Hobotnica in lignji iz pečice:)

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Prejšnji teden sem bil pri bratu Hrvatu z namenom, da spulim kakšnega zubija, pa hudič ni in ni hotu žret, pa še kako bi se reklo... eno mrvo burje je blo:) Tko, da več ali manj ni blo za vlečt panulo... Se je pa dalo ujet kakšnega kalamara, pa spit kakšno kavico s travico, pa travico s kavico... pa še eno črno zadevo, pa sem pozabu kaj... Uglavnem, kalamara ujet ni bil problem, spotomoma pa sem zataknil še eno firbčno hobotnico. In danes je vse to šlo svojo zadnjo pot v mojo pečico.
Na dno pekača spada nalupljen in na četrtine narezan krompirček in pol čebule. Narezane na debelo, za okus. Krompir rabi malo soli, malo popra, par vejic rožmarina in to je to. Nanj pa damo počivat lignje in hobo. Še deci olivnega olja in u pečico, na 200 stopinj za kako uro.
Mehkužci bodo spustili ogromno količino vode, te pa ni treba nič odlivat, saj bo počasi izhlapela, kar pa ostane pa je odlična omaka. In v tem zosu se bo krompirček malo kuhal, malo pekel, malo dušil, rezultat pa bo odličen, mehek in sočen krompirček. Ko se hoba peče eno uro ji damo še nekaj za popit, najraje ima suho belo vino, kak deci je popolnoma dovolj. Po uri pečenja so žvauce pripravljene za na krožnik, jaz pa jih pred tem dam še za 2 do 3 minute pod žar, da se malo zapečejo...
785781-DSC_0488.jpg
 

Priponke

  • 785781-DSC_0488.jpg
    785781-DSC_0488.jpg
    129,8 KB · Ogledi: 546
Nazadnje urejeno:

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Tista črna stvar je Vlahovac, odlično za želodček. Tudi tole tvoje dobro zgleda.

Bemti burjo dobr naju je zbongala.

lp D
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Daj mi povej, kaj moraš z lignji naredit, da se ti ne skrčijo na 1/2 velikosti? Pečeš pomalem ali kako že?
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Ujameš Jadranske pa ne grejo tolk skup
smile-1.gif


Razlika je očitna, Patagonija in Tihi ocean se skrčijo k lulčki u mrzli vodi. Jadranc pa znatno manj, zakaj ne vem.

lp D
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Vse spadajo med LOLIGO Vulgaris!!!!

Sam eni so pač malo bolj vulgarni
smile-1.gif


lp D