Gradnja bazena

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Za mene je to najboljša rešitev, en fajn močan betonski bazen, filc, folija, luči , skimer ter strojnica, pa si. če pa še narediš ogrevanje vode in premično streho, si pa zmagal. čeprav streha pride toliko kot cel bazen.
johan_blond
folija, ponavadi svetlo modre barve, debeline tam 3-5mm, zelo podobna linoleju, variš jo pa na vroč zrak.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
no vidiš.... se strinjam, ampak to ni pocen zadeva. Za pet jurčkov tega ne bo ;)
Potem pa še vzdrževanje.....
A ti imaš tako debelo folijo 3-5mm? A mi lahko napišeš, kje si jo dobil in kakšna je cena?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Nisem zasledil v tej temi, kako si ga delal, tako da ne vem.....Mogoče še napišeš
Ja, zame je tako prav. Ampak, za marsikaterega bi bilo mogoče tudi prav. Samo opozoriti hočem, da bazen je fajn zadeva dokler je vse OK. Da je pa vse OK, treba pa čas in denar, voljo....itd
Poznam cca 20 bazenov. Osebno se bi kopal samo v treh.

Nisem napisal, ker gradnja je odvisna od marsicesa in potem se primerja jabke in hruske. Ampak na kratko, sem ga betoniral. Plosco posebej in ni hidroizolirana ker sem na skalnatem poroznem terenu. Stene so tudi betonske dvojno armirane, betom z dofatko za vodoneprepustnost. Spoj med stenami in plosco urejen z ekspanzijskim trakom. Odlocil sem se za barvanje z epoksi barvami, ampak v casu odlocitve so bile folije precej drazje kot zdaj in sem naracunal da ga lahko vsako leto premazem in vodo zamenjam, pa bom prisel ravno v 15ih letih na ceno folije. Zdaj so folije sicer cenejse, taki da morda skocim na ta vlak. Sicer pa tudi folija ni vecna, in ker imam cisto belo barvo bazena, so mi kot zanimivost povedali, da ravno bela folija najmanj casa zdrzi, lahko tudi samo 5 sezon, belo barvo pa se prej. Tko na kratko. Pusca ne. Vsaj mislim. Tudi ce bi, veliko vecino vode preprosto izhlapi, ce je veliko vetra poleti tudi 1 ali 2m3 na mesec. Strojnica je pieceofcake. Na leto zmecem notri 5-10kg klora, 2-4kg ph- in nekaj algicida. Listje posesa vodni sesalec. Plavajoce smeti grejo cez prelivni kanal v sekundatni bazen in prek filtra.pesek v filtru menjam na nekaj let. Led pozimi se naredi debel kak 1cm ali mogoce 2. V bistvu se najvec dela je vsako leto vlacit lezalnike, blazine, falmingote in lubenice iz kleti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in tomi

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Nisem napisal, ker gradnja je odvisna od marsicesa in potem se primerja jabke in hruske. Ampak na kratko, sem ga betoniral. Plosco posebej in ni hidroizolirana ker sem na skalnatem poroznem terenu. Stene so tudi betonske dvojno armirane, betom z dofatko za vodoneprepustnost. Spoj med stenami in plosco urejen z ekspanzijskim trakom. Odlocil sem se za barvanje z epoksi barvami, ampak v casu odlocitve so bile folije precej drazje kot zdaj in sem naracunal da ga lahko vsako leto premazem in vodo zamenjam, pa bom prisel ravno v 15ih letih na ceno folije. Zdaj so folije sicer cenejse, taki da morda skocim na ta vlak. Sicer pa tudi folija ni vecna, in ker imam cisto belo barvo bazena, so mi kot zanimivost povedali, da ravno bela folija najmanj casa zdrzi, lahko tudi samo 5 sezon, belo barvo pa se prej. Tko na kratko. Pusca ne. Vsaj mislim. Tudi ce bi, veliko vecino vode preprosto izhlapi, ce je veliko vetra poleti tudi 1 ali 2m3 na mesec. Strojnica je pieceofcake. Na leto zmecem notri 5-10kg klora, 2-4kg ph- in nekaj algicida. Listje posesa vodni sesalec. Plavajoce smeti grejo cez prelivni kanal v sekundatni bazen in prek filtra.pesek v filtru menjam na nekaj let. Led pozimi se naredi debel kak 1cm ali mogoce 2. V bistvu se najvec dela je vsako leto vlacit lezalnike, blazine, falmingote in lubenice iz kleti.

Super podatki, koliko let ti zdržijo ti premazi in kateri so? Steno si pred nanosom epoxi premazov ravnal z mrežico in hidrostopom ali ne?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Sten nisem ravnal, sem naredil ravne. No eno je zelo malo odprlo med vlivanjem betona, pac povrsnost. Resnici na ljubo pa bazen ima notri vodo in razen mene nihce ne opazi tega. Hidrostopa nisem dajal cez ker sem vgradil vodoneprepusten beton (ceprav vemo da ni cisto neprepusten) deloma pa tudi zato, ker osnovni premaz je isto iz epoksi in ta prodre zelo globoko v beton (0.5 do 1cm) tako da mikroluknjice in spranje zatesnis s tem, koncni sloj epoksi barve das po obcutku, 1 sloj bi bil ze dovolj, 2 das za boljso pokrivnost. Epoksi barve za bazene ima isomat (je zastopnik tudi v Slo).
Osnovni premaz:

Epoksi barva:

Imam bel bazen, bela pac najbolj spremeni barvo (porumeni) ampak bo izgleda ta komot drzala 3 sezone. Za razliko od Amal klorkavcuk bela barva, ki je bila rumena ze na koncu prve sezone.

Zdaj eni se ti bojo lahko usajali, da barva ni ok za bazene ker lahko oddaja strupene snovi. Resnica je, da jih tudi folija. Zdaj nekateri proizvajalci nudijo certifikate, da je voda v stiku s tem neoporecna, nekateri pac ne. Konkretno oba, tako isomat kot amal tega certifikata nimata, ampak voda je neoporecna le recimo vodnega zbiralnika za pitno vodo s temi premaxi ne mores imeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Jaz že leta in leta poslušam kaki fuk je pa nevem kolko dela pa nevem kaj s totimi jebenimi bazeni. Letos so me pa nasrali, da smo montažnega 18 kubikov postavli. Voda od prvega do zadnjega dnev ista bistra. Nobenih problemov nič. Če bi to vedel, da sploh ni noben fuk z vodo, bi ga že zdavnaj postavil.
Tak da nevem o kakih problemih eni govorite?
Če pustiš pač en mesec brez vsega valda bo svašta not plavalo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ker večina folka kupi (pre)majhen bazen in posledice so take kot se potem opisuje v "stahovih in problemih". Večji kot je bazen manj je vzdrževanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Bazena imam.dovolj tri mesece na dvorišču. Da bi ga gledal se ostalih 9 in skrbel za njega?
Ne hvala
Ker kopal se zagotovo ne boš ostalih 9. A pozimi lahko drsas v njem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Verjetno bi lahko, ce si doma v kaksnem mrzlem predelu Slovenije. Jaz sem na goriskem in zmrzne redko in malo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Bazena imam.dovolj tri mesece na dvorišču. Da bi ga gledal se ostalih 9 in skrbel za njega?
Ne hvala
Ker kopal se zagotovo ne boš ostalih 9. A pozimi lahko drsas v njem?

Glede uporabe pa tko, veliko ljudi ima prikolico za hodit na morje. Realno gledano jo uporabljajo 3 tedne na leto. Nakup in stroski so vecji. A to je pa smotrno? Pa tudi ce si pavsalist v nekem kampu ni nic boljse. Tko da to je stvar okusa. Meni ni lepsega, da se lahko poleti vrzem v bazen pred sluzbo in potem se ko pridem domov, da govorimo o veselju otrok.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Tud ce jo imajo, jo nekateri ne uporabljajo.

Majhen problem teh bazenov je prilozena oprema. Pumpa s kartusnim filtrom je sicer vsaj tako dobra kot tista na pesek, ampak filtrr bi morali menjavat tudi veckrat tedensko, tega pa skor nihce ne pocne, niti opere ga ne, kar bi ze veliko pomagalo. Jasno pa zraven ne dobis pumpe s pescenim filtrom, ker strosek 150 ali 200€ je seveda ze prevelik (cenejse nisem nasel), ce pa je ze teh 600 ali 800€ za tak bazen enormno visok.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zakaj bi bazen čez zimo vzdrževal? Na koncu sezone (recimo konec septembra) vliješ not sredstvo za prezimovanje, malo spustiš nivo vode in je to to. Marca dopolniš bazen, dodaš algicid in klor šok in je zadeva rešena. Voda skozi leta vsebuje vedno manj mikrobov in jo je veliko lažje vzdrževati. Jaz sem vsako leto polnil vodo in sem moral elektrode na generatorju klora vsak mesec čistiti, ker se je na njih nabralo toliko soli. Zdaj imam že 3. leto isto vodo noter in lani ni bilo potrebno niti enkrat čistiti elektrod...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Glede uporabe pa tko, veliko ljudi ima prikolico za hodit na morje. Realno gledano jo uporabljajo 3 tedne na leto. Nakup in stroski so vecji. A to je pa smotrno? Pa tudi ce si pavsalist v nekem kampu ni nic boljse. Tko da to je stvar okusa. Meni ni lepsega, da se lahko poleti vrzem v bazen pred sluzbo in potem se ko pridem domov, da govorimo o veselju otrok.
Nimam prikolice, tako da ne vem kako to izgleda.
pa bi si jo najbrž lahko privoščil.
Še raje bi si privoščil AD.
kompromis pa je bazen na dvorišču, da so otroci siti vode in plavanja do avgusta ko gremo na morje, in jih po treh dneh tista (mrzla) voda ne mika več veliko. So pač prvi dan bazena več v vodi, kot cel teden potem na morju
Upam, da tisti ki razmišlja o zidanem bazenu, da je kdaj imel montažni bazen. Sicer naj najprej leto ali dve montažni bazen gleda, uporablja in vzdržuje na dvorišču.
Kot bi kupil vilo na sejšelih, potem pa ugotovil da se bojiš letenja z letalom. ;)
Pa vilo na sejšelih lahko prodaš, zidan bazen pa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Nimam prikolice, tako da ne vem kako to izgleda.
pa bi si jo najbrž lahko privoščil.
Še raje bi si privoščil AD.
kompromis pa je bazen na dvorišču, da so otroci siti vode in plavanja do avgusta ko gremo na morje, in jih po treh dneh tista (mrzla) voda ne mika več veliko. So pač prvi dan bazena več v vodi, kot cel teden potem na morju
Upam, da tisti ki razmišlja o zidanem bazenu, da je kdaj imel montažni bazen. Sicer naj najprej leto ali dve montažni bazen gleda, uporablja in vzdržuje na dvorišču.
Kot bi kupil vilo na sejšelih, potem pa ugotovil da se bojiš letenja z letalom. ;)
Pa vilo na sejšelih lahko prodaš, zidan bazen pa....

Brez skrbi, montažnega smo prerasli - lani je spustil dušo, ali investiramo v novega montažnega in čez 2-3 leta spet (otroci rastejo) ali pa naredimo zidanega za xy let. Poleg tega bom za bazen izkoristil del zemljišča na katerem montažnega bazena zaradi naklona ne morem postaviti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
??
6X3 ?'
Meni se ta tvoj projekt zdi kolj kot bide za noge umivat ...kt pa bazen.
Najprej si kupi en meter, ga raztegni po tleh in se čudi ...

Ima kdo kaj izkušenj pri gradnji bazena? Prosim na plan z njimi :).



Na ključ bazen v merah 6x3m imam ponudbe za cca. 8k-10k, planiran budget bi bil pa okrog 5k brez opreme (pumpa, cevi, žarometi ipd.) . Bomo videli če bo zdržal :).