Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Zato pa pendlerpauschal ne uveljavljaš, si pa pri napovedi dohodnine pri nas, upoštevaš potne stroške za prevoz na delo, ki so 0,18 EUR/km, enako velja za malico, kjer si lahko upoštevaš 6,12 EUR/dan za vsak dan ko si v službi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.481
3.119
113
Pusti ti manipulacije in blefiranje (držanićeve kumrovške zvezdaške psihopatke) kaj bi bilo če bi bilo.
Realnost je pa taka kot je prikazano na sliki
65051921_1129539640588738_5220734358347841536_n.jpg

Lahko to 100x ponovis, pa se zmeraj ne bo res.

Pod črto, kdorkoli ta ženska je, je postregla z več, kot elita alterja. So tabele, pa tam označite, kje se je zmotila. Igrico "ne pa ne", brez da bi vedel o čem je v osnovi govora, se grem jaz s svojim dvoletnikom. marsikdo sploh ne ve, kako je pri nas plača sestavljena, kaj šele avstrijska.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
To je le del realnosti. Ti je blo na to isto sliko že v neki drugi debati povedano. Pa se te ne prime lajnaš ko papiga
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
13. plača se pri nas imenuje regres, 14. pa božičnica. Tako da tudi pri nas je "13. plača" obvezna.

regres, ki je minimalc, božićnico pa redko kdo dobi, kaka krke/lek ipd.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Obstaja pri nas obvezni del 12 plač in regres, potem pa poznamo neobvezni del 13 plačo (čeprav bi komot lahko izplačali tudi 14,15 ali 16 plačo, država ne bi imela kaj dost proti), božičnico.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
Obstaja pri nas obvezni del 12 plač in regres, potem pa poznamo neobvezni del 13 plačo (čeprav bi komot lahko izplačali tudi 14,15 ali 16 plačo, država ne bi imela kaj dost proti), božičnico.

Seveda, pa 17., 18. in 19. plačo tudi.
Z lahkoto.
Pa 3., 4., 5., 6., 7., 8. in 9. januar bi tudi še lahko bili dela prosti dnevi.
Denar se itak printa v bankomatih:zavijazocmi::nigladek:.
Svašta 3,14čka rodi:nigladek:.
.
Dal' će svaka srijeda da bude radna?
:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: wilburxxx

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Lahko to 100x ponovis, pa se zmeraj ne bo res.

Pod črto, kdorkoli ta ženska je, je postregla z več, kot elita alterja. So tabele, pa tam označite, kje se je zmotila. Igrico "ne pa ne", brez da bi vedel o čem je v osnovi govora, se grem jaz s svojim dvoletnikom. marsikdo sploh ne ve, kako je pri nas plača sestavljena, kaj šele avstrijska.

Seveda je vzela podatke, ki njeni teoriji ustrezajo, druge pomembne pa kar izpustila. Kje je izracun za nasega minimalca? Pa recimo enih 1200 bruto. Ker je, ogromno folka ma med 2 in 4k. In tu, pri manjsih placah, je razlika konkretna. In spet... upostevala je le delavca, ki dela DO 10km od doma. Prilicno. Kajti slovenski delavec dobi potne, avstrijski pa nic. Od te kilometrine naprej pa ti pripada vrnitev davka vse tja do 3600eur, odvisno od kilometrine. In koliko je potem dejanska obdavcenost? Papir vse prenese, realnost ne. Torej vozacu da Avstrija "svoj" kes, tj odpove se davku, medtem ko nasemu delavcu stroske povrne delodajalec, kar ga spet postalja v slabsi polozaj napram jodlarskemu delodajalcu. Plus od letos naprej je se ena zaveda, ki se ji pravi Familienbonus plus. Na kratko, pri bruto 2000eur dobis ca 160 neto vec izplacila. To je letno 2000eur.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Zato pa pendlerpauschal ne uveljavljaš, si pa pri napovedi dohodnine pri nas, upoštevaš potne stroške za prevoz na delo, ki so 0,18 EUR/km, enako velja za malico, kjer si lahko upoštevaš 6,12 EUR/dan za vsak dan ko si v službi.

In tu lezi vsa svinjarija, ki jo zelimo delavci migranti spremeniti. Namrec vse te cifre grejo v olajsavo in se ne odstejejo NETO, kot to dobi delavec v Sloveniji na racun. Jebem jaz priz anih 7k stroskov, ce je to dejansko potem realnih 1500eur...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
Tam je primerjava med Slovencem, ki živi in dela v Sloveniji in Avstrijcem, ki živi in dela v Avstriji. Ker so potem anomalije tipa 13, 14. plače tam in potni/malica/regres pri nas, vas prosim, da mi poveste: Koliko je penderpavsal ali kako se reče če se voziš recimo 10km daleč. Pa 20km. Po kaki logiki gre to - po kilometrih, po načinu kako hodiš v službo kot pri nas. Kako je obdavčen? Malice ni, če prav razumem. Nekako hočem priti do letnega stroška delodajalca in potem končnega zneska ki ga pokasira delavec (Avstrijec, ne Slovenec ki dela v Avstriji)
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Jaz dobim vsaj 100% vec..

Drugace pa google pe dendlerpauschale rechner.

Da samo omenim.. jaz se recimo moram odpovedat cca 300eur mesecno (pendler, familienbonus), ker me drugace Zlovenija upali se bolj. Torej 300 x 12. Plus davka mam za placat cca 1600eur. To je vse skupaj 5200eur letno. V 40 letih, ce se nic ne spremeni, je to 208.000eur! Prekleta drzava pozresna nenasitna.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.027
5.730
113
blizu močvirne prestolnice
Ampak že spet ne bo skapirala, važen da verjame neke babi katera živi na državni račun in zavaja. Jabe še vedno ne verjame in živi v milnih mehurčkih, da velika večina folka v Sloveniji živi skupaj s prevozom in malico pod jurja!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Konec

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
Hvala Miikechu za link kako izračunati penserpavsal.

Vse ostalo pa ni imelo veze z mojim vprašanjem. In se enkrat lahko 100x ponovis, pa se zmeraj tvoja mantra ne bo resnica. Kot pri drugih zadevah, ker si se pač nekaj odločil in misliš in vztrajaš, da tako je.

Sicer pa, katera baba je SURS, da laže? Kar se pa tiče deklice ki je napisala članek. Niti ne vem kdo je, zato seveda jemljem z zrnom soli in vprašam vas pametne v PM, kje se je zmotila. Pa več od tega, kot "ne pa ne" nisem dobila. Vsak od nas je odtipkal torej, do kjer nam seže.
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Jaz sem ti zgoraj argimentirano napisal, da je vzela tiste podatke, ki ugajajo njeni teoriji.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
Saj zate nič ne rečem, lahko je za 1200 bruto to res .
Je pa vzela tudi 2000€ stroška delodajalca, ki je pa najbolj relevanten za Slovence. Se je pa tudi reva malo izgubila. Enkrat da je to brutobruto, drugič da je strošek delodajalca. Kot strošek delodajalca je taman za slovenske razmere. 1200 bruto pa približno toliko ustreza kot 4000 - torej ne najbolje. 2000 stroška delodajalca je pri 150 evrih za potne in malico in 1 otrokom 1600 evrov bruto plače, kar je manj kot slovensko povprečje. Če pa vzameš mediano pri 1400 bruto plače (leto 2016 v sloveniji), pa je strošek delodajalca slabih 1800€. Tako izračuna: https://www.src.si/opla/

Torej 2000€ stroška delodajalca je taman za slovenske razmere.

8888
Povej, kje sem te izgubila v zgornjem zapisu, da bom bolj počasi.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Še nekaj. Poglejte prvo tabelo. Spet našel eno podrobnost, ki jo je avtorica izbrala IZKLJUČNO ZATO, KER JI JE ŠLA NA ROKO!

4000 bruto plača, 1 vzdrževani član, 10km do dela. Zakaj 1 vzdrževani član? Zakaj 10km do dela? Zakaj ne bi primerjali osnov.. samo bruto. Ali no bruto bruto?

Če bi se ta enak izračun delal danes, bi bile številke popolnoma drugačne. Namreč od letos, kot že omenjeno, pozna A tudi njihovo obliko za vzdrževane člane.. familienbonus. In to ne v tako sramotnem znesku, kot naši, ampak za enega, kot zgoraj v izračunu.... 125€ NETO MESEČNO. Dajte izračunajte. Pogorijo njeni izračuni takoj. Ampak seveda takrat te zadeve še A ni imela in je avtorica vzela tiste podatke, ki ji najbolj odgovarjajo. Zakaj ni vzela recimo 50km do dela? Bi bil strošek za SLO delodajalca še dosti večji, za A pa enak, davek na plači pa bi zaradi pendlerpauschala bil še veliko nižji. Brezveze, eno izkrivljanje.

Majkemi če bom mel čas, naredim to tabelo za leto 2019.

Skrajno neresen članek in izračuni. Če se primerja strošek delodajalca, potem izključi vse možne stvari, ki vplivajo na to, da res primerjaš gol bruto2. In ne, da na eni strani vzameš olajšavo za deco in potne, na drugi pa priročno vse izpustiš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
To je eno leto star članek... kako naj upošteva nekaj, česar še ni.

Familien bonus je enak za vse plače in za kakršnokoli število otrok?

10km od dela... Koliko pa bi ti dal? Ceneje kot urbana ali pa kranjski javni promet ne gre. Čim ni javnega prevoza je 0,18€/km. In daljša je ta razdalja, hitreje se začnejo kilometri upoštevati. Ki pa so bistveno dražji za našega delodajalca. Je pa to razdalja povprečnega Janeza najbrž, zato ta razdalja. Sem pa jaz svoj cajt dobivala za cca150km dnevno nekih 25€/dan.

kot rečeno, kar se mene tiče, je najbolj fer vzeti celoten strošek delodajalca pri vseh neumnostih ki jih lahko eni in drugi koristijo in uveljavljajo, pa se potem primerja, koliko se iz tega na letni ravni ven potegne. Ker verjeli ali ne, tako delodajalec računa. ne pa, da dam toliko na TRR pol pa koliko ven pride pa pride.
 
Nazadnje urejeno: