Hipotekarni kredit 150.000 Eur- pri kateri banki ?

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
a še meni poveš jaz tudi iščem kredit pa še nisem tako nizko prišel z pribitkom

...verjetno ni bil namen kredita: gradnja oz. nakup eko varčne hiše.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Sej o tem pribitku govorimo, nekdo je pisal o CHF kreditov ampak teh že lep čas nobena banka ne ponuja več.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Res je , CHF ni več v ponudbi v večini bank, ker je frank "premočn" napram ojru...

LP
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
ksz

Pred dvemi leti sm dvigoval Hipotekarni puf in sm bil v vseh "solidnih " bankah po LJ...

Pobral ponudbe ter najboljše tri vrgel na mizo v svoji poslovalnici SKB in čakal na izračun
grin1.gif


Itak da so mi dal najboljšo ponudbo in smo tm to porihtal
zmaga.gif


Moje mnenje: Vsak ga dobi v bilokateri banki samo pogajat se je treba in priti pred bančnika z nekaj podatkov oz. znanja
wink-1.gif


LP,S

Bulšit. Sem komintent SKB banke (še kak teden), tam imam odprta dva računa, poslovnega in osebnega. Sem s.p. In seveda je bila to prva banka, kamor sem seveda šel vprašat. Glede na to, da lahko vidijo vse moje podatke, o prilivih, prometu, prenosu denarja na osebni račun sem mislil, da bomo nekako prišli skupaj. No, odpravili so me z besedami: Gospod, vi ste 70 EUR kreditno sposoben:) Zanima jih samo neto zavarovalna osnova, kar se tiče s.p.jev. Pri NLB je bilo še huje. Babnica mi je naračunala, da mi lahko na 20 let da 11.000 EUR kredita
bonk.gif
in se mi režala u glavo. Aja, pri obeh bankah se je vprašalo tudi: gospod, kaj pa boste zastavil? Hm...a.... parcelo, na kateri bom gradil? Pa so se spet režali... Gospod, pa saj to ni nič vredno:)))) No, potem sem bil tako sesut da nisem spal dva dni in sem bil prepričan, da ne bom dobil ničesar. No, pa sem potem obiskal še malo tuje banke. Začel sem pri BKS, pa Sparkasse, pa Unicredit in Volksbank. Povsod so me obravnavali kot človeka, nobenega ni zanimalo a sem s.p. al nisem, koliko imam neto zavarovalne osnove. Zanimali so jih samo izpiski za eno leto in vse jim je bilo jasno. In vsi so mi pripravili sprejemljive ponudbe, in vsi poznajo rasočo hipoteko. To pomeni, da ti v štartu daljo napr. 20 jurjev, s tem denarjem ti narediš izkop in temelje, pa pozidaš malo... Potem je pa ta objekt že nekaj vreden, in na podlagi tega dobiš novih 30 jurjev, postaviš pod streho. Pa je objekt spet vrednejši... In ti izplačajo ostalo. Nobenega ne zanimajo računi, dajo ti KEŠ. Tko, da mo je mnenje je: Slovenske banke nočejo poslovat s krediti.

Seveda ne, ker raje kreditirajo Kordeže in Bavčarje.

Moja izkušnja z SKB je podobna tvoji. Boli jih [censored]. In bom kar napisal točno katera poslovalnica. BTC Ljubljana, Citypark. Imel sem opravka s tremi "svetovalci" in lahko rečem samo katastrofa. Na telefon se nihče ne odziva, gužve v poslovalnici ne znajo pravilno pohendlat, na maile odgovarjajo po polžje, out of office sporočila ne poznajo. Sem človek, ki rad vse uredim preko spleta, telefona, maila. Oni pa kar vztrajajo z obiski v poslovalnici, pozabijo na termin ali pa se jim prejšnji zavleče, itd. Nobene fleksibilnosti, nimaš občutka da si stranka in kaj vreden. Pri njih ostajam samo še zaradi VISA kartice in spletne banke. Selil sem na BKS, kjer sem vzel kredit in za njih lahko rečem enako kot cbb. Trudijo se, zavedajo se da si stranka. Čisto vse se da zmenit, med poslovalnicami ni rivalstva (kot recimo pri SKB kjer sem moral ob menjavi poslovalnice navajat razlog menjave, kreteni). Poleg tega so cenejši. Večja kot je banka, bolj se jim jebe, take so moje izkušnje.