Gorivo - crpalke 24/7

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Zdravo,

ve kdo mogoče kje jemljejo gorivo te nove avtomatske crpalke 24/7?? Sem skoraj 100%, da nimajo istega goriva kot Petrol, ker se Petrolov Primadiesel precej manj peni, kot ta na 24/7.
Je kdo, ki redno tanka tam oziroma je spremljal porabo in bi delil izkusnje z ostalimi?
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
jaz vem samo to, da so na obali..(ulica 15 maja) v zemljo dali stare ruzne rezervarje....(pa še voda jim ga je dvignila ven ker je bil naliv in nepravilno postavljen....

s tistim starim ruznim sodom sem videl koliko je ura....
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Jaz tankam v Kopru in ne opažam razlike ne v porabi ne v delovanju motorja glede na druge 95 okt.

Jurij
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.011
5.123
113
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
jaz vem samo to, da so na obali..(ulica 15 maja) v zemljo dali stare ruzne rezervarje....(pa še voda jim ga je dvignila ven ker je bil naliv in nepravilno postavljen....

s tistim starim ruznim sodom sem videl koliko je ura....

Vsi NOVI rezervarji, ki jih postavijo pod črpalko so "ružni". To pa zato, ker so od zunaj premazani z neko smolo, ki prav nagravžno zgleda. To pa vem, ker sem bil zraven pri nakladanju enega rezervarja (ne iz te črpalke, ampak za čisto drugega črpalkarja), ki je bila stara le nekaj mesecev, in je zgledala, kot bi bila stara 30 let.

Ne obremenjuj se. Če bi pogledal od znotraj bi se prav lepo svetila.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Izgleda da pol pa majo bencin za mene!
cheer.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Po moje je gorivo različnih dobaviteljev - ker dogovore so imeli z več dobavitelji, kdo kdaj kam in kako polni pa je verjetno manjša skrivnost. Mogoče bi had kaj vedel...
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Baje je mozno tudi z gotovino, jaz drugace vedno s kartico placam.

To se ne more zgodit. Preden sploh lahko zacnes tankat, moras vstavit kartico, naklofat PIN kodo in izbrat do koliksnega zneska zelis natankat. Imas na voljo recimo 20, 40, 60€ ali po izbiri. Potem ti naprava kartico vrne in lahko pricnes s tankanjem. Jaz obicajno natankam cca 50-55L, kar pomeni, da moj racun znasa okoli 50€, kljub temu, da sem izbral, da bom tankal do 60€. Po koncanem tankanju se sprinta racun, vzames in peljes. Hitro in enostavno...pa se guzve ni nikoli
smile-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
Kako je s plačilom na teh črpalkah, s kartico ali je možno tudi z gotovino?

Kaj pa če natankaš poln tank, a glej ga zlomka, kartica ne prime?

Tankaš lahko samo toliko kot imaš denarja na kartici, oziroma ti banka dovoljuje.

Sem malo spremljal promet na SKB NET banki. Ko tankaš izbereš opcijo do kolikšnega zneska misliš tankat. (pri tem znesku se tudi pumpa ustavi, tako da več kot toliko ne moreš natankat, lahko pa manj) Vedno plačaš točno toliko kot si tankal.

Recimo ko daš kartico v avtomat in izbereš tankanje do 20€, ti najprej odtrže z računa 20€, ki ti jih takoj v istem trenutku tudi vrne. (tako da je zabeležena transakcija -20€ in + 20€) S tem preveri če se da s kartice plačati določen znesek.

Me je pa zadnjič avtomat opomnil da mi je potekla veljavnost kartice. Sem hotel tankat, pa mi je zavrnilo avtorizacijo plačila. Pogledam na listek in piše, kartica je potekla. Šele potem sem se spomnil na datum in vidu da je res kartici potekla veljavnost :)

LP
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
kdaj pa jo bodo odprli v BTC-ju? spomladi se je govorilo da jeseni a ni nič od tega,...

b