(hiper)inflacija se bliža?

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Blizu mene imamo medomat. To je en velik lesen medved, ki zadaj v hrbtu odprtino za kozarce medu in kovinsko škatljico za denar. Stoji že ene 5 let, zgleda da stvar funcionira.
Je bil na obisku svak iz Bele krajine in je komentiral: Prvi dan ne bi bilo več medu in denarja, drug dan bi še medved izginil :) cigani d.o.o.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
V trgovini: za enak nakup bi lani odšteli 43, letos pa kar 73 evrov

Pa saj to je jasno vsem, ki hrano kupujemo... Samo država nas "fopa" z 8% inflacijo...

Primer burek v hoferju. Pred 2m 1,89€, sedaj 2,89€.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Čakte da začnejo dražit razni teleoperaterji ...tole se bo taprvo skenslalo...tv telefon net...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.384
113
40
Lj
Moraš vedeti da ljudje pri stvareh, ki jih ne rabijo, najkasneje šparajo. Prej bodo pri hrani kot pa pri avtu ali internetu, cigaretih, alkoholu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.174
113
Moraš vedeti da ljudje pri stvareh, ki jih ne rabijo, najkasneje šparajo. Prej bodo pri hrani kot pa pri avtu ali internetu, cigaretih, alkoholu.
Kar je čisto normalno, saj za hrano običajna družina z povprečnimi ali nižjimi dohodki največ da in to praktično vsak dan.
Npr. pri nas zapravimo cca 600€ ali več na mesec za hrano, kar je 20€/dan oziroma 7200€/leto, za sušilec cujn sem dal 900€, in dela že 10 let (pa ne kaže znakov da bo umrl), kar je pa do sedaj dobra 2€/dan.
Na koncu me še avto z gorivom vred ne pride toliko kot hrana na leto.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
Cel sever Evrope, od zgornje Nemčije, Danska, Švedska, Norveška, pa verjetno še kje laufa obcestna prodaja "s pulta" in s šparovčkom zraven. Je lepo spakirano v vrečke ali gajbice pa cena gor, vržeš v šparovček denar ali pa celo v škatlo (za čevlje) in vzameš ven "drobiž".
Ja vem, na "brdovitem Balkanu" ni šans za tole, mi rabimo hladilne (oklepne) omare na kovance, ali še bolje na telefonsko plačilo, in pol se čudimo našim cenam. o_O


V Bosni je ogromno teh trgovin/stojnic na zaupanje!!!! in tam to laufa brez problema. V Sloveniji vem za dve.

V moji okolici eni odlično živijo od prodaje na domu/trgu. Eni pa od prodaje trgovcem....

Aja Mercator je ogromen dealer repromateriala v kmetijstvu. Njegov agroprogram je močan....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Ni nujna dobrina. Zakaj sploh rabiš bazen? Veš koliko je šla voda gor?