Google maps/navigation - še vedno ni za Slovenijo?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poskusi z angleškim jezikom v google mapsih.
Tudi, če imaš slovenski jezik, imaš obe opciji.

Screenshot_20231114_131005_Maps.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Očitno je Borg zaznal to kot sarkazem. Res je, števec je po navadi +5 km/h od realne hitrosti po GPS-u.
Ja to vsi vemo. Razlika je odvisna od večih dejavnikov. Avto, gume, platišča, hitrost... Toda kaj ima to veze s konjskimi dirkami. Boljši-novejši avto, z platišči in gumami po PSu manj odstopanj.
Kilometer gor ali dol. Važna je omejitev. Še vedno potem boljše, da se držiš števca v avtu, kot tistega preko AA oziroma GM. Imaš vsaj še kakšen km v dobrem.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja to vsi vemo. Razlika je odvisna od večih dejavnikov. Avto, gume, platišča, hitrost... Toda kaj ima to veze s konjskimi dirkami. Boljši-novejši avto, z platišči in gumami po PSu manj odstopanj.
Kilometer gor ali dol. Važna je omejitev. Še vedno potem boljše, da se držiš števca v avtu, kot tistega preko AA oziroma GM. Imaš vsaj še kakšen km v dobrem.

vse to vem in se strinjam, moj komentar je bil izključno iz razloga, da si se smejal trditvi, da števec ni točen. Kakorkoli obračaš pa je dejstvo, da je hitrost po GPS-u vedno bolj natančna od števca, saj našteti fizikalni dejavniki na GPS nimajo vpliva.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Povsemj možno je tudi, da google na serverjih vklaplja funkcionalnosti in ni druge kot čakat.

Jaz sicer nastavitve v menijih imam, ampak mi AA ne pokaže ničesar, če vklopim navigiranje ali pa ne. Na telefonu nisem probal in tudi ne mislim.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
vse to vem in se strinjam, moj komentar je bil izključno iz razloga, da si se smejal trditvi, da števec ni točen. Kakorkoli obračaš pa je dejstvo, da je hitrost po GPS-u vedno bolj natančna od števca, saj našteti fizikalni dejavniki na GPS nimajo vpliva.
To je vse res. Toda meni osebno je to samo še en dodaten nepotreben podatek, ki ga ne potrebujem. Že tako je preveč teh podatkov za spremljat in ne potrebujem še dodatno gledat in preverjat koliko mi kaže števec v avtu in koliko števec preko AA. Potem pa vseeno, če proizvajalci nehajo vgrajevat v avto te števcev pa bomo dali na armaturko telefon ga povezali z neko GPS aplikacijo, ki prikazuje hitrost, teh je malo morje in to je to.
Ne potrebujem tudi prikaza omejitve, ker jo imam na števcu tako da zaradi mene, če je ni niti na GM, kjer je že itak preveč zaseden ekran z raznoraznimi ikonami tako da se zemljevida oziroma vodenja skorajda ne vidi, če nimaš 10" zaslona ali več.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če ti to ne rabiš in ti je vse totalno brezveze, še ne pomeni da je vsem. Vsak ima svoje preference. Men tudi ni jasno, da voznik Mečke plaća 600€ za navigacijsko kartico, čeprav fabriške navigacije sploh ne uporablja, ker me naslednji dan kliče, če mu lahko aktiviram CarPlay ali Android Auto, ker bi pač rad imel google maps. Vsakemu svoje, I don't give a fuck. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
To je vse res. Toda meni osebno je to samo še en dodaten nepotreben podatek, ki ga ne potrebujem. Že tako je preveč teh podatkov za spremljat in ne potrebujem še dodatno gledat in preverjat koliko mi kaže števec v avtu in koliko števec preko AA. Potem pa vseeno, če proizvajalci nehajo vgrajevat v avto te števcev pa bomo dali na armaturko telefon ga povezali z neko GPS aplikacijo, ki prikazuje hitrost, teh je malo morje in to je to.
Ne potrebujem tudi prikaza omejitve, ker jo imam na števcu tako da zaradi mene, če je ni niti na GM, kjer je že itak preveč zaseden ekran z raznoraznimi ikonami tako da se zemljevida oziroma vodenja skorajda ne vidi, če nimaš 10" zaslona ali več.

Saj moje stališče so že drugi povedali. Dodal bi samo to, da če google to ima zakaj potem ne bi dal opcije v nastavitev v AA in naj si vklopi kdor to rabi, kdor pa ne pa skrije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad