Hofer 20V/40V Li-Ion baterije

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Jaz sem nabavil cel sistem od Hofra. Slabost je le, da če se kaj pokvari večine aparatov ne moreš ponovno kupiti in moraš čakati, da so ponovno v ponudbi. Doslej je le baterijski kotni brusilnik izdihnil ter en vrtalnik ima očitno slab stik na ščetkah in oni tega ne popravljajo, do mislim da 50 EUR vrednosti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tako je, kitajci delajo bolj ali manj vsi na makitin sistem baterije.
Mal poglejte na AE, BG...
Vecina je kompatibilna z Makito
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Tako je, kitajci delajo bolj ali manj vsi na makitin sistem baterije.
Mal poglejte na AE, BG...
Vecina je kompatibilna z Makito
Res je :)
Sem kupil "impact driver", čista kopija Makite, BP odvijem in privijem vijake pri feltnah. Naknadno nabavil še flexarco, zgleda OK, kaj velik pa je še nism probabal.

Cena? Smešna, za oboje 50€... Za 2x letno menda bo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Gonzo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tako s hofer kot lidl impact driverjem po mojih podatkih ne gre 100% vijacenje koles. Kljub temu da v podatkih pise 400nm, kolesa so pa sravfana z dobrimi 100.
Hofer imam sam, lidl sem pa tudi ze bral podobne zgodbe. Fkeksarca zna "opletat"
Za kaksno keramicarstvo bo tezka, ker ti zna krusit glazuro. Ampak tega najbrz ne bos delal.
Sicwr pa to delajo tudi pri nas kupljene low budget fleksarce
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Tako s hofer kot lidl impact driverjem po mojih podatkih ne gre 100% vijacenje koles. Kljub temu da v podatkih pise 400nm, kolesa so pa sravfana z dobrimi 100.
Hofer imam sam, lidl sem pa tudi ze bral podobne zgodbe. Fkeksarca zna "opletat"
Za kaksno keramicarstvo bo tezka, ker ti zna krusit glazuro. Ampak tega najbrz ne bos delal.
Sicwr pa to delajo tudi pri nas kupljene low budget fleksarce
Naj eden naredi en adapter, ki bo povezal Hofer Baterijo z Makita orodjem..18V verzijo

Takoj kupim... 2 kosa
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Tako s hofer kot lidl impact driverjem po mojih podatkih ne gre 100% vijacenje koles. Kljub temu da v podatkih pise 400nm, kolesa so pa sravfana z dobrimi 100.
Hofer imam sam, lidl sem pa tudi ze bral podobne zgodbe. Fkeksarca zna "opletat"
Za kaksno keramicarstvo bo tezka, ker ti zna krusit glazuro. Ampak tega najbrz ne bos delal.
Sicwr pa to delajo tudi pri nas kupljene low budget fleksarce

Resno? Imam še vedno hoferjev impact z 40V baterijo pa dela BP. Gre naprej h kolegu. Je močnejši kot kitajska makita, ampak za mojih max 12 kil je vrh glave. Vsaj kar sem sedajle menjal gume
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Potem je pa z mojim kaj narobe. Al oa z mojimi rokami, nimam momemnt kljuca.
Hofer zategnil, jaz pa z "kriznim" kljucem z obema rokama lepo na easy se skoraj cetrt obrata. WTF. Bom nekje staknil moment kljuc, da vidim koliko ta hudic dejansko zategne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi moj zategne premalo - skoraj pol obrata še gre na roke, je pa pol verjetno malo preveč zategnjeno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Potem je pa z mojim kaj narobe. Al oa z mojimi rokami, nimam momemnt kljuca.
Hofer zategnil, jaz pa z "kriznim" kljucem z obema rokama lepo na easy se skoraj cetrt obrata. WTF. Bom nekje staknil moment kljuc, da vidim koliko ta hudic dejansko zategne.

Ne vem, recimo s Hoferjevim sem sedaj sezono in pol BP menjal gume, nikoli bil problem nobenga šravfa odtegnit. Imam pa moment ključ (isto Hoferjev) in ga mam na 12 kil.

Sem potem kupil kitajca, potestiral in je vse šravfe odtegnilo, razen dveh, katerih pa tudi hoferjeva ni odtegnila. No, potem sem šel na "roke" in sem skorajda skakal po ključu, da mi je ratalo. Ne vem kdo mi je tako zategnil, sklepam da kje med servisom... Tako da sedaj so vsi na 12 kil na obeh avtih in ne pričakujem problemov :)
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Pri Boschu imas Power 4 all 18v baterije za vse zelene (hobi) strojcke vkljucno z vrtnim programom iste baterije.
Drugace pa imas verjetno trenutno najvecjo izbiro pri Makiti 18v LXT platformo, ki vsebuje preko 200 razlicnih naprav vkljucno z vrtnim programom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Power 4 od Bosch-a bi verjetno zame bila prava izbira, za domačo rabo. Akumulatorska teleskopska verižna žaga ima zmerno ceno v primerjavi z Makitino. Baterije pa se tudi zlahka dobijo, kar je za noname firme težava. Pozneje bi dokupil vrtalnik, ko bo stari riknil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Za hoby program čisto v redu, pa še 3 leta garancije imajo, baterije imajo pa 1 leto če se ne motim.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Jaz mam celo linijo tega, vrtalniki, udarni vijačniki, električna motorka, reflektor... Zaenkrat kar solidno. Na eni mašini so šle krtačke (ni zamenljivo), verjetno sem jo preobremenil, ena pa že od novega nekaj nagaja (verjetno tudi težave s krtačkami), vse ostalo pa že leta dela brez težav.