Habanero feferoni

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Daj na radiator. Pa zalivaj :) imas prehladno za kalitev ocitno.

Ej lahko ti dam firecracker cili, feferone, pekoce paprike. Pa si v merkurju spomladi kupis 2 sadike habanerota pa mas vse :)
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Sicer nekoliko pozno, ampak za setev še ni prepozno. Jaz sem čili semena večkrat naročal tukaj. https://www.semillas.de/
Tip živi na Kanarcih, kjer tudi vzgaja in prodaja semena.
Kaljivost je maksimalna, veliko sort, semena so prišla zelo hitro, pa tudi cena semen ni visoka. Mogoče komu pride prav...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V kako "zemljo" se to seje, se mi valja nekaj lanskih semen iz čilijev, pa me zanima če še ni prepozno?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Daj jih prvo v malo vode ali na moker papir v eno posodico pa nekam na fejst toplo da vzkalijo prvo potem jih das v zemljo. Das posodico s semeni na najtoplejsi radiator ali na modem za internet...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala, torej modem za internet. :)

Kaj pa pol, kaka zemlja? Pa glih sem si škatle od jajčk pripravil za sejanje. :(
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

katera semena, pogojno tudi posusene cilije bi se splacalo prinest iz indije? Majo tm kaksne svoje vrste znane?
Pa nerabijo bit jolokie ampak jakost habanero pa da so okusni
 

Salamanco

Pripravnik
14. maj 2014
75
1
8
Štajerska
S šotnimi tabletami (uporabil sem jih samo enkrat, dvakrat) imam zelo slabe izkušnje. Kaljivost je bila v njih je bila kriminalno slaba in še tisto kar je vzklilo, je bila tako kilavo, da ni bilo za nikamor. Raje uporabljam namenski substrat za setev in presajanje. Pri malo večjem številu sadik (50+) se tudi cenovno bolj izplača.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Vidiš, jest mam s tistimi, k jih je imel Čilipip odlične izkušnje, s temi zdaj pa slabše. Kalitev je bila uspešna, samo zdaj se je rast poponoma ustavila, nikakor ne razvije prvih pravih listov. Sem probal pognojit včeraj, pa da vidimo, če ne bo bolje, se pa bojim, da bo treba po par sadik do Pipa.
 

Salamanco

Pripravnik
14. maj 2014
75
1
8
Štajerska
Sončni dnevi so sicer zaželjeni, vendar za sadike čilijev niso ravno nujni. Bolj je pomembno, da imajo dovolj svetlobe, dovolj hranil v substratu in ustrezno temperaturo. Moje flance recimo, so po pikiranju na okenskih policah takoj za šipo in so čisto OK. Kljub temu, da ni obilice sončnih dni, se čisto normalno razvijajo.
 

Salamanco

Pripravnik
14. maj 2014
75
1
8
Štajerska
Prvi zreli plodovi so že tu:p

img1200.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: rawr

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Si bom malo sposodil temo... Torej, kaj narediti s feferoni, ki se niso obarvali rdeče? Rdeče sem prejšnji mesec pobral in posušil, a večina ostalih je pa še zelenih. Čakam do mraza, pol pa vlagam v kozarce/zamrznem? Lahko spet sušim? Pečejo kot nori :)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Feferoni so užitni v vseh stadijih rasti/zrelosti. Zelene lahko prav tako sušiš ali jih daš v omako ali....
 
  • Všeč mi je
Reactions: SHTF