelo še četrto napravo s svojim polnilcem. No, četrto že imam majhno Štilovo ročno (enoročno) verižno, katera ima zopet cilindrično baterijo. Štil pa nima možnosti nakupa dodatne palice, da bi to žago uporabil na višini.
EU bi morala stopiti skupaj in določiti enotni standard za baterijska orodja, podobno kot je USB C. Ne da vsak čara po svoje.

Se popolnoma stinjam glede univarzalenga sistema in da samo EU direktiva lahko kaj doseže...

So sicer neki poskusi združevanja standardov ampak ni to to:
Metabo, Rothenberger, Mafell, Eisenblätter, Collomix, Haaga, Starmix, Eibenstock in Steinel:

Bosch ima pa svoj "odprt" sistem za partnerje ki to želijo:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.875
8.895
113
EU
Za bodoče nakupe bom verjetno gledal Bosch-a.
Dva stara baterijska vrtalna imam Mister Tool. Stari Hoferjevi.
Eden še dela OK, drugi mi je padel na tla z lestvice, točno na baterijo. Ohišje battery packa je počilo na 34 kosov. Zalepil sem vse nazaj s cianokolom. Sedaj vrtalnik zaenkrat dela, vendar se hitro izprazni. Tuhtam, da bi kupil nove vložke in jih zaspajkal. Tako sem pred leti naredil s starim B&D vrtalnikom. Izrabljene NiCd baterije sem zamenjal z NiMh vložki kupljenimi v Conradu. Pa še dvojno kapaciteto so imeli proti starim.
B&D polnilec je bil preprost. Imel je samo en termistorski upor.
Nove baterije NiMh je polnil BP. Sedanji polnilec od Mister Tool-a je bolj elektronski, pa se bojim, da po menjavi iz NiCd na NiMh ne bo hotel polnit.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
A na tole ni pa nobeden pomislil da tudi obstaja?
Ja konverterji obstajajo. Samo če ima vsak proizvajelec svoj pinout in dodatne pine za polnjenje in informacijo o pregrevanju itd, potem je zelo težko(nemogoče) naredit nek univarzalen adapter...