Google Chrome html5 video #"$%%&!!!

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Na 4 leta starem prenosniku mi, odkar je google prešaltal iz flasha na html5 youtube šteka. 720p še nekako prežveči (tu pa tam zašteka), 1080p pa nikakor. Isti problem je pri ogledu trailerjev na imdb (HD šteka), zanimivo pa vimeo HD dela brez problema. Očitno imam že malo star prenosnik in boga intel grafična (4500mhd) hardwarsko ne dekodira in vso breme pade na cpu, ki pa tudi ni nek presežek (dual core 2ghz). Nekaj časa sem uporabljal fix, ki je forcal flash na youtube, da je vsaj 720p delal tekoče. Vendar, ker google zelo pogosto posodablja verzije chroma, mi je tale fix vsakič povozilo in spet sem gledal diapozitive na html5 youtube.

Tako da sem že počasi mislil it v nabavo novega prenosnika... Ne vem kaj mi je bilo, da sem zalaufal IE (sem zvest uporabnik chroma od vsega začetka, ob omembi IE sem do sedaj zavijal z očmi
evil.gif
) in poglej poglej 1080p youtube leti, še več.. leti tudi 1440p in 2160p, tudi trailerji na imdb HD (z manj kot 50% cpu)... vse dela tekoče brez zatikanja! Zaj pa jst vas vprašam, kako google ni sposoben v svojem browserju porihtat predvajanje "svojega" youtuba? Kak nasvet, da bi zadeva delovala kot na IE?

Še ena zadeva - IE me lepo vpraša, če želim zapreti vse zavihke v primeru misklika, pri chromu sem nekaj časa imel extension za to, sedaj tudi ta ne dela več. Rešitev?
 
Nazadnje urejeno:

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Preveri na chrome://flags pa lahko to spreminjaš.
Nisi napisal kateri operacijski sistem uporabljaš. Mogoče bi poiskal, če obstajajo kaki novejši driverji za grafično karico.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
OS je Windows 8,1 64bit. Hw pospeševanje je v Chromu vključeno, vendar ima zgleda ta GPU v driverjih par bugov, zato so ga dali na listo naprav s sw pospeševanjem. Sedaj sem vključil "Override software rendering list" in youtube predvaja skoraj tako tekoče kot na IE :D Trailerji na imdb so v flashu še vedno štekajo na Chromu (IE tudi to predvaja gladko), seveda pri obeh je v nastavitvah flasha obklukano enable hw acceleration.

Mogoče kdo ve odgovor na zadnje vprašanje v prvem postu?
 
Nazadnje urejeno:

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Sem že imel inštalirano, žal pa velika večina extensionov v 64 bit verziji ne deluje, tako da je zame zaenkrat še neuporabna.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Citat:
vse dela tekoče brez zatikanja! Zaj pa jst vas vprašam, kako google ni sposoben v svojem browserju porihtat predvajanje "svojega" youtuba? Kak nasvet, da bi zadeva delovala kot na IE?
Namesto html5 uporabljaj adobe fp za predvajanje.

https://www.adobe.com/products/flashplayer/distribution3.html

V google chrome disablaj pepflashplayer
https://support.google.com/chrome/answer/108086?hl=en

Če hočeš disabljati html5 predvajanje v yt preimenuj datoteko "ffmpegsumo.dll" v "ffmpegsumo.dll.bak".


https://productforums.google.com/forum/#!topic/youtube/uFxU41VxYvI%5B126-150-false%5D

Here's how I disabled HTML5 video in Chrome on Windows:
Find the file called ffmpegsumo.dll where Chrome is installed (C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\30.xxxxx\ for me).
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Vse to sem že naredil - sem opisal v prvem postu. Problem s to rešitvijo je, da ko se chrome updejta, ti tale ffmpegsumo.dll lepo na novo nastane in spet imaš html5 namesto flasha. Itak pa flash ni rešitev, ker sicer 720p dela tekoče, ampak nabije cpu do konca...