"Halo, operater! Bodi fer."

22. jul 2007
12.800
1.313
113
123
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
So pametni... Saj nam tudi elektriko pa plin enostransko dvigujejo cene... Če gledamo samo dve storitvi, kjer imaš podpisano pogodbo.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
leta in leta pri bobu brez podražitev...

tako da alternativa je
Je in bo samo dokler bo tisto omrežje špilalo, sej veš tisto ki ga BOB koristi.......vsaka bazna postaja je pa priključena na štrom, štrom se draži, tako da bo tvoj BOB in vse dumping zadeve špilal vse dokler tisto podjetje, ki gradi in futra infrastrukturo ne bo crknilo, in samo dve podjetji v naši lepi sta sposobni pelat zgodbo izključno s svojimi lokacijami, vse ostalo je šlepanje....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
Hmmm, podoben poziv za kolektivno tozbo sem videl ze pred leti. Je bil to isti "izvajalec" in so zgolj tipali koliko kandidatov bi se prikljucilo tozbi, sedaj pa gre zares? Ali je to druga zadeva? Ker datum je vcerajsnji, 25.03.2024.

Ze takrat si lahko (moral?) posredovat podatke o narocniskem razmerju, sam sem bil nekje v tujini, brez dostopa do aneksov in pogodb, tako da postopka registracije nisem speljal, kasneje pa sem nanj pozabil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Če A1 ne bo dražil tud njihov nizkocenovc ne bo špilal. Tko to je. In A1 je eden izmed dveh, ki lahko samostojno furata zgodbo brez bedarije kot je nacionalni roaming.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Je in bo samo dokler bo tisto omrežje špilalo, sej veš tisto ki ga BOB koristi.......vsaka bazna postaja je pa priključena na štrom, štrom se draži, tako da bo tvoj BOB in vse dumping zadeve špilal vse dokler tisto podjetje, ki gradi in futra infrastrukturo ne bo crknilo, in samo dve podjetji v naši lepi sta sposobni pelat zgodbo izključno s svojimi lokacijami, vse ostalo je šlepanje....
Ne pozabi, da je vmes močno padla plenilska cena za podatke in količino.

Očitno so bile prej ultra napihnjene cene, kar sem spoznaval, ko sem še bil naročnik pri Mobitelu. Tam si se samo mobija dotaknil in je obračunalo.

Potrošnika zanima storitev in cena, ne ozadje.

Zgleda podobno kot v eni drugi temi, da nekateri z veseljem preplačujete dražje storitve "konkurence".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne rabim ničesar pozabit, sem zraven na gradnji omrežja nekje od začetka množične uporabe mobilnih telefonov (Mobi), prek prvih poslanih fotografij do danes, ko je mobilni telefon marsikaj in je postal govor iz primarne zelo postranska stvar. Vse to je pa in še zahteva ogromne vložke v infrastrukturo, Slovenija je tukaj zaradi reljefa specifika. In seveda potrošnika zanima storitev in cena, ne sme bit pa najnižja cena edini faktor odločitve. Če se pa podraži štrom, se pa posledično podražijo tudi storitve, ki so v veliki meri odvisne od cene štroma in mobilna telefonija je ena izmed teh.
Tako da BOB ni alternativa, alternativa sta si zgolj dva operaterja.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Ne rabim ničesar pozabit, sem zraven na gradnji omrežja nekje od začetka množične uporabe mobilnih telefonov (Mobi), prek prvih poslanih fotografij do danes, ko je mobilni telefon marsikaj in je postal govor iz primarne zelo postranska stvar. Vse to je pa in še zahteva ogromne vložke v infrastrukturo, Slovenija je tukaj zaradi reljefa specifika. In seveda potrošnika zanima storitev in cena, ne sme bit pa najnižja cena edini faktor odločitve. Če se pa podraži štrom, se pa posledično podražijo tudi storitve, ki so v veliki meri odvisne od cene štroma in mobilna telefonija je ena izmed teh.
Tako da BOB ni alternativa, alternativa sta si zgolj dva operaterja.
Potrošnika to ne zanima. Cena in storitev.

Sicer drugam.

Nimaš argumenta, da bi moral iti k dražjemu :)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
No saj ravno pri storitvah BOB potegne krajso. Kar je jasno, budget ponudba premium operaterja, ne mores za manj denarja ponujat vec muzike.

Komur to ustreza, vzame. Kdor pa rabi vec, pogleda drugam. In to tudi placa.

In da ne bo pomote - tudi sam sem bil do vceraj bobovec, mi je zadoscalo in tudi cena je bila nepremagljiva. Kar pa bi se koncalo naslednji mesec in sem zato iskal nov best buy.

Natancneje: bobovec bom se cel mesec, ker so mi stevilko prenesli na prvi dan obracunskega obdobja (25-ega), pri njih pa narocniske pogodbe ne mores poljubno prekinit, ampak moras narocniski mesec "oddelat" do konca. Zato sem paket spremenil v "po porabi" 4 cente in SIM kartico vzel iz telefona. In to je samo en primer storitve/ fleksibilnosti, ki pri nizkocenovcih manjka.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
No saj ravno pri storitvah BOB potegne krajso. Kar je jasno, budget ponudba premium operaterja, ne mores za manj denarja ponujat vec muzike.

Komur to ustreza, vzame. Kdor pa rabi vec, pogleda drugam. In to tudi placa.

In da ne bo pomote - tudi sam sem bil do vceraj bobovec, mi je zadoscalo in tudi cena je bila nepremagljiva. Kar pa bi se koncalo naslednji mesec in sem zato iskal nov best buy.

Natancneje: bobovec bom se cel mesec, ker so mi stevilko prenesli na prvi dan obracunskega obdobja (25-ega), pri njih pa narocniske pogodbe ne mores poljubno prekinit, ampak moras narocniski mesec "oddelat" do konca. Zato sem paket spremenil v "po porabi" 4 cente in SIM kartico vzel iz telefona. In to je samo en primer storitve/ fleksibilnosti, ki pri nizkocenovcih manjka.
kaj pa ti je falilo pri bobu? :)