Gradnja bazena

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Evo mene nazaj - ko sem pisal 4 ali 5 prispevkov nazaj, da nam bazen spušča.. Po prvem kopanju med vikendom je začel bolj spuščati.. V 5 dneh je gladina padla za skoraj 10cm... Torej je očinto začel bolj spuščat.. Kot sem napisal, je problem, ker očitno spušča nekje na dnu, al pa na stiku med dnom (mehko folijo) in steno (trdo folijo), ker stene so od zunaj suhe, okoli cevi in pumpe tudi vse suho...

Vprašanja:
1. Kako najt luknjo?
2. Mogoče čudno vprašanje, ampak ali je mogoče zakrpat luknjo z vodo v bazenu?
3. Kaj drugače storit? Škoda mi je vodo vstran vlit... Poklicat gasilce, da ščrpa večino vode, postavit nov bazen in vodo nazaj? Ker nimam prostora za še en bazen (sami klanec na naši parceli). Je pa voda že soljena...

Če ima kdo kak pameten predlog, prosim, napišite.. ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Seveda je možno zakrpat pod vodo. Se dobijo te samolepilne folije, tudi v Merkuru. Težje je pa luknjico najt. Enkrat sem gledal da grejo pod vodo z enekcijo notri pa črnilo in počasi stiska ob šivu in gleda kje mu potegne črnilo not. V praksi se pa moreš verjetno dostikrat potopit da lahko to izvedeš.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Ted Zelo lepo ste naredili, ob priliki daj še kakšno aktualno slikco prosim. raners Uspešno sanacijo želim. Ob nakupu bazena ste dobili zraven nekaj namenskega materiala za flikanje takih napakic. Ko je kaj resnejšega, lahko samo preč vržeš.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ted Zelo lepo ste naredili, ob priliki daj še kakšno aktualno slikco prosim. raners Uspešno sanacijo želim. Ob nakupu bazena ste dobili zraven nekaj namenskega materiala za flikanje takih napakic. Ko je kaj resnejšega, lahko samo preč vržeš.
Tale je današnja delavska. Vzel sem dopust in lepil plošče na rob bazena - semmelrock travertin, 39x39. Najprej emulzija, hidrostop, nato lepilo in plošče. Okrog luči (lanski grehi) sem pobrusil odvečen material, posaniram s hidrostopom (in trakom z ekspanzivno peno ob lučeh), pobrušene dele prebarvam in bomo čez kak teden polnili... Mam srečo da je slabo vreme :).
 

Priponke

  • 15327ab5-524e-4059-a599-0bad216f0874.jpg
    15327ab5-524e-4059-a599-0bad216f0874.jpg
    625 KB · Ogledi: 179

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Huh, sem gledal pa ni nikjer nič videt.. Tudi na obodu ni nikjer mokro, tako da spušča na dnu...

Sem pogooglal glede iskanja lukenj pod vodo in videl, da gre z injekcijo in črnilom, ja... Ima kdo idejo, kaj bi uporabil kot črnilo? Se mi zdi, da je nekdo uporabil nek sirup (sok za mešat), ampak se je slabo vidlo...