Hči, gospa, otroci in ostale dolocene sklanjatve

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

A kdo ve ali se pise z malo ali veliko zacetnico za dvopicjem ko recimo v wordu nastevas in ce je za vsako vrstico kaksno locilo? Ali je kaksno splosno pravilo al je to spet odvisno od 100 in 1 stvari?

Primer:
-alter forum
-nevem kater forum
-itd
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
405
93
28
Med drugim je to pisalo na naslednjih forumih:
- alter forum,
- mobisux forum in
- nevem kater forum.

Piše se z malo, ko je konec alineje se da vejico. Razen pri predzadnjem, ko lahko vejico nadomsti tudi beseda in. Pri zadnjem ne pozabit na piko.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik kegelj pravi:
Med drugim je to pisalo na naslednjih forumih:
- alter forum,
- mobisux forum in
- nevem kater forum.


Piše se z malo, ko je konec alineje se da vejico. Razen pri predzadnjem, ko lahko vejico nadomsti tudi beseda in. Pri zadnjem ne pozabit na piko.

Ce vrjames sem najdel neke slavist strani pa sem tam videl in velke in male zacetnice zato sem mislil zaradi kaksnih stvarnih ali podobnih imen da so izjeme?

ps

Kaj pa ce nastevamo pa imamo v vsaki drugi vrstici se malo vec texta in opis zadeve?

Med drugimi je to pisalo se na:
-mobisux forumu,
-alter forumu, ki je avtomobilisticni forum. Je pa ta forum tudi bla bla bla,
-siol forum.

Torej kako je ce v kaksni vrstici vec opisa itd?
 
Nazadnje urejeno:

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
405
93
28
Žal pa v tem primeru ne vem kako je prav. Mogoče bi moral dat dodaten tekst v oklepaj. Nisem pa siguren.
Bo kakšen slavist povedal kako naredit v tem primeru.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Dobra stran kjer ze v primeru vse razlozijo, ampak imam nekaj alinej v katerih je vec opisa z vejicami, ampak spodaj na prvem primeru imamo alinejo in med opisom vejico pa je na koncu se zmeraj vejica, kljubtemu da v drugem primeru pise ce je v opisu vejica zakljucimo z locilom?

Porajajo se ta vprašanja:

• kdaj se uporablja vejica, podpičje ali pika,


Kdaj uporabljati podpičje?

•če v alineji uporabljate ločila, recimo vejico, mora biti na koncu močnejše ločilo;
• zaključite s piko.

Isto me zanima ce imam alineje kjer je vec opisa in je normalno v opisu vec vejic in par pik ker je toliko texta, ali se na koncu zakljuci z piko ali vejico in s egre na naslednjo alinejo kjer se zacne spet z malo naprej opisovat naslednjo stvar v vec besedah in locilih?
 
Nazadnje urejeno:

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Samo wikipedije mi ne omenjat, kar ošpice dobim. Na pol "šrot" kvaziznastvena stran, kjer praktično vsakdo, ki meni, da nekaj ve, doda svoj bljak...
O teh stikih z javnostmi - ali javnostjo - je lepo napisano v SSKnJ. V Wikipedija je napisano tako, kot so govorili naši vrli nepismeni politiki in raznorazni PRovci/ke.
Torej, relevanten podatek je v Slovarju. Tudi stkov z javnostmi je čedalje manj, kar se je zamenjalo par vlad. Je pa čedalje več stikov z javnostjo.
Če sem v zablodi me popravite. LPM

By the way, kaj pa menite o nebulozah tipa "doživljenska/o? A ni bilo nekoč dosmrtno v uporabi? Pa na koncu koncev, a se ženska oženi ali se omoži? Tu ciiljam na raznospolne poroke.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Moški se oženi, ženska pa omoži. Oba pa se poročita.
smile-1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
V nekaterih državah se tudi ženska lahko oženi in moški omoži. Še vedno pa se poročijo.