Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Veš kaj je meni zanimivo. Ta isti Slovenec, ki ima po tvojem težave z avtoriteto, kar naenkrat, ko prečka mejo (Avstrija, Italija ali Nemčija) teh težav nima več.
Dej mi ti razjasni to zagonetko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

P.s. - Saj se vam ni treba strinjati z mano. Imam točno izgrajene modele in prepričanja, ki so se zgradila in potrdila skozi 38 let delovne dobe. Do danes nisem še nikomur nikoli bil nič dolžen in tudi ne nameravam v bodoče. Prej bo za delavca denar, kot pa zame. Vedno je tako bilo. Kar pa ostane - je pa moje. In če se vozim z razred višjim avtom kot delavci (tudi oni imajo soliden vozni park), je to njim v dobro. Če se skantam nekje na cesti, bova verjetneje oba preživela, jaz in firma. Če se skantam s fičotom, pa nobeden od obeh, s šihti vred.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Veš kaj je meni zanimivo. Ta isti Slovenec, ki ima po tvojem težave z avtoriteto, kar naenkrat, ko prečka mejo (Avstrija, Italija ali Nemčija) teh težav nima več.
Dej mi ti razjasni to zagonetko.

To ni res. Za prvi primer poglej kar v farovž : Gospod rečejo, da je treba popoldne veroučno učilnico prebelit ( "saj se gre za vaše otroke, ne moje :fredi: " ), je takoj cela fara skupaj. In to zastonj, tudi material pripeljejo s seboj.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Najboljši delavec je tisti, kateri ima občutek, da je solastnik podjetja, takšen delavec ne bo gledal na uro. Glede motivacije delavca, je denar na 4 mestu, po raziskavah.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
To ni res. Za prvi primer poglej kar v farovž : Gospod rečejo, da je treba popoldne veroučno učilnico prebelit ( "saj se gre za vaše otroke, ne moje :fredi: " ), je takoj cela fara skupaj. In to zastonj, tudi material pripeljejo s seboj.
Nisi odgovoril na vprašanje, bom pa jaz na tvoje: MOTIVACIJA. Ali to razumeš ali ne, pa ne vem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Lej, nikar živeti v oblakih. Šiht je dobesedno "šiht", služba. Zelo malo je služb, ki bi bile točno po meri delavca. Delati moraš tisto kar se ti reče in ne tisto, kar se ti pravkar ljubi. Tu je tudi glavna razlika med zahodom in nami, slovenci. Slovenci imamo resen problem z avtoriteto. Kardelj s tistim svojim "samoupravljanjem" nam je pa še za nadaljnih nekaj generacij zjebal glave.
Ravno tukaj je problem ki ga hoče softi (tudi) predebatirat....

Če jaz na šihtu nekaj delam.....in se mudi al pa so neke extra zadeve za dodelat poleg....in drugače tega ni ko se dela redno....

Bi rad da nekdo skomunicira ozadje z mano...da se vem/znam obrnit...kaj predlagat....izboljšat....

Ne da potem ko to vprašam dobim pogled da sem "suvišan" in da jaz sem tukaj da delam ne da razmišljam... Nek exYU anahronizem v razmišljanju :nigladek:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Najboljši delavec je tisti, kateri ima občutek, da je solastnik podjetja, takšen delavec ne bo gledal na uro. Glede motivacije delavca, je denar na 4 mestu, po raziskavah.
Ja, če ima kaj vpliva na poslovanje. Če pa je eden izmed nekaj tisoč delničarjev, bo pa težko nadziral direktorja, ki je zlizan z nadzornim svetom.
Maj mu nuca nekaj delnic in minimalna plača, medtem ko direktor....
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Da ne omanjam, kako davčno neugodno zakonodajo imamo za nagrajevanje delavcev z lastniškim deležem podjetja v katerem dela.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Najboljši delavec je tisti, kateri ima občutek, da je solastnik podjetja, takšen delavec ne bo gledal na uro. Glede motivacije delavca, je denar na 4 mestu, po raziskavah.
Kako pa mu lahko das ta obcutek? Razen da je dejansko solastnik? Sam s solastnino tud obveznosti pridejo... dat dnar not za place, ko ti zamujajo s placili, dat dnar not za investicije...

Ker delavec je lahko spostovan in motiviran brez da ma obcutek da je “solastnik”, ce to dejansko ni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Ravno tukaj je problem ki ga hoče softi (tudi) predebatirat....

Če jaz na šihtu nekaj delam.....in se mudi al pa so neke extra zadeve za dodelat poleg....in drugače tega ni ko se dela redno....

Bi rad da nekdo skomunicira ozadje z mano...da se vem/znam obrnit...kaj predlagat....izboljšat....

Ne da potem ko to vprašam dobim pogled da sem "suvišan" in da jaz sem tukaj da delam ne da razmišljam... Nek exYU anahronizem v razmišljanju :nigladek:

Ja pa jade...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Kako pa mu lahko das ta obcutek? Razen da je dejansko solastnik? Sam s solastnino tud obveznosti pridejo... dat dnar not za place, ko ti zamujajo s placili, dat dnar not za investicije...

Ker delavec je lahko spostovan in motiviran brez da ma obcutek da je “solastnik”, ce to dejansko ni.
Nisem si jaz tega zmislil, to so raziskave Hardvarske univerze. Baje gre narediti, saj sem tudi sam imel v enem podjetju tak občutek nekaj časa (ne vprašaj me zakaj). Kako pa to narediti vedo dobi managerji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Baje ampak ne ves kako, si pa sam imel tak obcutek ampak ne ves zakaj.

Eno je pripadnost podjetju, drugo pa da imas obcutek da si nekaj kar v resnici nisi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Apolo, nekaterim je enostavno dati obcutek da so izjemno pomembni oz solastniki. To so obvladal tudi v sct (fantje sam se par strojev kupimo pa bodo tudo place boljse. Sej stroji so itak vasi :))) seveda posledicno pripadnost podjetju raste... Ne pali pa to na vseh enako. Enako kot visoka plača ne brani delavcu da bi fusal.

Se kar se preoblačenja tice. Sej nikjer ne pise da v delovni obleki ne smes domov (ce je to neka normalna dejavnost) torej se lahko obleces ze doma...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
A si predstavljate firmo z nekaj 100(0) zaposlenimi, kjer bi se vsi želeli stemplat ob x59 in xy00? Zanimiv bi bil dogodek na parkirišču....
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Men je največja motivacija, zakaj v službo hodim, denar zaslužek, druga pa odnosi med sodelavci. Vse ostalo mi je drugotnega pomena, te minute o katerih se prepirate so mi brez veze če sta prva pogoja izpolnjena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Kako pa mu lahko das ta obcutek? Razen da je dejansko solastnik? Sam s solastnino tud obveznosti pridejo... dat dnar not za place, ko ti zamujajo s placili, dat dnar not za investicije...

Ker delavec je lahko spostovan in motiviran brez da ma obcutek da je “solastnik”, ce to dejansko ni.

To je pa čist simpl...... EMPOWERMENT

Sedaj je že vsak vodja projektov, vodja kadrov, vodja prodaje,..........pa do vodja mikro logistike - (VILIČARIST).

Pa telebnen folk se zaradi tega res bolj grebe, tudi če plače v primerjavi z pred 10 leti padajo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Jabe delovna obleka mora biti. Ne pise pa nikjer da se moras oblect v njo na sluzbi. Lahko tudi doma

To je pa odločitev koga. Delodajalca? Poštar pa policaj se mrbit že lahko doma obleceta, ko je delovna obleka ne za zaščito pri delu ampak zaradi prepoznavnosti. Pa še to je odločitev zaposlenega... Sploh mi je kul, ko sami te zadeve perejo doma. Do tle sploh še prišli nismo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA