Google maps/navigation - še vedno ni za Slovenijo?

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Saj moje stališče so že drugi povedali. Dodal bi samo to, da če google to ima zakaj potem ne bi dal opcije v nastavitev v AA in naj si vklopi kdor to rabi, kdor pa ne pa skrije.
Se popolnoma strinjam. Sem lepo napisal, da je to moje osebno mnenje. Kaj komu paše pa naj vsak sam presodi. Samo kaj ko nekateri ne znajo brat in se vsajajo samo zato, da dokažejo svoj prav.
Smo pa že razčistili to, da sam Google marsikaj nima razčiščeno pri sebi. In dokler zadeva ne deluje tako kot mora, ni šans, da bi se ukvarjal še s tem polizdelkom.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Samo tale google maps je pa res postal nek zmazek od navigacij. Kot prvo ta merilnik hitrosti ne prikazuje, tudi prikaz omejitve hitrosti v 50% ne prikazuje, takrat ko pa prikazuje pa v 50% prikazuje napačno. Zato pa, preko števca mi vsaj prikazuje točno.
Tudi tale prikaz je zabasan z toliko nepotrebnimi ikonami, da samega zemljevida kje voziš sploh ne vidiš.
Ali je kakorkoli možno te stranske ikone: nastavitve, zvočnik +/- odstranit oziroma tiste pravokotnike med vodenjem zmanjšat, da bi se sam zemljevid videl boljše?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Kako shranit določeno lokacijo na kateri se nahajam direktno preko navigacije na AA, če je možno, za katerokoli navigacijo ali GM ali TT, če le ta nima naslova oziroma, da se nahajam nekje kjer ne vem naslova, recimo na kakšnem parkirišču ali podobno. V določeni navigacija si samo držal prst na neki točki in ti je pokazalo kordinate ali kaj podobnega in si to točko shranil ali je to možno v avtu preko AA?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
bom zlobno napisal....uporabljajte avto, ki prepoznava prometne znake :) tam ti pa hitro pokaže (in zapiska), če si prehiter.
Uporabljam, žal pa nimajo vsi avtomobili v uporabi tega.
hoces rect, da prej opazis omejitev na telefonu kot znak ob cesti?
Se opravičujem, ker nisem Alter nadvoznik in občasno ne vem točno, kakšna je omejitev. Pa ne govorim o naselju, čeprav tudi tam hitro pride kakšna bedasta 30km/h omejitev.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Samo tale google maps je pa res postal nek zmazek od navigacij. Kot prvo ta merilnik hitrosti ne prikazuje, tudi prikaz omejitve hitrosti v 50% ne prikazuje, takrat ko pa prikazuje pa v 50% prikazuje napačno. Zato pa, preko števca mi vsaj prikazuje točno.
Tudi tale prikaz je zabasan z toliko nepotrebnimi ikonami, da samega zemljevida kje voziš sploh ne vidiš.
Ali je kakorkoli možno te stranske ikone: nastavitve, zvočnik +/- odstranit oziroma tiste pravokotnike med vodenjem zmanjšat, da bi se sam zemljevid videl boljše?
Te dodatne ikone, ki se od letošnjega poletja stalno prikazujejo, so pa tudi meni hud mimosun. In prav čudi me, da ni več pritožb. Namesto da bi tisto glavno zadevo poskušali imeti čim bolj "čisto", prižigajo ikone, ki se redko uporabljajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg in luciano

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Pa v prejšnji verziji so se ikone pojavile samo, ko si pritisnil na ekran. Sedaj so pa skozi gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Pa v prejšnji verziji so se ikone pojavile samo, ko si pritisnil na ekran. Sedaj so pa skozi gor.
Ali je kakorkoli možno te stranske ikone: nastavitve, zvočnik +/- odstranit oziroma tiste pravokotnike med vodenjem zmanjšat, da bi se sam zemljevid videl boljše?
Ravno to sprašujem. Ali se to res ne da kakorkoli odstranit. Pa sem pregledal že vse nastavitve?
A to kdo ve?
Kako shranit določeno lokacijo na kateri se nahajam direktno preko navigacije na AA, če je možno, za katerokoli navigacijo ali GM ali TT, če le ta nima naslova oziroma, da se nahajam nekje kjer ne vem naslova, recimo na kakšnem parkirišču ali podobno. V določeni navigacija si samo držal prst na neki točki in ti je pokazalo kordinate ali kaj podobnega in si to točko shranil ali je to možno v avtu preko AA?
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
KSZ.

Tale GMaps (na Androidu??) sam sebi in meni laže.
Po zagonu aplikacije grem na Pojdi in mi tam že točno napiše, npr. koliko časa do službe. :aplauz:
Kliknem na "Služba" in mi pribije +10 min (cca.), nato pa "kao" prejeti so novi podatki, obstaja hitrejša pot in sem na času, ki mi ga je ponudil iz prve na prejšnjem meniju. :valjamse::bonk:
Briljantno.

Zadnje dneve ga vodenje iz Grosuplja proti Ljubljani kolosalno serje. Grem čez Cikavo na Šmarje Sap (proti LJ), da se čimbolj izognem gneči na AC in se navigaciji "totalno odpelje", da naj grem nazaj, stalno podaljšuje potovalni čas, še ko sem na uvozu na AC, me želi peljati v slepo ulico, ... Ne vem, kdo se je igral z vodenjem. :bonk:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
moja rekorda pri gmapsih sta "ura pa pol dodatka", ki je bil na koncu 5ur čakanja na meji in pa 15 minut dodatka na primorski avtocesti, ki je bil na koncu 2 uri drajsanja

bolj neuporabne navigacije enostavno ni
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
375
83
probal sem waze, od doma do službe. dejansko je ena glavna cesta, pa seveda kup stranskih priključkov...
ne vem po keri logiki je waze zračunal, da bi blo boljše it po stranskih, čez hribe in ovinke... kot pa po glavni, kjer se vsi vozimo.
pa en del te stranske ceste ne vem, če ni celo priviat cesta, niti asfaltirana ni... Ko sem se peljal mimo, je potreboval zelo dolgo, da je preračunal na novo in sitnaril, da se vrnem...

za gmaps, če vidim, da je rdeča cesta, pa mu rečem, da mi najde novo ruto. Včasih dobro pomaga.